PDA

Zobacz pełną wersję : Prezentacja, katalog produktow ...



lagren
05-02-2006, 17:16
Witam,

Potrzebuje wykonac prezentacje produktow/katalog produktow, bez sprzedazy, tylko prezentacja.

Idealnym (o ile takie moze byc) rozwiazaniem, byloby dla mnie cos takiego:
http://www.matrax.net/klub/index.php?area=1&p=product&koobi=e2a30366bd9b7cd4982362d6c23bbce5

czyli: lista produktow, mozliwosc przechodzenia do kategorii, miniaturka zdjecia, zdjecie wlasciwe + opis (preferowane opisy jako "pola" ... celem np: porownania z innym produktem).

Instalowalem josDirectory .... i (musze sie przyznac, ze tylko spojrzalem na ten komponent) wydaje mi sie, ze nie ma takich mozliwosci.

Jesli moglibyscie pomoc (z joomla poznaje sie dopiero od 2 tyg), bylbym wdzieczny ..... nawet jesli pomoc mialaby polegac na wyprowadzeniu mnie z bledu odnosnie josDirectory ;) . Moze propozycje innych komponentow?

Z gory dziekuje.

Dylek
05-02-2006, 18:56
Pokombinuj z EZStore (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,50/) lub VirtueMart (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,48/) - ustawioenymi jako katalogi, bez mozliwosci dokonywania transakcji.

magic
05-02-2006, 23:16
Ja bym nie kombinował z VMarkt, bo jak z josDirectory jest problem, to co dopiero z nim będzie ... ;)
EZ Store to prawie to samo, co josDirectory (ten drugi powstał na bazie piewszego, ale ma większe możliwości dot. prezentacji, za to żadne dot. sprzedaż - ale właśnie o to Ci przecież chodzi ...).
Reasumując: chyba pooglądaj lepiej ten josDirectory - może jednak ma wszystko co potrzebujesz ...

lagren
06-02-2006, 00:03
ezStore >>> po instalacji ..... ma male mozliwosci. Zeby zlikwidowac np "cena" trzeba grzebac w kodzie , no i przede wszystkim opis produktu jest bez pol definiowalnych ... wszystko w jednym polu tekstowym, co wyklucza wykorzystanie w przyszlosci np: posegreguj wg "x parametru", wyszukaj wg "y", porownaj wg "z" etc.

Virtua .... wyglada zachecajaco. Jutro potestuje i podziele sie wrazeniami.

Tak czy siak, napewno powroce do jos i jego takze przetestuje (zbyt wielu ludzi "zachwyca" sie nim .... cos w tym musi byc).

kermit610
01-03-2006, 00:39
Witam !

Dodalem sobie ten komponencik generalnie jest spoko, ale jak dodam produkt nie wyszukuje mi go przez wyszukiwarkę tego komponentu czy ktoś zna rozwiązanie ?

zwiastun
01-03-2006, 01:22
w następnej wersji

lagren
05-03-2006, 18:26
Jednak josdirectory. W zupelnosci wystarcza.

Widze, ze "szukanie" zostalo zgloszone.

Nie wiem, czy blad ten wystepuje w powiazaniu z moim szablonem, czy ze strony jos, ale:

W opisie produktu jest 6 zakladek. Przy przechodzeniu z 1>2 .... przesuwa mi sie caly szablon o ~5-10pixeli w prawo. po przejsciu z 4>5 przesuwa sie w dol o kilka pixeli (tak jakby wsadzony byl gdziej jeden <<br>>).

lagren
12-03-2006, 16:47
Dopiero teraz zauwazylem .... ze w jos nie ma mozliwosci "ukladania kolejnosci" produktow (taka mozliwosc jest , jesli chodzi o kategorie). Nie zauwazylem czegos, czy rzeczywiscie nie ma takiej mozliwosci? Jesli nie ma, w jaki sposob (jesli jest) mozna to recznie poukladac? (jakas kolejnosc w bazie danych?)

zwiastun
12-03-2006, 17:05
Nie ma też wielu innych możliwości, sorki, ale jest co jest i będzie dopóty nie będzie kolejnej wersji. Nic nie poradzę.

kowalj
16-03-2006, 14:13
Witam
Mam pytanie josdirectory. Był problem z dostępem do katalogów, ale poprawiłem - jos nie stworzył automatycznie katalogów na zdjęcia.
Ale jest kolejny. Nie tworzy miniatur. Wczytuje główne zdjęcie i tyle. Sprawdzałem nazwy katalogów i są poprawne. Jak wczytam plik który ma robić za miniaturkę to nie ma go w liście wyboru przy tworzeniu produktu.
Gdzie szukać błędu???

Jeszcze jedno - jak się pozbyć tych ikonek dole?

Z góry dzięki za pomoc
Kowal

v_grzes
01-04-2006, 22:10
Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc w josDirectory. Próbuję stworzyć katalog pewnych produktów. Produkty dzielą się mi na kategorie i podkategorie. Chciałbym, aby podobnie jak w kategori wyświetlała mi się miniaturka zdefiniowana przeze mnie w podkategori - lecz mino jej wskazania - nie wyśiwtla się. używam Joomla! 1.0.8 i Jod Directory v 1.0 RC1

POzdrawiam

zwiastun
01-04-2006, 22:18
No i Grzesiu nie będzie Ci się wyświetlać, chyba że poprawisz skrypt

v_grzes
01-04-2006, 22:21
super - może jakieś wskazówki??

zwiastun
01-04-2006, 22:29
Pewno, nawet napiszę Ci, które linie poprawić. Nie sądzisz, ze gdyby to było 3 minuty to już dawno opublikowana bylaby kolejna wersja?
Jak się chcesz pobawić, to sobie porównaj podobny plik w josResorces = tam przy padkategoriach coś się pokazuje też
(pliki josirectory.php i josresource.php)

v_grzes
01-04-2006, 23:01
Przepraszam za moją niecierpliwość - to nic złośliwego. Porównam oczywiście pliki, może nawet udało by mi się coś sklecić a to mnie może już czegos nauczy :) - mimo to z niecierpliwością czekam na Twoje rozwiązanie mojego problemu.

Pozdrawiam

v_grzes
03-04-2006, 10:40
Uffff - duże zamiary miałem - ale małe wiadomości (i możliwości) :/ Jeżeli to możliwe - proszę o pomoc w moim problemie...

ulekk
09-06-2006, 13:45
Sprawdź dokładnie wpis konfiguracyjny ścieżek do katalogów i zobacz gdzie żeczywiście one są. W konfiguracji ścieżek jest czegoś za dużo. Kombinuj, ja tak mialem i teraz jest ok.

ps. potrzebuje katalog produktów do jomla bez "czytaj dalej". Pola ,które można samemu zdefiniować, linki i krótki opis. Coś podobnego:
http://www.twojebook.pl/praktyczna-edukacja.html

Bardzo proszę o pomoc.

edriu
11-10-2006, 09:43
Mam ten sam problem potrzebuje komponent "katalog produktow", nawet taki ciekawy znalazlem nazywa sie ProductBook (demo http://www.joomlademo.pl/component/option,com_productbook/Itemid,12/) ale nigdzie nie moge dostac polskiej wersji, tylko jest na joomla demo, ale jeszcze nie mozna sciagnac....