PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wstawić logo do szablonu



Niezr
06-01-2014, 17:44
Witam.
Wykonałem swoje logo do strony i nie wiem jak je wstawić na stronę. Używam szablonu Grandiose. Tu demo: http://grandiose.pixelpointcreative.com/ Logo już wstawiłem do folderu images itd. Nie wiem tylko jak je "uaktywnić" na stronie.
Z góry dzięjkuje za pomoc

zwiastun
06-01-2014, 17:50
Najprościej - zamienić plik logo.png w katalogu /images szablonu na swój własny.
Być może też w ustawieniach szablonu jest możliwość wskazania pliku z logo.

Niezr
06-01-2014, 18:04
Tak robiłem i nic to nie dawało. Pokombinowałem w plikach .css i się udało. Mam jeszcze dwa pytania. Jak zmienić wielkość czcionki w lewym menu? Czy znacie jakąś dobry dodatek który umożliwi wstawienie galerii flash na stronę głównę?

zwiastun
06-01-2014, 18:09
@Niezr: ja wiem, że 90% rejestrujących się nie czyta Regulaminu forum, ale nie mogę tego aprobować. Opisane tam zasady wcale nie są jakimiś niecodziennymi, obowiązują na większości forów.
Więc skoro ich nie znasz (bo nie stosujesz), to warto poznać.
Twój problem został rozwiązany. Inne wymagają założenia nowych wątków. A wcześniej poszukania odpowiedzi w Internecie. tak się składa, ze i na jedno i na drugie pytanie takie odpowiedzi znaleźć łatwo.

PS Nie wiem, co mogłeś "pokombinować w CSS" i uzyskać efekt, skoro plik logo jest ewidentnie wywołany przez szablon ze ścieżki /images/logo.png. Ale niech tam! (Oczywiście, da się wywołać logo również za pomocą ustawień CSS

Pawelo31
07-01-2014, 15:43
Jak zmienić wielkość czcionki w lewym menu?
Użyj dodatku do firefox firebug tylko odpowiednią wersję

Czy znacie jakąś dobry dodatek który umożliwi wstawienie galerii flash
Możesz pokombinować z modułem "własny html" tylko będziesz musiał do niego wkleić html wygenerowany programem fla i podmienić ścieżkę