PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenia społecznościowe - prośba o opinię



Zovirax
11-01-2014, 22:56
Witam,

Proszę o opinię nt. wyboru komponentu społecznościowego z dostępnej gamy popularnych rozwiązań. Jestem po lekturze CB, EasySocial, JomSocial, SocialFactory i innych wynalazków, niektóre dema oglądałem jednak u komentujących i twórców brakuje spostrzeżeń wynikających z doświadczenia, na które liczę.
Do tej pory bazowałem wyłącznie na dodatkach rozszerzających profile użytkowników (demograficzne, zainteresowania, adresowe itp.). Jednak chciałbym pójść o krok dalej, czyli udostępniać możliwość pisania mikroblogów (katalogów własnych z artykułami), zdjęciami i innymi multimediami i zachęcać do tworzenia relacji między użytkownikami (grupy zainteresowań, wspólne eventy itp.). Przy okazji co ważne, to portal informacyjny, a nie społecznościowy, czyli nie buduję kolejnego fejsbuka :spoko:, a chciałbym stworzyć nowe możliwości zaaktywizowania użytkowników (po wejściu na stronę funkcje społecznościowe nie są dominujące tylko dodatkowe).
Na pewno pomogą mi Wasze opinie o korzystaniu z ww. rozszerzeń odnośnie: obciążenia serwera (podobno CB to ciężka rzecz ;)), szybkości działania, stabilności w J3.2+, elastyczności zastosowania, współpracy z Kuneną i Phocą (na przykład). Z góry dziękuję za uwagi.

Pozdrawiam
Zovi

AndrzejH
12-01-2014, 07:55
Stawiam na JomSocial. Bogata lista współpracujących dodatków (http://www.jomsocial.com/addons): min. Kunena forum, Jevents, RSEvents, plugin do Phoca Gallery, ale też ogloszenia z Dj-Classifieds można wyświetlać na liście aktywności użytkownika. Kompletny system i z dobrym wsparciem. Tu jest fajny przykład wykorzystania - e-wilanow.pl (http://www.e-wilanow.pl)

Gall Anonim
12-01-2014, 10:56
Podpisuję się również pod JoomSocial - możesz zawsze użyć jeszcze takich rozszerzeń jak Easy Blog (co załatwi kwestię pisania blogów) oraz EasyDiscus (co nam rozwiązuje kwestię forum) - obydwa te komponenty integrują się z Joomsocial który ma w sobie możliwość tworzeniw wydarzeń i miejsc.
all

Zovirax
12-01-2014, 12:09
Dziękuję za podpowiedzi! Cieszę się, że można liczyć na Waszą pomoc. Przy okazji wypowiedzi Galla mam jednak wątpliwość, bo komponenty EasyBlog, EasyDiscuss są ze stajni Stackideas, co oznacza, że raczej były optymalizowane do EasySocial, niż do JoomSocial... ale nie przetestowałem tego w praktyce, więc to tylko przypuszczenia. Dzięki za trop. Co do innych dodatków także nie mam bladego pojęcia o wydajności. Np. EasyDiscuss jest użyteczne, ale czy ogarnie 150 tys. wiadomości w 30 tys. wątków? Dlatego przymierzam się do Kuneny i np. JComments! W ogóle to mam więcej niewiadomych niż faktów, a czasu coraz mniej. Zadanie nie jest proste, bo dodatków jest tysiące i nie dam rady wszystkich przetestować. Migruję duży portal z Mambo, którego już nie mam siły poprawiać wraz ze zmianami u providera :|
Jeszcze raz wielkie dzięki za uwagi.
Z.

Foxen
12-01-2014, 12:43
Zamiast JComments proponowalnym Komento.
Posiada integracje z JomSocial, Kunena, EasySocial, CB itp
Sprawdz

Gall Anonim
12-01-2014, 12:47
Przy okazji wypowiedzi Galla mam jednak wątpliwość, bo komponenty EasyBlog, EasyDiscuss są ze stajni Stackideas
EasySocial to świeżynka sprzed kilku miesięcy (wrzesień albo październik 2013) dlatego wskazałem na Jommsocial w tej sytuacji - nie wiem jak teraz ale na początku miał sporo niedoróbek - w dużej mierze był "repliką" JoomSocial ale nie miał chociażby właśnie tworzenia wydarzeń. Obydwa komponenty podobnie jak Joomsocial mają dłuższą historię i tutaj jest źródło ich integracji.
Info dla ciebie:
Easy Blog - migratory:

Joomla! Articles
SmartBlog
LyftenBloggie
MyBlog
WordPress for Joomla!
WordPress XML Import
K2
Blogger XML Import
========================================
Easy Blog - integracje:
EasyDiscuss
Mighty Touch
Jomsocial
AUP
Phoca PDF
Adsense
Zemanta
Pingomatic
Flickr

=======================================
Easy Discuss
Migratory:

Kunena
JomSocial Groups
Community Polls

Integracje:

Alpha User Points
EasyBlog
Komento
Google
JomSocial
Pzdr