PDA

Zobacz pełną wersję : Brak polskich znaków



thc
26-01-2014, 12:11
Witam,
mam taki problem, że moduł DJClassifieds Search nie obsługuje mi polskich znaków (ć, ś, ń itp.) i tak np. dla wyrazu "wspierać" wyświetla "wspiera�_" co oczywiście skutkuje brakiem wyników wyszukiwania. Początkowo myślałem, że to problem z samym modułem, ale zauważyłem że na localhost mam zainstalowany ten sam moduł i nie ma tego problemu, normalnie czyta polskie znaki.. Co może być problemem?

thc
01-02-2014, 17:02
A może dało by się dopisać do standardowego modułu szukania Joomla opcję szukania też w DjClassifieds? Standardowo moduł ten nie szuka w ogłoszeniach i nie ma w opcjach jakiegoś pola wyboru aby zaczął. Może jakieś sugestie? Która linijka odpowiada za przeszukiwanie zasobów strony?

komodore
02-02-2014, 02:53
dla wyrazu "wspierać" wyświetla "wspiera�_"

Sprawdź kodowanie znaków pliku językowego modułu DJClassifieds Search. Powinno być UTF-8 bez BOM.

thc
02-02-2014, 10:52
Dzięki wielkie za odpowiedź. Sciągnełem Notepad++ zmieniłem kodowanie na UTF-8 bez BOM ale nadal nie ma polskich znaków. Tutaj strona do podglądu, może to coś da: www.i-olesnica.pl (http://www.i-olesnica.pl) co dziwne wpisując w wyszukiwarke " ź , ż " normalnie się wyświetlają, czyżby to nie były polskie znaki? :)