PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas przenoszenia bazy : DROP TABLE IF EXISTS



cinek41
17-01-2014, 10:07
WItajcie
mam następujący problem :
posiadam stronkę napisaną w joomli z bazą w sql na bezpłatnym koncie który z końcem roku mi zablokowali,
musiałem przerzucić na inny (płatny serwer) i nie mogę sobie poradzić z jej odpaleniem.
Mam problem z przerzuceniem bazy na serwer bo wyświetla mi komunikat:
Błąd


Zapytanie SQL:

--
-- Table structure for table `jos_banner`
--
DROP TABLE IF EXISTS `jos_banner` ;


MySQL zwrócił komunikat:
#1046 - No database selected

Czy możecie mi pomóc ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

wojsmol
17-01-2014, 10:35
Witam
Wybierz bazę danych w phpmyadmin.
Pozdrawiam

ekumi
17-01-2014, 10:54
A w jaki sposób robisz to przerzucenie?

cinek41
17-01-2014, 10:59
Witajcie ponownie
pierwsza strona zaczęła chodzić ale każda postrona wyświetla się komunikat :
404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania



Co to może być?
Myślałem że wina bazy lub danych w katalogu public_html ale wrzuciłem całą stronkę od nowa i nic to nie dało.
Strona pierwsza się wyświetla i tyle, jeszcze coś zauważyłem że nie mam paska do przesuwania strony w dół.

zwiastun
17-01-2014, 12:03
Najpewniej miałeś ustawione przepisywanie adresów (Konfiguracja => Optymalizacja pod katem wyszukiwarek) i powinieneś przemianować plik htaccess.txt na .htaccess. Albo wyłączyć translację.

cinek41
17-01-2014, 12:14
Tak mam htaccess.txt i zamienić na jaki?

zwiastun
17-01-2014, 12:19
Nie zadawaj takich pytań, bo zostaniesz skarcony :) Pytasz o oczywistą oczywistość.
Po pierwsze: już Ci przecież napisałem, jak należy zmienić.
Po drugie: zanim zmienisz, trzeba sprawdzić ustawienia w konfiguracji globalnej - Optymalizacja dla wyszukiwarek. A tam też to jest napisane! Jeśli nie masz włączonej opcji Zastosuj przepisywanie URL, źródło błędu jest inne.

cinek41
17-01-2014, 15:35
WItajcie dziękuję za pomoc we wcześniejszych postach
ale mam następujący problem pojawia mi się następujący komunikat przy wyswietleniu strony:
Warning: require(administrator/components/com_jrecache/includes/cache_handler.php) [function.require (http://serwer1469372.home.pl/function.require)]: failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 31

Fatal error: Class 'JRE_cache_handler' not found in /index.php on line 33
Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi?
Wiem rozumię że niektórych to denerwuje bo dla nich jest to proste, ale chciałbym się tego nauczyć żeby na przyszłość wiedzieć jak tą stronkę przerzucić.Pozdrawiam i z góry dziękuję.

zwiastun
17-01-2014, 16:26
Zostawiam ostatni post na 10 minut, potem usunę. Załóż nowy wątek. A przede wszystkim zajrzyj do Regulaminu, bo to, żeś go nie przeczytał, absolutnie nie uprawnia Cię do ignorowania podstawowych zasad forum.