PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletnie zaciemniło



janusz_b
13-02-2007, 14:33
nie stronę ale mnie. Nie muszę dodawać że nie znam php.
Strona jest, chodzi tak jak chciałem i chcę.
Zacząłem szykować do submit i min. włączyć translacje url.
Wtedy zaczyna sypać się. Na domyślnym .htaccess ( dostałem go z założeniem konta) najprostszym z możliwych : addhandler... i directoryindex wszystko ok. Gdy zmienię go na ten z pliku instalacyjnego ( poprawna zmiana nazwy) - sypie się.
Przypuszczam że złe powiązania z php.ini ( wynika że mogę poustawiać sam wszystko lub prawie wszystko).
Im więcej czytam tym mam ciemniej pod czaszką. a nie lubię samemu robić czegoś czego nie rozumien.
Czy jakiś dobry człowiek zechciałby przejżeć te pliki i powiedzieć co i jak poskładać. Doślę wszystko co będzie potrzebne (globals?).

janusz_b
14-02-2007, 14:50
i wszystko jasne!
nie było chętnych do podpowiedzi więc zacząłem od poczatku. Poszukałem na org ( niestety albo stety - tam pewna część informacji/rad jest podana w sposób bardziej usystematyzowany) i znalazłem coś takiego http://help.joomla.org/content/view/796/153/
Na PHP Informacje mod_rewrite nie wymieniony.
Na dobej Pomocy mojego providera znalazłem że " mode_rewrite" jest domyslnie ustawiony na każdym koncie.
Override - działa
$mosConfig_sef ustawiony
zmieniam nazwę htaccess - i to samo
wracam do Pomocy providera i dobrym tutorialu .htaccess opisane wszystko.
Problem roziązał się gdy ( tak przypuszczam po efektach) gdy pisząc własny htaccess napisałem zgodnie z zaleceniami providera " Options +FollowSymlinks".
W pliku htaccess.txt w joomla_1011_Admin_pl jest "Options FollowSymlinks". Przed chwila sprawdziłem, jest.
Tylko tyle i działa. teraz schowam php.ini i zakładam htpasswd.
Gdyby ktoś potwierdził lub zaprzeczył ( i dlaczego) będę wdzięczny