PDA

Zobacz pełną wersję : templatka Joom3.x - zmiana czcionki, kroju pisma, wielk.i czyli dostosowanie edytora



ukal
28-01-2014, 19:53
Witam:) Jestem nowicjuszem :(mam nowa templatkę szablon - trochę działałam w CMS Joomla 1.5 - redagowanie tej strony było bardzo proste. Ta obecna templatka oparta jest na Joomla 3.0 - a dodatkowo jest uboższa w fonty ( sa jakieś dziwne 2 ) a wielkości liter wogóle nie ma. Natomiast polskie litery pokazują sie ale mają całkiem inny wygląd niż pozostałe. Myślę, że gdzieś są fonty ( albo można je doinstalować) - jednak nie wiem jak. Prosze pomózcie mi :zagubiony:. Dziekuję

Gall Anonim
28-01-2014, 20:02
Tak sobie myślę => wejdź w dodatki => znjadź edytor TinyMCE => zmień na rozszerzony

ukal
29-01-2014, 12:31
bardzo, bardzo, bardzo dziękuje za pomoc :). Działa !!!

ukal
29-01-2014, 15:04
mam jeszcze 1 problem :zagubiony:, edytor działa świetnie ale nie mogę zmienić tytułów na przykład na górnym pasku i na banerze ( na zdjęciu na banerze są 2 wielkości liter, mniejsze są ok- zmieniam z pozycji edytora - ale większe nadal maja inną polską czcionkę - są duże i grubość polskich liter się różni - są dużo cieńsze. Szukałam możliwości edytowania lub zmiany w templatce, nie znalazłam. Ale znalazłam pomoc templatkę http://www.templatemonster.com/help/joomla-how-to-change-fontsquirrel-font.html . Trochę się obawiam, czy dam sobie radę i czy to jest faktycznie to. Dzięki za pomoc:)