PDA

Zobacz pełną wersję : Z 2.5 do 3.2 - fatal error; brak możliwości przywrócenia; brak kopii



OldShaterhan
18-01-2014, 10:19
Siemka.
Mam problem z serwisem opartym na Joomli. Mianowicie po aktualizacji z Joomla! 2.5 do Joomla! 3.2 i usunięciu folderu aktualizacyjnego(wrzuciłem na serwer pełną paczkę 3.2.1) dostałem błąd

Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in [serwerścieżka]/public_html/plugins/system/remember/remember.php on line 94

Spróbowałem zgodnie z zaleceniami z niektórych portali użyć tego pliku w wersji z 3.1, zmienić jego nazwę na rememberBAK.php i bez niego odpalić, niestety nic to nie dało.

Teraz, gdy postanowiłem przywrócić wersję 2.5, aby spróbować ponownie dostałem błąd 500 na głównej, na zapleczu:

Fatal error: Call to undefined method JAdministrator::setHeader() in [serwerścieżka]/public_html/libraries/cms/html/behavior.php on line 672

Najgorsze jest to, że nie mam przygotowanej kopii zapasowej. Możecie pomóc mi przywrócić serwis do sprawności, najlepiej na 3.2?

AndrzejH
18-01-2014, 13:23
Spróbowałem zgodnie z zaleceniami z niektórych portali użyć tego pliku w wersji z 3.1, zmienić jego nazwę na rememberBAK.php i bez niego odpalić, niestety nic to nie dało.
Znaczy nie dostałeś się do zaplecza? po zmianie nazwy pliku? Mam na myśli sytuację zaraz po update do 3.2

Gall Anonim
18-01-2014, 13:59
@OldShaterhan - szybko i na skróty zanim stracisz jedną z najbardziej oczywostych możliwości
- zgłoś się do administratora serwera na którym masz hosting i poproś o przywrócenie kopii sprzed aktualizacji - zazwyczaj szanujący się hostingodawca ma kopie na 48 godzin do tyłu.
Pzdr

OldShaterhan
18-01-2014, 14:20
Nie dostałem się ani na główną ani na zaplecza zaraz po aktualizacji do 3.2, a potem też nie szło...

Napisałem do usługodawcy, zobaczymy. A w razie czego - jak można by odzyskać dane? Dodam, że zasadniczo skoro nie dostałem się PA 3.2 to aktualizacja db nie mogła zostać przeprowadzona, tak?

zwiastun
18-01-2014, 14:59
Opisz po kolei, co zrobiłeś, bo to co piszesz, przynajmniej dla mnie, jest niepojęte:


Mianowicie po aktualizacji z Joomla! 2.5 do Joomla! 3.2 i usunięciu folderu aktualizacyjnego(wrzuciłem na serwer pełną paczkę 3.2.1) dostałem błąd
O co tu chodzi? O jaki folder aktualizacyjny, o jakie wrzucenie na serwer pełnej paczki 3.2.1.

Nawiasem mówiąc: dlaczego przed aktualizacją nie zapoznałeś się z komunikatem na temat aktualizacji? A jeśli się zapoznałeś, to po coś ją robił?

OldShaterhan
18-01-2014, 15:29
Pobrałem paczkę aktualizacyjną do 3.2.1 - niestety, coś już wtedy szło nie tak, więc pobrałem klasyczną paczkę instalacyjną, wrzuciłem ją na serwer, gdy się wrzuciła, wszedłem na stronę dostałem info, że muszę usunąć folder instalacyjny, nie aktualizacyjny.

Ogólnie szukałem info nt. aktualizacji z 2.5 do 3.2, ale strasznie ciężko było cokolwiek znaleźć... No i żem wyczytał, że paczkę aktualizacyjną to się instaluje jako rozszerzenie, no ale to zrobiłem wtedy klasyczną instalacyjną.


Dostałem maila od pomocy technicznej - wkrótce przywrócą wczorajszą bazę danych, a ja kopiuję wczorajsze pliki z serwera.

zwiastun
18-01-2014, 16:07
Z tego, co piszesz wynika - niestety - że nie masz pojęcia o tym co, po co, jak i dlaczego robisz. Może wiec zanim zrobisz sobie ziaziu po raz kolejny, poczytasz coś na ten temat?
Proponuję zacząć od komunikatów o ostatnich wydaniach Joomla oraz od artykułu Pobierz Joomla zamieszczonego na joomla.pl.
A z faktu, że nie ma instrukcji/poradników, jak migrować z Joomla 2.5 do przejściowych wersji 3.x sugeruję wysnuć najprostszy możliwy wniosek: nie migrować, bo po co - za 3-4 miesiące pojawi się stabilny Joomla 3.5, a wraz z nim dopracowana zostanie również procedura aktualizacji/migracji z Joomla 2.5

OldShaterhan
18-01-2014, 17:19
Zależało mi na aktualizacji m.in. z uwagi na to, że zainstalowałem ją na 2.5, jednak nadal nie wybrałem szablonu. No i chciałem wybrać tak, żeby później nie musieć męczyć się z szukaniem jego nowszej wersji czy kolejnego szablonu. No i to, że słyszałem, że jest bardziej nowoczesny, ale to akurat była kwestia drugorzędna.

Serwis w tej chwili przywróciłem, dzięki za radę, bo szczerze nie wpadłbym na pomysł z backupem od strony hostingu :)

Gall Anonim
18-01-2014, 18:13
@OldShaterhan
dorzucę swoje trzy grosze,
fajnie że szukasz i eksperymentujesz - jest to jedna z lepszych, znanych mi metod nauki - nienawidzę czytać instrukcji obsługi, podręczników, wykonania itd - tak mam.
Jeżeli pomimo sugestii @Zwiastuna niecierpliwość lub ciekawość popchną cię do kolejnych eksperymentów proszę spraw mi przyjemność i rób kopie zapasowe - masz wspaniały komponent do tego celu - akeeba backup
Pzdr

Pawelo31
18-01-2014, 18:25
Jak on wrzucił pakiet instalacyjny z Joomla 3.2

OldShaterhan
18-01-2014, 18:26
Na przyszłość zapamiętam ;)
Obecnie już testuję, tylko, że w innym folderze i zmieniłem trochę metodę. Mianowicie okazało się, że baza była nie naruszona, tylko pliki miały jakieś problemy.
No i tak jak testuję to obecnie nie wiem dlaczego nie umiem się dostać do aktualizatora bazy danych wg art: http://docs.joomla.org/J3.2:Upgrading_from_an_existing_version#Method_C_-_Manual_Upgrade mam błąd 1146 niestety, a główna nie ładuje się wcale...

@pawel, tzn?