PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Zintegrować 2 rodzaje Menu głównego: Poziome + Pionowe



ville
18-01-2014, 09:37
Witam serdecznie,
Usiłuję stworzyć 2 rodzaje menu głównego na stronie: menu poziome oraz menu pionowe aby były zintegrowane. O co mi chodzi ?

W programie Artisteer stworzyłem szablon w którym są zintegrowane oba menu ze sobą, czyli gdy kliknę w menu pionowym start to także w menu poziomym klika się automatycznie przycisk start, gdy kliknę kontakt to także dzieje się to samo itd..

Jednak gdy wgrywam szablon do CMS Joomla! 2.5 Menu nie są zintegrowane, czyli gdy klikam np. start w menu poziomym to w menu pionowym nie dzieje się to samo.

Chodzi mi o uzyskanie czegoś takiego jak na tej stronie: http://www.wokalnie.pl (http://www.wokalnie.pl/) - wgrałem tutaj pliki strony bezpośrednio na serwer z Artisteer.
Zobacz sam, kliknij np. kontakt a zobaczysz że w menu pionowym zadzieje się to samo! I o taki efekt mi chodzi http://artisteer-polska.pl/forum/img/smilies/smile.png
Orientuje się jakiś ekspert z was jak taki efekt uzyskać ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc http://artisteer-polska.pl/forum/img/smilies/smile.png

Zakładanie kilka razy tego samego tematu na pewno nie pomoże, a tylko ... denerwuje tych, którzy to musza sprzątać. :zly:

Pawelo31
18-01-2014, 12:25
Mi by się przydał taki efekt ale nie koniecznie na takim samym menu. Ustawiłem w menu pionowym pierwszy odsyłacz domyślny i gdy kliknę na poziome to się nie zapala w pionowym

Gall Anonim
18-01-2014, 13:09
Nie bardzo wiem w czym jest problem.
Praktycznie masz tylko dwie możliwości wykonania. (chociaż nie - wyszła mi na szybko jedna)
Założenia są następujące.
- tworzysz dwa moduły obsługujące menu
- poziome x 1
- pionowe x 1
Przy czym w obydwu przypadkach ostylowanie musi obejmować
oddzielny kolor dla pozycji aktywnej
oddzielny kolor dla pozycji pasywnej
oddzielny kolor dla pozycji zaznaczonej
--------------------------------------------------
I do tych dwóch modułów "przypinasz" to samo menu
all

ville
19-01-2014, 21:36
I do tych dwóch modułów "przypinasz" to samo menu
Tak jest! O to mi właśnie chodziło :) Bardzo dziękuję za pomoc, doceniam to :up:
moduł boczny, pionowy, miał przypisane inne menu niż moduł wyświetlany na górze, poziomy. (Opcje podstawowe, pozycja Wybierz menu).

Pawelo31
21-01-2014, 15:25
Pociągnę temat. Ja bym chciał aby się zapalały dwie pierwsze domyślne pozycje w menu jednocześnie. Przy czym każde menu jest oddzielnym. Wie ktoś jak to zrobić?

zwiastun
21-01-2014, 16:14
Pociągnę temat. Ja bym chciał aby się zapalały dwie pierwsze domyślne pozycje w menu jednocześnie
A w jaki sposób dwie pozycje będą jednocześnie domyślne? I o czym mają informować użytkownika "dwie zapalone" pozycje menu? Że Internet też już zwariował?

Pawelo31
21-01-2014, 17:32
Może dwóch jednocześnie domyślnych nie ustawie, ale za pomocą modułu do wstawiania styli css da się to zrobić. Klient kiedyś chciał aby się paliły dwie pozycje bo tak miał na projekcie. Już mu tłumaczyłem.

Gall Anonim
21-01-2014, 17:48
Klient kiedyś chciał aby się paliły dwie pozycje bo tak miał na projekcie.
A teraz ty chcesz? pomimo iż mu tłumaczyłeś? ups - ale o co tutaj chodzi?
Kto co robi i dla kogo, a kto komu co tłumaczy?

zwiastun
21-01-2014, 17:56
@Pawel25: odpowiedziałem Ci żartobliwie. Czy naprawdę nie rozumiesz, co piszę?
Klient ma prawo mieć nawet najbardziej durnowate pomysły.
Wyróżnienie aktywnej pozycji menu to wyróżnienie aktywnej pozycji menu. Co tu jeszcze dodawać albo odejmować?
Jak klient ma niepoukładane i się upiera, to możesz mu wyróżniać za pomocą CSS-a, co mu się żywnie podoba i tak, jak tylko się da.
Ale pytanie, jak zrobić, żeby dwie pozycje menu na jednej stronie były jednocześnie aktywne - daruj - można zaliczyć co najwyżej do wygłupów.

Pawelo31
22-01-2014, 15:02
dla niedowiarków tutaj ustawiłem http://pf.artlon.pl/index.php/pl/oferta

Gall Anonim
22-01-2014, 16:03
Kolego - tyle że to nie ma nic wspólnego z twoimi pierwotnym pytaniem.

W programie Artisteer stworzyłem szablon w którym są zintegrowane oba menu ze sobą, czyli gdy kliknę w menu pionowym start to także w menu poziomym klika się automatycznie przycisk start, gdy kliknę kontakt to także dzieje się to samo itd..
Jakoś nie widzę analogi pomiędzy tym cytatem a tym co pokazujesz.

zwiastun
22-01-2014, 16:05
Co takiego, Kolego ustawiłeś? I dla jakich niedowiarków? Napisałeś, że chcesz podświetlić dwie różne pozycje menu. To, co pokazujesz, to podświetlenie aktywnych pozycji menu - pozycji Wzorniki, która jest jedną z pozycji menu Oferta. Standard.
Usiłowaliśmy Cię dopytać, o co Ci dokładnie chodzi, ale - niestety - nie umiałeś odpowiedzieć

Pawelo31
31-01-2014, 18:07
Kolego - tyle że to nie ma nic wspólnego z twoimi pierwotnym pytaniem.

Jakoś nie widzę analogi pomiędzy tym cytatem a tym co pokazujesz.

No właśnie to jest to o co mi chodziło na dwóch innych menu i w pierwszym moim poście nie widzę pytania tylko stwierdzenie

- - - Updated - - -



Usiłowaliśmy Cię dopytać, o co Ci dokładnie chodzi, ale - niestety - nie umiałeś odpowiedzieć
Nie siedzę ciągle na forum i nie śledzę kto co dopisał

zwiastun
31-01-2014, 18:52
Nie siedzę ciągle na forum i nie śledzę kto co dopisał

Oj! Ty chyba sam nie wiesz albo nie rozumiesz, co piszesz! Ktoś poświęca czas na Twoje sprawy, a Ty bez żenady stwierdzasz, że nie czytasz, co Ci napisał?
Potwierdź tylko jeszcze, że tak jest, a natychmiast zlikwiduję Twoje konto!

Pawelo31
01-02-2014, 13:38
Tak - jeśli sam zakładam temat. Nie - jeśli odpowiedziałem komuś w sprawie tematu który porusza. Odpowiem i albo jest pomocna moja wypowiedź albo nie. Zakańczam temat. Czepianie się każdego słowa niczym nie służy. Właśnie wiem co piszę. Pokazałem przykład. Może nie rozwinąłem swojej myśli i może ktoś mnie źle zrozumiał pisząc "menu jest oddzielnym". Chodzi o różne pozycje w dwóch menu, które mają być aktywne (2 razem) klikając na jedną z nich. Link który wysłałem się zmienił bo dodałem wielojęzyczność może dlatego niektórym nie działa. Teraz wiesz o co mi chodzi? http://pf.artlon.pl/index.php/pl/wzorniki

zwiastun
01-02-2014, 15:23
Przykro mi, ale tak łatwo nie zakończymy! To ja napisalem, czy TY?

Pociągnę temat. Ja bym chciał aby się zapalały dwie pierwsze domyślne pozycje w menu jednocześnie. Przy czym każde menu jest oddzielnym. Wie ktoś jak to zrobić?

Odpowiadaliśmy ( i @Gall Anonim i ja) także na Twoje, a nie tylko autora wątku pytanie!

I nie chodzi tu o żadne "czepianie się każdego słowa", a o wprowadzanie innych w błąd! A moja rola tu taka, miedzy innymi, żeby reagować, gdy ktoś bzdury pisze! zwłaszcza, gdy gdzie indziej odpowiada sensownie.