PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po przeniesieniu strony na inny adres - Wyświetla się tylko strona startowa



ville
23-01-2014, 11:29
Witam serdecznie,
Przenosiłem, stronę z wokalnie.pl/joomla <- miał to być adres testowy, na wokalnie.pl (http://wokalnie.pl). Po przeniesieniu wszystkich plików do public_html z wokalnie.pl/joomla, oraz zmianie ścieżek logs i tmp wyświetla mi się strona startowa serwisu, lecz gdziekolwiek nie kliknę pojawia się błąd 404 Nie odnaleziono strony, zobacz sam. Gdy próbowałem odwrócić proces i przenieść z powrotem stronę tam gdzie była, niestety dzieje się to samo :(
Czy jest jakaś metoda na wyjście z tego problemu ? Czy już nic się z tym nie da zrobić i trzeba od nowa stworzyć stronę ? Aha, posiadam jedną tą samą bazę danych MYSQL na az.pl
Będę wdzięczny za pomoc.

zwiastun
23-01-2014, 12:38
Błąd 404 w takich przypadkach pojawia się zwykle dlatego, że nie uaktywniono poprawnie pliku .htaccess.
1. Albo zacznij od sprawdzenia, czy w głównym katalogu jest plik .htaccess. Jeśli nie ma - wykonaj
2. Sprawdź czy jest włączona opcja Przepisywanie adresów w Konfiguracja globalna/Optymalizacja dla wyszukiwarek.
Zależnie od tego, co jest
1. Gdy opcja Przepisywanie adresów jest włączona a nie ma pliku .htaccess przemianuj plik htaccess.txt na .htaccess
2. Gdy ta opcja jest wyłączona i uaktywniony jest plik .htaccess, włącz ją.

ville
23-01-2014, 13:06
A co jeżeli usunąłem plik .htaccess ?

zwiastun
23-01-2014, 13:09
I to jet pewno powód problemu.
Już odpowiedziałem
Wyłącz obsługę prostych adresów.
Mozesz też wziać plik htaccess.txt z czystej instalacji joomla, przerzucić do głównego katalogu i zmienić nazwę na .htaccess

ville
23-01-2014, 13:17
A co jeżeli z czystej instalacji joomla plik htaccess.txt został także przypadkowo usunięty ? Czy już nie będzie opcji obsługi prostych adresów ?
Czy da radę ten plik htaccess.txt skądś wziąć ?

tomaszek83
23-01-2014, 13:27
tak, ściągnąć paczkę z Twoją wersją Joomla np z Joomla.pl i stamtąd wrzucić plik htaccess.

ville
23-01-2014, 13:34
Tak jest! Teraz wszystko działa, dziękuję bardzo :)