PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł menu linkiem



jerzyszczur
08-01-2014, 22:42
Witam
Chciałem zapytać czy ktoś wie, w jaki sposób z nazwy menu (czyli wyświetlanej nazwy modułu) również zrobić link do konkretnego adresu?

pyziak
08-01-2014, 23:04
możesz trochę jaśniej, bo jakoś nie mogę tego zrozumieć

jerzyszczur
08-01-2014, 23:10
Mam gotowe menu pionowe - wyświetalają się w nim poszczególne pozycje prowadzące do konkretnych artykułów. Ale chciałbym, aby również nazwa tego menu - czyli inaczej mówiąc nazwa wyświetlanego modułu, również była linkiem. Nie wiem jak to inaczej napisać ;]

pyziak
08-01-2014, 23:14
Rozumiem, żeby tytuł/nazwa modułu w tym przypadku menu był linkiem do czegoś tam, to standardowo tak się nie da, ale można wyłączyć wyświetlanie nazwy modułu natomiast w pierwszą pozycje tego menu dać żądany link i ostylować żeby wyglądało inaczej niż reszta pozycji menu, tylko pytanie czemu to ma służyć ?

muchachos90
15-01-2014, 12:38
Z drugiej strony możesz użyć JS, odszukać dany tytuł menu i zamienić go na link. Z tym że w tym przypadku zarządzanie linkami byłoby z poziomu kodu, a nie zaplecza.

Trzeba by dodać dodatkową klasę do danego modułu np. modul-special.



var text = $('.modul-special h3').text();
$('.modul-special h3').remove();
$('.modul-special').prepend('<h3><a href="tutaj link">'+text+'</h3></a>');

jerzyszczur
15-01-2014, 20:44
Dzięki, spróbują takiego sposobu.

kodhtml
22-01-2014, 17:17
Najprościej wystarczy dodać drugi moduł typu własny HTML i oczywiście wyłączyć wyświetlanie tytułów obu modułów. W zależności od css, może wystarczyć, że tekst tej dodatkowego modułu napiszesz nagłówkiem h3.