PDA

Zobacz pełną wersję : Menu w formie zdjęć/ Galeria kategori



JakubRojek
17-01-2014, 10:23
Konfuguruje CMS dla mojej siostry ktora chce pokazac swoje produkty online. Nie miałem problemu z pokazaniem prodoktów(artykuły) w formie zdjeć.LINK (http://joomla.goshe.pl/v2/index.php/oferta/armatura-wodna/zawory-kulowe) Jednakze poszczegole produkty naleza do poszczegolnych kategori i te kategorie do nad kategori. I tu pojawia sie problem. Chce pokazac te kategorie tez jako zdjecia i jak ktos na nie kliknie to zeby sie wchodzilo do podkategori. Nie moge znalez odpowiedniego modulu, ktory by mi to umozliwil. Oczywiscie moge zrobic recznie w stawiajac tabelke ze zdjeciami i hyperlinki, ale wolalbym tego dokaonac za pomoca jakiegos modulu.

Pozdro

ekumi
17-01-2014, 10:32
Jeżeli docelowo chodzi Ci o utworzenie sklepu internetowego, to może spróbuj użyć virtuemart (na razie w trybie katalogu - bez możliwości kupowania).

Gall Anonim
17-01-2014, 12:09
to może spróbuj użyć virtue mart (na razie w trybie katalogu
Pomysł jak najbardziej trafny i jak mniemam spełni oczekiwania otwierającego wątek, jest jednak w moim prywatnym odczuciu jedno małe "ale" - ale nie virtuemart (no chyba że ktoś lubi horrory :)) . Niegdyś ten zacny komponent przeszedł swoistą metamorfozę i jak dla mnie jest mocno beeeeee.
Pzdr

ekumi
17-01-2014, 14:36
Pewnie można znaleźć zacniejsze rozwiązania, jednak vm (szczególnie z wyłączonym koszykiem) jakoś strasznie mi się nie kojarzy.

Gall Anonim
17-01-2014, 14:49
jakoś strasznie mi się nie kojarzy.
1. - cóż mogę napisać - szczęściarz :spoko:
2. - a co jeśli jednak koszyk zostanie włączony w przyszłości?
3. - z Joomla 3 jakoś mi się VM w ogóle nie kojarzy (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/129)

ekumi
17-01-2014, 15:04
1. Dzięki
2. To będzie sklep
3. Tu punkt dla Ciebie, który właściwie eliminuje moje poprzednie odpowiedzi :up:

kkbb
05-06-2014, 14:21
1. - cóż mogę napisać - szczęściarz :spoko:
2. - a co jeśli jednak koszyk zostanie włączony w przyszłości?
3. - z Joomla 3 jakoś mi się VM w ogóle nie kojarzy (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/129)

Drogi Gallu :)
Wybacz, że odświeżam, ale mógłbyś trochę rozwinąć te problemy z VM?
Mnóstwo dostępnych szablonów i modułów. Praktycznie wszystkie firmy tworzące szablony robią sklepy na VM.
Jak to jest, że dla Ciebie to horror? Mógłbyś sprecyzować?
Jakie konkretnie problemy Tobie sprawia. Klienci nie mogą zrobić zakupów, czy bardziej Ty nie możesz czegoś tam zmodyfikować i VM się gryzie z komponentami/dodatkami/pluginami?
No i czy dzieje się to na J2.5, czy bardziej na J3.0?

Dzięki z góry za odpowiedź. Zastanawiam się, na czym pobawić się w sklep na J!. Do tej pory używałem głównie Magento, sporadycznie Presty, ale chciałbym czegoś na Joomli. JoomShoping spisuje się raczej bez zarzutu, sprawia wrażenie "lekkiego" i mało konfliktowego :) Ale na VM jest mnóstwo genialnych szablonów i może dlatego tak mnie do tego VM ciągnie ;)

Gall Anonim
05-06-2014, 14:53
1. Nie ma VM dla Joomla 3
2. VM był super w wersji do => 2.0 => potem zaczął stwarzać "mnóstwo genialnych problemów" - w między czasie zmieniła się ekipa VM z tego co mi wiadomo
3. Kolejną ciekawostką z VM jest to że praktycznie każda kolejna aktualizacja VM (nie Joomla) od VM 2.0 niesie za sobą ryzyko niespodzianek (awarii), zazwyczaj spełnione.
4. Poklikaj na temat VM na tym forum i poczytaj sobie o VM wcześniejszym i obecnym - jak dla mnie stracił niesamowicie na jakości.
Decyzja należy do twórcy witryny - zwłaszcza w przypadku nowych witryn. Kiedyś polecałem VM - teraz odradzam i sam trzymam się z daleka po kilku horrorach nowej serii :podstep:
P.S. Wadą Joomshopinng jest faktycznie dostępność dodatków ale w stosunkowo niskiej cenie są na Smart Addons - z kolei dodatki autorstwa twórców JomShopping są po prostu drogie i na licencji EULA co jeszcze je tak naprawdę podraża, można jednak znaleźć coraz więcej darmowych dodatków.
Natomiast jeżeli masz kwotę do wydania około 400 zł (o ile dobrze kojarzę) - możesz kupić HikaShop w wersji Business - wówczas praktycznie nie potrzebujesz nic więcej dokupować, żadnych modułów, rozszerzeń filtrów e.c.t. - tyle że Hika jest inaczej zorganizowana i przy ogromie możliwości wymaga trochę czasu na poznanie ich i opanowanie ale jest super.