PDA

Zobacz pełną wersję : jcomments



Cioras
21-01-2014, 13:25
hey

robilem migracje z 1.5 na 3.2. Jak na razie wszystko ok, ale pojawil sie problem z importem komentarzy z jcomments 1.5 na jcomments 3.2.

nie byly widoczne wiec w phpmyadmin skasowalem wpisy z tabel jcomment w j3.2 i zaimportowalem po zmianie nazw tabele z j1.5. Komentarze sa widoczne w komponecie i na stronie ale po kliknieciu na dany komentarz blad 404, linki sa niepoprawne dotyczna linkow z j1.5 da sie to jakos szybko poprawic? ID artykułów sie zgadzaja.

Strona: http://www.irg.dev.joinnet.pl/joomla3.2/

Tor_
21-01-2014, 16:03
Po migracji z 1.5 do 2.5 pomagała mala przeróbka w pliku:
plugins/content/jcomments/jcomments.php
zamieniłem
$params = new JParameter('');
na
jimport('joomla.html.parameter');
$params = new JParameter('');

Czy to zadziała w 3.2 ? nie wiem może warto spróbować

Cioras
21-01-2014, 16:18
w kodzie znalazlem tylko cos takiego:

if (!isset($params) || $params == null) {
$params = new JRegistry('');
} else if (isset($params->_raw) && strpos($params->_raw, 'moduleclass_sfx') !== false) {
return '';
}

i

defined('_JEXEC') or die;

include_once(JPATH_ROOT . '/components/com_jcomments/jcomments.legacy.php');

if (!defined('JCOMMENTS_JVERSION')) {
return;
}

jimport('joomla.plugin.plugin');

dodaje zalcznik ten plik o ktorym wspomniales Tor_ 7253

Cioras
25-01-2014, 12:16
pomoże ktoś?

Gall Anonim
25-01-2014, 12:44
Wyraźnie było już na forum napisane że JComments przy Joomla 3.2.x ma nieskorelowane grupy użytkowników - dotyczy to ogólnie Jcomments - nie pamiętam w tym momencie jakie podano rozwiązanie ale było na forum - więc poszukaj.
Jeszcze jedno - daruj sobie hasła "pomoże ktoś" bo są irytujące.
Naturalnym jest to że jak ktoś wie to pomoże a ty 3 razy "pomoże ktoś?" - może tak coś bardziej twórczego

Cioras
25-01-2014, 13:15
"pomoże ktoś" było użyte tylko dlatego żeby odświeżyć temat...

a przeszukując wujka google nie natrafiłem na żadna odpowiedz, wiec napisałem na forum joomli - gdzie zresztą również szukałem lecz bezkutecznie

Twórcze hmmm ok czy ktoś zna może konkretne rozwiązanie problemu z jcooments?

Gall Anonim
25-01-2014, 13:29
Jak widać szukałeś słabo,
jak napisałem - poszukaj na forum - w przybliżeniu - o ile kojarzę jakieś trzy do pięciu tygodni po wprowadzeniu wersji 3.2.x był temat poruszany, no chyba że oczekujesz że ktoś ci poda to na tacy i poszuka za ciebie, bo kierunek wskazałem ci już w poprzednim poście.
Odpwiedź na twoje pytanie w wersji ironiczno twórczej - Niewątpliwie zna ktoś konkretne rozwiązanie problemu z jcomments :lol:

Cioras
28-01-2014, 00:06
Ciężko mi znaleźć konkretną odpowiedź... Są różne posty - ale nadal nie widzę rozwiązania, może ktoś mnie nakierować?

zwiastun
28-01-2014, 03:32
Poszukaj ostatnich postów moderatorki @Jola

Jola
28-01-2014, 03:46
Witam,
czy tak trudno zauważyć, że linki do komentarzy są generowane bez katalogu "Joomla_3.2.0".
Pod latarnią zawsze najciemniej.
Pewnie źle wpisałeś adres (albo nie wpisałeś) w configuration.php
:)

Cioras
28-01-2014, 10:18
dzięki za podpowiedz - miałaś racje Jola :) w configuration.php ustawilem live_site na http://www.irg.dev.joinnet.pl/joomla3.2/ ale nic to nie zmieniło, komentarze dalej maja błąd 404. Mam również proste adresy włączone ale po wyłączeniu nic to nie zmienia.

Jola
28-01-2014, 19:51
A wyczyściłeś cache (wszystkie)?

Cioras
28-01-2014, 20:10
docelowo nie bedzie joomla3.2 wiec bedzie dzialac gdy strona ebdzie na nowym serwerze - temat do zamkniecia

- - - Updated - - -

tak wyczyscilem