PDA

Zobacz pełną wersję : pop-up z pozycjami modułów nie działa



zajacrob
15-01-2014, 01:53
Witam.
Mam stronkę na J2.5.17 - po ostatniej aktualizacji, właśnie do wersji 2.5.17, po zalogowaniu po prawej stronie pulpitu informacje zawarte w tej rozsuwanej 'harmonijce' czy też 'karuzeli' są na stałe otwarte, ale to nie stanowi problemu (to tylko jeden z objawów), natomiast problemem jest to że gdy w module kliknę na 'wybierz pozycję', to zamiast okan pop-up (jak było dotychczas) otwiera się całe okno z pozycjami i właściwie nie mogę wybrać żadnej pozycji (pomimo że są widoczne, można się poruszać po stronie, przejść na kolejną, linki pozycji wyglądają na aktywne), klikając w pozycję nic się nie dzieje, a wyjście z tego stanu jest możliwe tylko poprzez 'krok wstecz' w przeglądarce (Joomla w tym momencie nie umożliwia tego), a takie wycofanie się powoduje wejście w moduł bez przypisanej pozycji.
To samo jest w artykułach - po prawej stronie opcje są na stałe otwarte, nie można ich zamknąć.

Jak temu zaradzić? Co jest tego przyczyną?

souacz
15-01-2014, 02:53
Hm... Spróbuj nadpisać pliki z czystej instalacji Joomla (na pewno folder administrator ale lepiej całość) w tej samej wersji bo wygląda jakby jakiś .js się wysypał przy rozpakowywaniu czy coś.
Podpowiem Ci też, że pozycję możesz wpisać "z ręki". Ale lepiej to napraw bo nie wiadomo co jeszcze będzie się dziać. Jeszcze jedno: szablon admina standardowy czy jakiś autorski ze zintegrowanej instalki Joomla+szablon?

zajacrob
15-01-2014, 12:44
Witam.
Szablon admina standard, nic nie zmieniane.
Wpisałem kilka pozycji 'z ręki', ale przecież nie tak powinno to działać.
Czyli powinienem pobrać paczkę instalacyjną J2.5.17 - rozpakować na dysk - a na serwer wgrać tylko pliki z kartoteki (folderu) administrator ? Czy tak to ma wyglądać?
Pozdrawiam

souacz
15-01-2014, 16:03
Ja zawsze kopiuję z jakiejś zainstalowanej już. Żeby można było "przeciągnąć" po prostu pliki w kliencie ftp bez kombinacji.

marian_mk
15-01-2014, 18:14
nadpisz plikami instalacyjnymi na Twojej instalacji katalog: libaries/joomla/utilities i na 99,9% wszystko powinno śmigac przy takich objawach błedów jak opisałeś w poscie

zajacrob
15-01-2014, 22:30
niestety nic się nie zmieniło po nadpisaniu katalogu libaries/joomla/utilities - nadpisałem to plikami z paczki instalacyjnej Joomla 2.5.17
:zagubiony: czy może jest jakis inny sposób ?

souacz
15-01-2014, 22:34
To zainstaluj gdzieś czystą Joomla i nadpisz wszystko. Aha, najpierw sprawdź w innej przeglądarce i ew. bez antywirusa.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

zajacrob
16-01-2014, 17:48
Witam.
Normalnie działam na Firefox, ale mam też Chroma i okazuje się że na Chromie wszystko jest OK - dziwna sprawa bo na tym samym serwerze mam też drugą stronkę, także na J2.5.17 i ona w obu przeglądarkach działa poprawnie, czyli jednak w tej pierwszej coś musi być nie tak, przynajmniej dla Firefoxa, ale co i gdzie ?
Czyli sądzę że mogę poczekać na następną aktualizację Joomla i liczyć na to że ona naprawi to co teraz źle działa w Firefox, a do tego czasu przerzucę się na Chroma, gdyż strona od 'frontu' działa bez zmian, czyli tak jak powinna.
Dziękuję za podpowiedzi - jeśli masz jakieś podejrzenia co do przyczyn w/w objawów, lub sposobu ich usunięcia to naspisz :)

tomaszek83
16-01-2014, 23:43
Takie prozaiczne pytanie. Czyściłeś pamięć podręczną Firefoxa?

zajacrob
17-01-2014, 00:20
Takie prozaiczne pytanie. Czyściłeś pamięć podręczną Firefoxa?

Tak robiłem to, ale nie pomogło. Natomiast zrobiłem inną rzecz - ponieważ co jakiś czas robię kopię strony (Akeeba) więc odtworzyłem stronę sprzed kilku dni i pojawiły się aktualizacje - ponownie aktualizowałem Joomla - wszystko jest ok :up:- natomiast nie aktualizowałem tym razem komponentu edytora JCE bo wydaje mi się że wtedy zrobiłem obie aktualizacje, jedna p[o drugiej i wtedy się coś posypało, a ponieważ wszystko działa jak należy to na razie nie będę aktualizował tego komponentu. Zrobiłem kopię tego co jest i dopiero potem może go zaktualizuję. Może tym razem nic się nie posypie.

dzięki za podpowiedzi :up:

Pozdrawiam

tomaszek83
17-01-2014, 09:25
natomiast nie aktualizowałem tym razem komponentu edytora JCE

Bardzo ryzykowne posunięcie z Twojej strony. JCE znany jest z tego że często właśnie przez niego mamy nieproszonych gości na stronie. Aktualizacja jest wysoce zalecana.