PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria pod J3.2+ - prośba o sugestie



Zovirax
20-01-2014, 03:49
Dobry wieczór,

Ponownie poproszę Was o pomoc, zwłaszcza osoby doświadczone i webmajstrów :) Poszukuję komponentu galerii spośród dostępnych pod J3.2+ Trudno mi wybrać coś konkretnego, bo jest tego dużo i po zainstalowaniu 3 (Phoca, Ozio, JoomGallery) nadal jestem zagubiony (pomimo kilkunastu godzin spędzonych na testowaniu).

Szukam dobrze funkcjonującej galerii z możliwością zarządzania wieloma kategoriami z kilku tysiącami zdjęć wewnątrz. Poza tym najważniejsze funkcjonalności, które powinny być to:
- możliwość oceny,
- komentarzy,
- obsługa formatów plików zdjęć (jpeg, gif, png itp.) oraz multi (mov, avi) wewnątrz, a nie w playerach zewnętrznych,
- wyświetlanie exif, ipct, geo,
- wyświetlanie info (autor, data, rozmiar itp.)
- szukanie po tytułach, tagach zdjęcia (słowach kluczowych), nazwach plików, autorach itp.
- możliwość dodawania wielu plików i kasowania wielu plików
- przy skasowaniu plików z pozycji front-endu jako administrator, żeby nie trzeba było kasować plików z katalogów (w sesji ftp).
Pozostałe opcje mniej ważne. Idę niejako na skróty, bo liczę na Wasze doświadczenie (skorzystałem z niego przy poradach odnośnie JoomSocial - świetny dodatek!), a i mile widziana byłaby współpraca właśnie z JoomSocial. Wybaczcie "lenistwo" po prostu nie mam za dużo czasu na dalsze testowanie przed obowiązkową migracją.

Pozdrawiam
Z.

zwiastun
20-01-2014, 06:16
I czego oczekujesz? Że na podstawie zdawkowego wyszczególnienia funkcji, z których prawie wszystkie są akurat w trzech wymienionych, najpopularniejszych galeriach, ktoś Ci podpowie kolejne trzy albo pięć, które z jakiegoś względu też Ci nie będą odpowiadać? Niestety, tego wyboru nikt za Ciebie nie dokona. Na JED znajdziesz odnośniki do całej palety galerii, większość z nich ma swoje strony demo, a projektanci/twórcy przedstawili w opisach ich funkcjonalności. Nikt Ci na pewno tutaj takiego zestawu informacji nie dostarczy.

Masz na JED 49 galerii do wyboru - komercyjne i niekomercyjne. Do tego także galerie flash.
Możesz wyświetlić je w kolejności:
- wg najwyżej ocenianych
- wg najczęściej przeglądanych
- wg najczęściej komentowanych
- wg najczęściej recenzowanych
Dzięki temu zostanie Ci do własnej oceny 8-10 rozwiązań.

Zovirax
20-01-2014, 12:28
Dzień dobry,

O co proszę ("oczekuję" wg Szanownego Administratora) napisałem, widać za dużo oczekuję. To co mam w JED jestem świadom, liczyłem na uwagi wynikające z doświadczenia, np. "stosuję komponent X posiada to co napisałeś, ale nie za dobrze współpracuje z JSocial" itp. Tak, czy siak dziękuję i za to "przywołanie do porządku"... Ja tam lubię poniedziałki :)

Pozdrawiam
Z.

zwiastun
20-01-2014, 13:57
To nie jest przywołanie do porządku. :)
Takie posty powtarzają się dość często. Niestety, pytający nie do końca uzmysławiają sobie wówczas, czego tak naprawdę chcą. Zamiast przejrzeć 100 recenzji dostępnych na JED, myślą, ze uzyskają sensowne wskazówki z 2-3 przypadkowych wypowiedzi przypadkowych osób na forum.
Z forum jest sens skorzystać, by zapytać o jakieś rozwiązanie, którego - mimo przeszukania JED - nie udało się znaleźć. Pytanie na publicznym forum, o to, w jakiej sukni będzie mi do twarzy, doprowadzi co najwyżej do odpowiedzi typu - jak powyżej: wybierz sam(a).
pzdr