PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświeltaniem artykuów



dj_etc
09-01-2014, 16:54
Witam

Dzisiaj nagle pojawiała się dziwna rzecz. Próba wyświeltenia jakiekolwiek artykuły daje pustą strone.
Strona Główna i zaplecze działają bez problemu. Natomiast klikając na dowolny artukół z menu lub przecz czytaj dalej daje pustą białą stronę, nie zawierającą żadnego kodu html.
Wyłączyłem witrynę, żeby odwiedzający się nie wkurzali.

Nie wiem czy to ja coś zepsułem/joomla (2.5.17) się wykrzaczyła czy witryna została zaatakowana.

Postanowiłem zajrzeć do foldera /logs i znalazłem tam plik error.php - jest spory (5mb) i zawiera informacje o wielokrotnych próbach logowania do witryny z różnych adresów IP i błąd - niewłasciwe hasło
Przykład:

2014-01-09 10:05:13 INFO 213.238.175.28 Joomla FAILURE: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta.
2014-01-09 10:40:49 INFO 213.238.175.29 Joomla FAILURE: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta.

IP wskazują jakiegoś dedyka, inne IP np wskazuja na rosję (jest tego sporo).

Pozmieniałem hasła, wgrałem dodatek zmieniający adres panelu.
Niestety kopia bazy jest dosyć stara i nie chciałbym jej przywracać. Same artykuły są z panelu administracyjnego wyświetlane w edytorze poprawnie.
Zmieniałem również ustawienia adresów proste/skomplikowane itp, nie nie pomogło. Po kliknięciu w artykół cały czas zwraca pustą stronę.

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

pyziak
09-01-2014, 18:32
polecam na początek: http://sucuri.net/ choć nie jest pewny na 100% to znaczy może pokazać że strona jest czysta a nie jest w drugą stronę działa na 100%
musisz spytać hosting ( lub zobaczyć w cPanelu lub innym panelu) czy nie zmienili ustawień php np: wersji na wyższą

dj_etc
09-01-2014, 21:33
Włączyłem na chwilę witrynę i skorzystałem z ww. linku
Podała dwa linki niepoprawne - drugi znam, pierwszego nie

http://i.imgur.com/H4lIzFW.png

Niestety nic z niech dla mnie nie wynika, tylko że za 90dolarów mi to naprawią

Strona utrzymana jest na serwerach nazwa.pl, mam tam na tym samym koncie inną stronę na joomli 1.5 i tam wszystko działa dobrze

(http://i.imgur.com/H4lIzFW.png)

pyziak
09-01-2014, 21:38
Nie patrz na te 90 dolarów, ale masz problem bo masz złośliwy kod, ten skaner nie pokażę Ci co i gdzie siedzi bo on skanuje kod wynikowy, generalnie wyjścia masz dwa:
1. dokształcić się i naprawić samemu
2. zlecić

dj_etc
09-01-2014, 21:51
Ze zleceniem będzie trudno. Zazwyczaj z wieloma rzeczami i problemami radziłem sobie sam.
Taki przypadek mam jednak pierwszy raz i nie wiem czego szukać, w podglądzie źródła strony głównej nic nie widać na pierwszy rzut oka podejrzanego.

Tor_
09-01-2014, 22:24
Gdyby usunięcie złośliwego kodu było prostą sprawą ,jego"twórcy" pewnie nie zadawali by sobie tyle trudu z jego tworzeniem .Moim skromnym zdaniem ,jeżeli nie masz wcześniejszego ugruntowanego doświadczenia w tej materii ciężko będzie Ci to samemu naprawić.Zwróć uwagę dokąd prowadzą komunikaty o błędach ustalone przez skaner

dj_etc
09-01-2014, 22:49
2 link - Jeden do praktycznie pustego artykułu zawierającego wpis z pluginu phoca maps (mapka dojazu)

1 link - Nie mam pojęcia, taki adres/plik nie istnieje na serwerze.

opisany jest jako: 404testpage4525d2fdc

google podaje sporo wyników, ale rozwiązania nie znalazłem jeszcze na to

pyziak
09-01-2014, 22:54
nic z tych linków nie wyczytasz to jest kod wynikowy, poczytaj na temat złośliwego kodu w necie to dość spora wiedza do nauczenia, ale skoro nie masz wyjścia, podpowiem że należy przeszukać zawartość plików pod kontem pewnych fraz, dużo roboty. Jeżeli masz kopię z przed zainfekowania strony przywróć z kopi w/g zasad 'działania po włamaniu'

dj_etc
09-01-2014, 23:03
Kopie mam ale bazy (trochę starą), witryny niestety nie.

Ciekawi mnie tez jak to się tam znalazło.

pyziak
09-01-2014, 23:08
ważne są właśnie pliki

dj_etc
09-01-2014, 23:15
Komponentów dużo nie było, czy dogranie całych folderów z instalacji joomli dałoby radę?