PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena: 3.0.4 - posty nie przeczytane, posty nowe



KOImark
28-01-2014, 18:36
Witajcie

Mam takie pytanie do szanownych koleżanek i kolegów
Jestem przyzwyczajony do phpBB by przemo gdzie wchodząc na forum na przykład po przerwie dwudniowej nieobecności
widzę ile jest nowych postów, ile bez odpowiedzi itd
poniżej zrzut z forum na którym jestem zarejsetrowany (by szybko odzwierciedlić co mam na myśli)

Czy w przypadku kuneny też da się ustawić takie funkcje?
By po wejściu na forum widzieć posty nieprzeczytane, nowe itd w jednym miejscu?

Mam na myśli i zwykłego usera jak i admina czy moda
Jak kontrolować taką Kunene gdy ma się na przykład 1000 userów przecież to globalny chaos
Chyba że ja czegoś nie rozumiem :spoko:

seba.adm
29-01-2014, 00:37
W konfiguracji komponentu Forum Kunena możesz po pierwsze ustawić że nowe posty mają być oznaczone - przy takim ustawieniu po zalogowaniu się i przeglądaniu forum, wszystkie nowe wątki od Twojej ostatniej wizyty, oraz wątki których nie czytałeś są oznaczone znacznikiem "Nowe". A druga sprawa, to po zalogowaniu masz dostęp do zakładki "Ostatnie tematy" w której są wyświetlane tematy (jest tam również dodany wspomniany wcześniej znacznik "Nowe); jak również jest opcja filtrowania tematów, z różnymi opcjami wyboru (od ostatniej wizyty, 24h, 48h, tydzień, miesiąc, itd.).

KOImark
29-01-2014, 10:51
No zgoda ja to wszystko wiem, ale nie ma opcji w której widzę posty nie przeczytane.
Po odwiedzeniu wątku z np 90 nieprzeczytanych zostaje mi 89 itd

W Kunenie wchodząc w zakładkę OSTATNIE TEMATY mam daj my na to 40 nowych wątków
Wchodzą w pierwszy drugi lub piąty i te odwiedzone nie znikają ze statystyki jako już przeczytane
dalej są tam widoczne. Przy 40 nowych to jeszcze pół biedy, ale przy 440 to już masakra.

seba.adm
29-01-2014, 11:18
Tematy nie znikają, ale znacznik "Nowe" już tak. Takie możliwości daje Kunena i jeżeli chcesz korzystać z tego komponentu możesz je zaakceptować bądź nie. Przecież nikt Cię chyba nie zmusza do korzystania z tego komponentu. Poza tym jak chcesz zawsze możesz napisać do twórców tego rozszerzenia (www.kunena.org (http://www.kunena.org)) odnośnie Twoich propozycji jak powinna działać dana zakładka - być może to uwzględnią przy kolejnym wydaniu.

KOImark
29-01-2014, 11:28
Nie no oczywiście że nie zmusza, piszę tu bo myślałem że może to jednak ja coś źle interpretuje
Kuneną się zainteresowałem instalując serwis oparty na Yomli i to co mnie zainteresowało to fakt iż login i hasło forum
służą jednocześnie do logowania się w sklepie http
Dla mnie to świeży silnik forum z którym nie miałem wcześniej do czynienia stąd moje pytania
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.