PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł reklam/banerków



shados
12-01-2014, 14:44
Witajcie,
Poszukuję komponentu z modułem, do obsługi reklam. W moim przypadku chodzi o taki komponent, w którym:
- nie ma limitu ilości banerów (jak w przypadku standardowego komponentu)
- to co najważniejsze: będzie umożliwiał ustalenie szerokości/wielkości baneru - chodzi o to, że moduł z banerkami miałby być umieszczony w bocznej kolumnie, a większość banerków byłoby na tyle małych, że ustawiały by się w dwóch kolumnach. Jednak chciałbym, aby niektóre można było ustawić na całą szerokość modułu, a inne, których wielkość ustalona będzie na połowę szerokości modułu, ustawiać będą się jeden obok drugiego i przechodzić do kolejnych linii.
Czyli bardziej obrazowo: aby banerki można było ustawiać jak np. kafelki w windowsie 8. Coś w tym stylu... Czy jest jakiś komponent, który to umożliwi?

zwiastun
12-01-2014, 16:27
Standardowy komponent reklam nie wymaga ustalania limitu ilości banerów. Opcje modułu umożliwiają wyświetlanie wielu reklam w jednym module. Układem reklam w module można sterować za pomocą CS i ewentualnie nadpisania standardowego układu modułu szablonem. Ale to trochę wyższa szkoła jazdy, co wcale nie znaczy, że aż tak trudne.

shados
13-01-2014, 09:49
Dzięki Zwiastun za pomoc. Ponownie spojrzałem na "fabryczny" komponent i zauważyłem dwa pola, które dają szanse na jego wykorzystanie: ręczne wpisywanie szerokości obrazka/banera oraz opcja 'wyróżnione'. Pierwsze rozwiązanie działa tak jak tego bym chciał, ale boję się, że docelowy użytkownik może się z tym motać (w sensie zapamiętania szerokości jaką ma wpisać). W związku z tym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby zaznaczenie 'wyróżnione' i tutaj wyróżnienie polegałoby na przypisaniu określonej szerokości. Tylko jak to zrobić bo ustawienie wyróżnienia nie przypisuje do elementu żadnej klasy stylu?
A druga rzecz: pisałem o ograniczeniu bo w module reklam (czyli standardowy) jest opcja 'Liczba reklam' i z rozwijanej listy nie można wybrać więcej niż 10. Czy można to obejść?

zwiastun
13-01-2014, 11:47
Nie bardzo wiem, jak Ci to napisać, ale - oględnie mówiąc - Ty chyba szukasz rozwiązania zupełnie innego problemu niż ten, o którym piszesz.
Komponent do obsługi reklam to komponent w którym mam możliwość zarządzania reklamami - kategoriami, liczbą, wielkością, czasem publikacji, liczbą odsłon, klientami, tudzież możliwość śledzenia. Publikowanie reklam, które w dużej ilości (10 to już jest ogromna liczba) układają się na stronie tak, jak chcą, dopasowując się do siebie z zarządzaniem ma niewiele wspólnego. Jeśli potrzebujesz czegoś, co porozmieszcza Ci na stronie dowolną ilość kafelków-banerków, które - jak rozumiem - będą linkami do innych stron (np. partnerów), to trzeba się posłużyć jakimś modułem typu Roksprocket, a nie komponentem do obsługi reklam.

shados
13-01-2014, 13:48
Właściwie o to chodzi, by użytkownik mógł w jak najprostszy sposób dodawać banerki, które będą niczym innym jak graficznymi linkami do różnych części strony, tudzież odnosić do innych stron.
Nie miałem pomysłu jak to zrobić w łatwy sposób i dlatego wykorzystałem komponent reklam. Czy mógłbyś mi polecić jeszcze jakiś moduł czy komponent, którym mógłbym coś takiego osiągnąć? Bo wydaje mi się, że RokSprocket nie do końca jest tym czego mi potrzeba...

zwiastun
13-01-2014, 14:03
Poszukaj sobie kafelkowych szablonów. Jest ich sporo.

shados
13-01-2014, 14:13
Z tym że szablon nie załatwia sprawy - w module szablonu nie wykorzystam.

zwiastun
13-01-2014, 14:19
Bo niewiele wiesz na temat tego typu mechanizmów :) Poszukaj szablonu z kafelkami, a zobaczysz, jak są obsługiwane.