PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacja modolow i komponetow



Arkadiusz
14-02-2007, 10:52
Witam, mam problem z instalacja komponetow i modolow podczas wczytywania wyskakuje mi taki komunikat:


Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML. [ Dalej... (http://www.pracadyplomowa.10001mb.com/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ] Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/vol2/4sql.net/sq_336547/pracadyplomowa.10001mb.com/htdocs/media/install_45d2ccf971547/ [ Dalej... (http://www.pracadyplomowa.10001mb.com/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ]

i nie wiem co z tym zrobić :(

janusz_b
14-02-2007, 15:32
w dużych madrościach nie pomogę ale podzielę się tym co doświadczyłem.
Instaluj komponenty przez komponenty a moduły przez moduły. To chyba podstawowa reguła. Gdy coś robiłem "za` szybko" to miałem podobne problemy.
Co przez którą instalację, teoretycznie najłatwiej rozpoznać po nazwie: dodatek powinien czynać się na bot_; moduł od mod_ i komponent od com_. Niestety nie zawsze jest to przestrzeganą regułą.
Innym "grzechem" nie tylko na pl ale i na org jest podawanie w opisie czegoś takiego "wymaga AbcDef". I bądź mądry co ma być pierwsze.
Chyba jedynie home JCE tłumaczy jak krowie na rowie: najpierw to, potem tamto a na końcu co chcesz z tego i tego.
Aby uniknąc frustracji załozyłem subdomenę z osobną bazą, osobną joomla. Ponieważ jestem cienki to z zasady instaluję tylko jak jest "stabil" ; beta - omijam szerokim łukiem. Chwała pasjonatom, którzy za jakiś czas zamienią ją na Stabil.

Rybik
14-02-2007, 20:47
regulamin forum czytac

p.s. Kiedys z wypiekami na twarzy instalowalem Virtue Mart w wersji alfa, a potem zdalem sobie sprawe ze to co jest wymagane - dotyczy w 95% uzytkowania. Tzn boty i moduly wymagaja komponentu a czasem komponent opublikowanego modulu, jednak kolejnosc instalacji rzadko ma znaczenie. No i zawsze warto przyjrzec sie uwazniej plikom ktore maja w nazwie unzip_me_first :D

fanti
14-02-2007, 21:02
Czasami paczka z komponentem czy modułem jest podwójnie spakowana:D
lub w jednym archiwum jest moduł component - czyli najpierw musisz rozpakować

jarek28
15-02-2007, 01:57
pobrałem komponent wraz z modułem Lxmenu1.1.5 PL
komponent zainstalował sie bez problemu a z modułem mam problem dostaję komunikat
Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
[ Dalej... ]
Wczytaj module - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/p/i/r/piraniajarocin/www/media/install_45d39f76be014/
[ Dalej... ]

prosze o pomoc

leonidas
20-02-2007, 14:16
Witam,

Mam podobny problem jak niektorzy koledzy mi rowniez pojawiaja sie takie komunikaty, jednak nie we wszytkich komponentach i modulach, bo czesc instaluje sie bez problemu, czy ktos moze wztlumaczyc dlaczego sie tak dzieje i jak mozna ten problem rozwiazac ,podkreslam ze robie wszystko poprawnie przy instalacji a jednak w niektorych przypakach pojawiaja sie te problemy mi np przy komponencie letterman lub przy multibanners i artbanners szczegolnie, a nie ukrzwam ze chodzi mi wlasnie o zainstalowanie najbardziej tych komponentow,

prosze o rade i z gory dziekuje