PDA

Zobacz pełną wersję : Jak stworzyć drzewko z menu



Reeboy
07-01-2014, 12:51
Witam,
Joomla oferuje ustawienie menu, podpięcie pod niego modułu i przejście do artykułów. W rezultacie wygląda to tak: widzę nazwę menu "nazwa1", pod nią kategorie "kategoria1", "kategoria2" "kat3"...., następnie po wejściu w kategorię mogę umieścić tam tylko artykuły. Czy jest możliwość zbudować takie menu, które pozwoli jeszcze lepiej skatalogować traść?
Na przykład: mamy główne menu natura, potem przechodzę dalej-> rośliny -> drzewa -> liściaste -> brzozy. Chodzi mi o stworzenie takiego katalogu. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
Pozdrawiam

Pawelo31
07-01-2014, 14:03
kategorię mogę umieścić tam tylko artykuły
Nie tylko artykuł, a następny moduł menu lub komponent katalogu

Czy jest możliwość zbudować takie menu
Oczywiście tylko nie wiem czy Ci chodzi o menu wielopoziomowe czy menu, które się pokazuje po kliknięciu w określony odnośnik?

Reeboy
07-01-2014, 16:44
Nie tylko artykuł, a następny moduł menu lub komponent katalogu
W takim razie, zmiana pytania. Jak umieścić kolejny moduł menu w takiej sytuacji?


Oczywiście tylko nie wiem czy Ci chodzi o menu wielopoziomowe czy menu, które się pokazuje po kliknięciu w określony odnośnik?
Chodzi o menu pokazujące się po kliknięciu w określony odnośnik.

Pawelo31
07-01-2014, 19:02
Wchodzisz ma moduły klikasz w utwórz i wybierasz menu. Ustawiasz wybierając tytuł, pozycje, które menu i na jakich stronach

Reeboy
08-01-2014, 11:29
Skorzystam z wcześniejszego przykłądy: natura->rośliny->drzewa->liściaste->brzozy
Przypuśćmy że mam menu "natura". Do niego potrafię przypisać kolejny moduł menu "rośliny", jednak tworząc kolejny "drzewa" nie potrafię przypisać go do poprzedniego "rośliny". Jedynymi opcjami jakie widzę są: mainmenu i natura.

zwiastun
08-01-2014, 11:49
Czy sięgnąłeś do objaśnień na wiki, jak konfigurować moduły menu?

Reeboy
08-01-2014, 12:10
Szczerze mówiąc dopiero teraz. http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Rozszerzenia_Zarz%C4%85dzanie_modu%C5%82am i_Menu_witryny

Stworzyłem kilka modułów o różnych poziomach (u mnie najniższy jest 1, nie jak na wiki 0), ale nadal nie potrafię ich ze sobą połączyć.

Pawelo31
08-01-2014, 12:30
Co moduł to nowe menu tam gdzie tworzysz linki. Tworzysz nowe menu przechodzisz do modułu. Wybierasz to menu i przypisujesz w odpowiedniej pozycji i zaznaczasz na których stronach czyli poziom wcześniej.

Reeboy
09-01-2014, 13:42
Dzięki! Udało mi się uzyskać pożądany efekt. :)