PDA

Zobacz pełną wersję : Pod menu w kilku kolumnach



ariel_matrix
28-01-2014, 16:58
Witam serdecznie,
da się tak zrobić aby z menu głównego po rozwinięciu podmenu pojawiało się w kilku kolumnach?
ponieważ jedna kolumna długa trochę odstrasza i jest mało przejrzysta, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie rozwijanego podmenu w kilku kolumnach, ale nei wiem jak za to zabrać się...


Przykład(podkreślone menu, to jest aktywne menu, pod którym kryje się moja idea):

| menu | menu | menu | menu | menu | menu |
|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|
|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|
|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|
|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|
|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|podm.|

a_m
28-01-2014, 17:06
jakiekolwiek MegaMenu, poszukaj sobie na jed

ariel_matrix
28-01-2014, 17:07
a da się to połączyć z bieżącym menu? ponieważ bym chciał aby tylko jeden element menu miał takie rozwiązanie?

a_m
28-01-2014, 17:13
tak, da się połączyć; takie menu zazwyczaj zawiera plugin i moduł; w parametrach modułu wskazujesz które menu ma wyświetlać i osadzasz w odpowiednim miejscu szablonu; a po publikacji pluginu w parametrach pozycji menu, w projektancie menu zyskujesz dodatkowe opcje - najczęście są to: układanie w kolumnach, grupowanie, wyświetlanie modułów

ariel_matrix
28-01-2014, 17:19
Mówisz o tym rozwiązaniu?
http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/drop-a-tab-menus/18101
Czy jakieś inne rozwiązanie, najlepiej darmowe masz na myśli :)?

a_m
28-01-2014, 17:23
Nie mam na mysli żadnego konkretnego i żadnego konkretnego nie reklamuję, te z których korzystam są "zaszyte" w szablonie i nie znajdziesz ich na jed; wielokolunmnowość to jedna z cech systemu MegaMenu;a które rozszerzenie z tej rodziny będzie dla ciebie odpowiednie - musisz się sam przekonać

ariel_matrix
28-01-2014, 17:32
MegaMenu działa z K2 menu, a ja nie posiadam tego rozwiązania ;/

a_m
28-01-2014, 17:36
nie wiem co i gdzie przeczytałeś; zainstaluj dowolną paczkę i miłej zabawy

ariel_matrix
28-01-2014, 17:44
nie mogę znaleźć jakiegoś prostego roziwązania, wszystkie mają milion opcji, ale nie widzę tej, która mi jest potrzebna ;/

a_m
28-01-2014, 21:29
Bo to są narzędzia do tworzenia zaawansowanych paneli nawigacyjno-informacyjnych i niestety mnogość opcji trzeba sobie przeklikać, zeby osiągnąć cel