PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery wyrzyca błąd związany z bazą mysqli



MaroS73
24-01-2014, 10:01
Witam. Zrobiłem migrację strony do 2.5.17. Zainstalowałem Phoca Gallery (na 1.5 też miałem). Instalacja przeszła bezproblemowo, ale nie mogę dodać żadnej kategorii, pomimo wpisania tytułu mam komunikat, że kategoria misi mieć tytuł. Pojawiają mi się również komunikaty :

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/uksadmin/domains/ukssprint.czeka.pl/public_html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/uksadmin/domains/ukssprint.czeka.pl/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/render/renderadmin.php on line 70

Możecie pomóć?

Tor_
24-01-2014, 11:22
Przeczytaj to (http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/203-installation-problem-solving) i może wątek tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?63886-Phocca-Gallery-nie-tworzy-wpis%C3%B3w-w-bazie-danych)

MaroS73
24-01-2014, 14:23
W przeczytanego tekstu wynika, że jakimś cudem po migracji z 1.5 moja baza danych nie tworzy tabel dla PG. W phpMyAdmin zauważyłem, że są tabele dla PG z przedrostkiem jos_, natomiast nie ma j25_ (nie zabrałem się jeszcze za czyszczenie bazy danych z poprzedniej instalacji). Czy muszę stworzyc nowe tabele dla PG, czy jest możliwość zaadoptowania starych tabel na potrzeby nowej wersji?

marian_mk
24-01-2014, 14:27
Nowe tabel sie utworza po zainstalowan iu odpowiedniej wersji dla J2.5 PhocaGallery - prz instaalacji nalezy wybrac opcje UPDATE a nie INSTAL

MaroS73
24-01-2014, 14:48
Próbuję instalować (przez instalatora ) pakiet w wersji 3.2.6, czyli najnowszej dla J2.5. Nie widzę tam Update. Po migracji foldery ze zdjęciami w katalogu images/phocagallery są, natomiast samego komponentu zainstalowanego nie było, więc w jaki sposób użyć opcji update przy instalacji?

MaroS73
24-01-2014, 15:33
Chyba mi się udało. W paczce instalacyjnej PG uruchomiłem plik install.bak.php, pozmieniałem przedrostki #_ na TablePrefix (z wyjątkiem tych ALTER TABLE). Zapisałem zmiany i zainstalowałem komponent przez instalatora. Wcześniej odinstalowałem wcześniejszą instalkę PG.
Dzięki za pomoc.