PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie witryny w Joomli - jakie rozdziały do pracy inż?



silverc
09-01-2014, 11:43
Witam. Przy wyborze przyszłej pracy inżynierskiej wybrałem temat "Tworzenie witryn internetowych w Joomla".

Temat według mnie prosty i zrobienie strony od podstaw nie stanowi dla mnie problemu jednak polonistą to ja nigdy nie byłem:obojetny:
Problem polega na tym że nie wiem jakie rozdziały powinna zawierać taka praca. Myślałem żeby zacząć od początku czyli czym jest Joomla, następnie opisać historie, co wnoszą każde kolejne aktualizacje itd. Tylko nie wiem jak to podzielić.

Miałby ktoś jakiś pomysł na rozdziały do takiej pracy?

Przyjmę każdą podpowiedz :zagubiony:

P.S Jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.

pyziak
09-01-2014, 11:52
był podobny temat i wydaje mi się że nie jeden, poszukaj na forum i skontaktuj się osobami, które to już przerabiały np:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?38994-Praca-magisterska-komponent-Joomla&highlight=magisterska

zwiastun
09-01-2014, 12:58
Kol. @silverc
Twoja prośba jest co najmniej zaskakująca.
1. Na tym forum udzielamy sobie wzajemnie pomocy w rozwiązywaniu problemów w działaniu Joomla i rozszerzeń. Twój problem do takich absolutnie nie należy.
2. Nie mam zamiaru robić Ci wykładu o związku tematu pracy z jej planem czy zawartością, bo to ani miejsce, ani moja rola, ale ten temat może posłużyć jako temat co najmniej kilku jeśli nie kilkudziesięciu zupełnie różnych prac omawiających różne aspekty tworzenia witryn internetowych w Joomla.
3. Może Cię do tego nie przygotowano ani w gimnazjum czy liceum (gdzie uczy się pisania rozprawek), ani na uczelni, ale zanim zacznie się formułować plan pracy (tytuły rozdziałów), to najpierw trzeba określić jej cele, które należy uzgodnić z promotorem.
4. Nie trzeba być polonistą, żeby napisać sobie jakiś plan pracy, nawet nieudany, a potem uzgadniać go w dyskusji z promotorem (i ewentualnie kolegami z grupy seminaryjnej). Trzeba natomiast wiedzieć, co się chce - w przypadku pracy dyplomowej - badać, analizować.
Myślę, że znajdą się także i tutaj chętni, by pomóc w doprecyzowaniu celów czy planu pracy, ale nikt Ci tutaj nie będzie wymyślał, o czym Ty w ogóle masz pisać w swojej pracy.