PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniłem domene i jest - błąd 500. Nie można załadować pliku XML.



Meblesam
08-01-2014, 19:33
Witam. Mam na hostingu pod domeną "meblesam.pl" zainstalowaną stronę zrobioną na joomli. No i tą domenę meblesam zamieniłem na inną, i pod tą inną domeną wyświetla się strona, która była na starej domenie. Ale gdy wejde w administrator i ustwienia szablonu to wyskakuje błąd. Jak sobie z tym poradzić. Jedynie myślę zrobić backupa akeebabackup i wgrać joomle ze starej domeny na nową, ale może jast jakieś prostsze wyjście ? prosze o rady.
Ja się nie znam ale myślę że błąd jest bo strona pobierac chce dane z adresu meblesam a nie z nowej domeny, więc wyskakuje błąd.
Prosze o rady.

pyziak
08-01-2014, 19:46
zobacz w pliku configuration.php czy w pozycji live_site nie masz wpisanej starej domeny

Meblesam
09-01-2014, 12:28
w tej pozycji nie było nic wpisane, Wpisałem adres nowej strony i nic się nie zmieniło. Chyba zrobię stronę od nowa bo i tak dopiero ją tworzę,

Meblesam
09-01-2014, 13:12
Skopiowałem szablon ten aktualny co miał awarię i włączyłem tą kopie (znaczy przypisałem do menu) i teraz w ustwienia szablonu skopiowanego mogłem wejść. Później spowrotem włączyłem orginalny szablon ten popsuty i teraz już mogę wejść w ustawienia tego popsutego, czyli się naprawiło.

Niedawno z logo miałem problem. Tylko jeden obrazek jak dodawałem do mediów to wklejał się z końcówką .png małymi literami reszta wklejała się dużymi .PNG przez co obrazki się nie wyświetlały. I dopiero prosty a trudny i głupi zabieg pomógł. Jak wybrałem obrazek do mediów to musiałem ręcznie dopisać końcówkę .png i wtedy obrazek do mediów wgrał się z małymi literami końcówki.

zwiastun
09-01-2014, 14:43
Popraw sobie ustawienia swojego klienta FTP

Meblesam
09-01-2014, 15:11
Bardzo mi przykro ale na " klient ftp" się kompletnie nie znam :) Jedynie kumam że to taki niby wirtualny folder z plikami. Dobrze mówię ?.

EDIT: albo raczej taki wirtualny komputer z plikami ?

zwiastun
09-01-2014, 15:18
Poszukaj w Google. Bo choć rozumiem, że możesz nie wiedzieć, to nie rozumiem, dlaczego się nie dowiesz i komunikujesz swoją niewiedzę tutaj na forum.

Meblesam
11-01-2014, 10:02
Zwiastun. Jednak Klient to program :) a skąd wiesz że mam źle ustawiony ?

zwiastun
11-01-2014, 11:31
Nie wiem, przypuszczam, skoro - jak piszesz - zmienia Ci wielkość znaków.

Meblesam
11-01-2014, 16:38
To sie dzieje na zapleczu joomla w dziale media.

Meblesam
12-01-2014, 09:15
No i jak. Próbowałeś może dodać media .png różne obrazki ? i zawsze ci automatycznie wkleja końcówkę małymi literami ? Czy może nawet jak z dużymi literami końcówki wkleisz to obrazek na stronie www sie wyświetli ?

Foxen
12-01-2014, 11:33
Zapoznaj sie z tym poradnikiem: http://foxen.pl/przenoszenie-strony-na-inna-domene/
To po pierwsze.
Po drugie natomiast:
Zawsze wykonuj backup jezeli nie wiesz za co sie bierzesz

lansarkadam
24-11-2015, 09:19
Witam,

chciałbym odświeżyć temat.
Wybieram Rozszerzenia ->Szablony i klikam na szablon Quasar i pojawia się komunikat jak poniżej.
Prośba o pomoc, bo chciałem zmienić jedną opcję i tylko mogę to zrobić w tamtym miejscu.

Pozdrawiam



Nieznany błąd
0 Nie można załadować pliku XML