PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja Joomla +forum phpBB - modyfikacja mod_login ?



jahu
05-02-2006, 17:11
Hej - uzywam calkiem ciekawego pakietu PE (Joomla PL Power Edition 1.0.2) - dowiedzialem sie juz ze problem w tej integracji to tworzenei uzytkownikow - musza byc tworzeni z poziomu forum ( http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=699 )

Denerwuje jednak to ze na glownej sronie chcialbym miec menu logowania (mod_login) a tam widnieja linki do odzyskiwania hasla oraz zakladania konta.
Czy dalo by sie to w maire jakos przerobic zeby przekierowywaly one do systemu rejestracji z forum?

Przy okazji - wlasciwie nei wiem czy mam mnozyc byty to jest watki - dotyczy tez integracji:
Probra z poziomu forum nadania uprawnien moderatora na forum (lgouje sie na forum jako admin wlaze do panelu administratorskiego i probuje zarzadadzac uzytkownikami)- wyklada sie:

Tried obtaining data for a non-existent user
DEBUG MODE
SQL Error : 1054 Unknown column 'user_id' in 'where clause'
SELECT id AS user_id, password AS user_password, email AS user_email, u.* FROM jos_users u WHERE username = 'jahu' AND user_id <> -1
Line : 169
File : functions.php

O czyms zapomnialem?

stone
06-02-2006, 09:12
Co do logowania to moduł który idzie z integracja powinien Cie przekierowywac własnie na rejestracje ze strony forum
Natomiast co do błedu z moderatorem zobacz tutaj http://www.joomlastuff.org/component/option,com_forum/Itemid,40/page,viewtopic/t,2332/

jahu
06-02-2006, 13:11
No mnie nie przekierowuje - tznnapewno nie trafiam na znajoma stronke rejestracji z forum php - laduje sie normalny formularz rejestracji joomla wszem powstaja w bazie rekord nowych userow tylko ze nie sa widoczni - czyli to rejestracja z joomli a jak radzono rejestracja dziala tylkoz forum

stone
06-02-2006, 19:08
Czy mozesz dac link do strony?
A takze sprawdz w modulach czy masz opublikwany modul logowania dla phpbb

jahu
06-02-2006, 19:17
I wszystko jasne - MOJA WINA - nie opublikowalem - fakt na samym poczatku nie wiedzialem ze problem z tym jest i wywalilem to - zostawilem tylko standardowy modul logowania - swoja droga - moze usunac ten zwykly modul i pozostawic tylko ten phpBB w instalce?

stone
06-02-2006, 20:44
hmm, wiesz co , chyba by nie bylo najlepsze, bo sensem tej instalki jest pełna funkcjonalnośc Joomli z dodatkami, wiec jakby ktos chcial usuna forum musi miec taka mozliwosc:)

jahu
06-02-2006, 20:58
tomoze jeszcze inaczej - zrobic cokolwek zeby jakis kolejny jelop jak ja sie na tym nei zacial - strzelam: da sie zrobic tak zeby z automata przy instalacji na dziendobry opublikowany byl modul do phpBB a zwykly nieaktywny?

stone
06-02-2006, 21:06
Jestem prawie pewien ze jest ustawione tak aby sie publikowal się modul od forum, byc moze nie uaktualnilem paczki do pobrania, jezeli tak to przepraszam, na dniach wyjdzie kolejna paczka, tam to na pewno bedzie dobrze ustawione

jahu
15-02-2006, 22:39
Natomiast co do błedu z moderatorem zobacz tutaj http://www.joomlastuff.org/component/option,com_forum/Itemid,40/page,viewtopic/t,2332/
I wlasnie czytam to:


Open components/com_forum/includes/functions.php

find line 166, it should a bit like this:

$sql .= ....

replace all occourences of user_id with id
that should fix it


i kolejny post - ten mnie skolowal:

I just installed the component, on a fresh joomla 1.0.7 instalation and i get the same error.

I don't find what you say i should find in the funtions.php file.

Are you sure you ment line 166?
Could you be a bit more specific.