PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacja



Arczi129
05-01-2014, 13:18
Witam probuje zainstalowac joomla 3.1, poprzednio mialem zainstalowane Wordpress. Usunołem wszystkie pliki po wordpressie usunołem baze danych stworzyłem nowa ale instalacja sie nie odpala. Wyskakuje mi tylko
Index of /i tam wszystkie pliki instalacyjne mi pokazuje.
Pogrzebałem troche .httacess ale tez nic.
Instalacja sie poprostu nie odpala. Pierwsza informacja jaka mi wyskoczyla to ze potrzebuje php 5 ale teraz juz o to nie prosi.

- - - Updated - - -

Jeszcze dodam ze strona jest na hostingu webd.pl .

zwiastun
05-01-2014, 13:18
Serwer nie spełnia wymagań instalacyjnych Joomla

Arczi129
05-01-2014, 13:24
Mam plik .htaccess w public html i htaccess.txt w folderze tzn public_html/nazwa_strony

- - - Updated - - -

Da sie cos z tym zrobic ? czy to juz pozamiatane ? Napisze do admina z zapytaniem jeszcze.

- - - Updated - - -

Wiem ze mozna przejsc na php 5 na tym serwerze i to zrobilem ale nie wiem czy w dobrym pliku htaccess

Niestety po wielu probach nie dalem rady tego zainstalowac. Zainstalowałem Joomla 2.0

Czy ktos mi moze powiedziec dlaczego ten hosting http://webd.pl/konta/medium nie spełnia wymagan dla Joomla 3.x?

pyziak
06-01-2014, 10:22
Spytaj Hosting czemu nie spełnia, lub porównaj ich ustawienia serwera z wymogami Joomla 3.x
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/start-z-joomla/wymagania-techniczne

Arczi129
06-01-2014, 11:00
Tak zrobie dzieki.

djpc
13-01-2014, 16:58
Witam
Już nieraz instalowałem joomle 2.5 i wszstko było ok lecz już tydzień nie mogę wyskakuje /libraries/joomla/session/session.php on line 532 i /libraries/joomla/session/session.php on line 676 kompletnie nie wiem co jest grane może podpowiecie Pozdrawiam

zwiastun
13-01-2014, 18:25
to, ze nieraz instalowałeś i było OK ma się nijak do kolejnych prób instalacji, bo to, czy instalacja się powiedzie zależy od tego, czy serwer spełnia wymagania, a nie od tego, ile razy dokonywałeś instalacji. Niestety, nic o serwerze nie piszesz.

Gall Anonim
13-01-2014, 19:21
lecz już tydzień nie mogę wyskakuje
Ja mam jedno pytanie,
Czy to jest "czysta" instalacja Joomla 2.5.17 czy kickstart z szablonem od developera?

djpc
13-01-2014, 19:40
MySQL



Serwer: Localhost via UNIX socket
Wersja serwera: 5.1.63-0+squeeze1
Wersja protokołu: 10
Użytkownik: bratian@localhost
Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)


Serwer WWW



Apache Web Server
Wersja klienta MySQL: 5.1.63
Rozszerzenie PHP: mysql


phpMyAdmin



Informacja o wersji: 3.1.3.2


może kodowanie jest pogmatfane cały czas kombinuję zainstaluję 1.5 i zobaczę

radd
14-11-2014, 11:22
Na webd.pl zmiana wersji php polega na zmianie .htaccess

Aby aktywować php5.3 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.3-fastcgi php

Aby aktywować php5.4 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.4-fastcgi php

Aby aktywować php5.5 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.5-fastcgi php

malecos
18-11-2014, 23:34
Na webd.pl zmiana wersji php polega na zmianie .htaccess

Aby aktywować php5.3 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.3-fastcgi php

Aby aktywować php5.4 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.4-fastcgi php

Aby aktywować php5.5 wystarczy umieścić wpis :
AddHandler php5.5-fastcgi php


gdzie się znajdują te pliki ??aby aktywować?? BŁAGAM !!

zwiastun
19-11-2014, 00:01
BŁAGAM !!
A to błagać trzeba, żeby otrzymać pomoc na forum?

Plik htaccess.txt / .htaccess jest jednym z plików Joomla.
Zanim zaczniesz w nim cokolwiek ruszać, bądź tak rozsądny i dowiedz się, co to za plik. I przypadkiem nie pytaj o to na forum.

radd
19-11-2014, 10:14
w głównym folderze instalacji masz plik htaccess.txt
tam umieść ten wpis i zapisz - oczywiście to nie pomoże ...jeszcze
jak już wyjdziesz zmień nazwę pliku z htaccess.txt na .htaccess (z kropką przed i bez rozszerzenia po nazwie)
koniec

zwiastun
19-11-2014, 12:54
@radd - to zrozumiałe, że nie każdy musi wiedzieć, co to jest plik .htaccess, gdzie się znajduje i jak się nim posługiwać. Dlatego
a) odpowiedziałem na pytanie (choć nie zwykłem tego robić w przypadku pytań dotyczących podstaw, a to podstawowa wiedza z zakresu konfiguracji Joomla)
b) uczuliłem pytającego, by poczytał o .htaccess, zanim zacznie cokolwiek robić z tym plikiem, bo nie sposób każdemu z osobna tłumaczyć na nowo.

Bardzo dobrze, że pomagasz - o to chodzi. Ale czasem trzeba pomyśleć, czy to będzie pomoc skuteczna.
Jeśli ktos skorzysta z Twojej porady, to wróci na forum z pytaniem: zmieniłem nazwę i mam błąd. Bo to nie wystarczy! Trzeba jeszcze dokonać zmiany w konfiguracji globalnej Joomla.
I o tym, m.in., kolega @malecos ma sobie doczytać.