PDA

Zobacz pełną wersję : includes/joomla.php



Mati_19
14-02-2007, 11:03
Witam!
Jestem zaskoczony i rozczarowany. Juz na 3 serwerze instaluje Joomle 1.0.11
i po calym zainstalowaniu gdzie nie wystąpiły błedy po daniu uruchom i wogóle po wpisaniu adresu strony wywala mi cos takiego.


Warning: main(/home/mateusz/public_html/portal/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mateusz/public_html/portal/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/mateusz/public_html/portal/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/mateusz/public_html/portal/includes/joomla.php on line 77
Co się dzieje? czym jest to spowodowane, jeden z administratorow serwera stwierdzil ze to ich wina, zas miesiac temu instalowalem ta sama wersje na tym samym serwerze i buylo wszytko ok, a teraz wystepuje to co wyzej.
Ustawienia serwera ni byly zmieniane, prosze o jakąs podpowiedz i rozwiazanie mojego problemu, bo zostałem bezradny.
z Gory dziękuje
Pozdrawiam wszystkich którzy chcą i pomagają nam biednym :) ALbo niedoświadczonym z tym serwisem jak ja :)
Czekam na odpowiedz.

Pim
14-02-2007, 13:21
A jaką podałeś ścieżkę bezwzględną przy instalacji?

Mati_19
14-02-2007, 13:26
Hym..., o ktora scieszke pytasz?
Normalnie z adresu strony sie instaluje parwda ....

Pim
14-02-2007, 13:29
Tak, ale jak instalowałeś to podawałeś nazwę bazy, hasła itd. Potem musisz wpisać ścieżkę bezwzględną. Kojarzysz ten moment?

Poza tym musisz mieć katalog tmp. Sprawdź czy jest na serwerze

Mati_19
14-02-2007, 13:52
a Tak kojaze sciezka byla wpisana prawidlowo :) katalog jest.
ale z tych komunikatow rozumie ze on nie moze wykryc istnienia pliku a ten plik jest. :(

Pim
14-02-2007, 14:04
wogóle po wpisaniu adresu strony wywala mi cos takiego.


Warning: main(/home/mateusz/public_html/portal/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mateusz/public_html/portal/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/mateusz/public_html/portal/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/mateusz/public_html/portal/includes/joomla.php on line 77


Jeśli to wpisałeś jako ścieżka bezwzględna to może być problem. Ja zrobiłem podobnie i dopiero przy powtórnej instalacji zmieniłem na "/". Pomogło, mimo że pliki były w podfolderze.

Rybik
14-02-2007, 20:08
ustawienia serwera ? (czytac regulamin forum)

big_krzysiek
14-02-2007, 21:19
witaj

przy wrzucaniu plikow joomli ftpem zaznaczyles zamien listery na male...

wywal wszysstko co wrzuciles na serwer, wrzuc bez zaznaczenia, zamien litery ma male..i odpal instalacje joomli...

zadziala...:)

Mati_19
15-02-2007, 12:03
witaj

przy wrzucaniu plikow joomli ftpem zaznaczyles zamien listery na male...

wywal wszysstko co wrzuciles na serwer, wrzuc bez zaznaczenia, zamien litery ma male..i odpal instalacje joomli...

zadziala...:)
Hym, uzywam Total Comandera, a gdzie jest ta obcja o ktorej mowisz?

big_krzysiek
15-02-2007, 12:29
odpal total commandera, polacz sie z serwerem ftp, zaznacz pliki ktore chcesz przerzucic, i przeciagnij je do okna serwera. przy przerzucaniu plikow pojawi sie okienko zapisz plik jako... i pod spodem dwie opcje, i wylacz ta dalna-zamien litery na male...

jommla zaczyna ci sie wieszac na pierwszej nazwie ktorej nie moze znalezc- phpInputFilter -masz z duzych liter.

sprobuj i napisz czy zadzialalo

Mati_19
16-02-2007, 14:43
Hym..., poprostu przezucilem programem WIN SCP i działa, komander nieraz gubi pliki juz zauwazylem :)