PDA

Zobacz pełną wersję : metadane wpisane - strony nie chce znaleść np: w google



slawtaz
15-02-2007, 01:11
Uzupełmiłem w konfiguracji Joomli dane dot. metadanych (czyli Zwięzły opis witryny i Słowa kluczowe) - w kodzie źródłowym mojej głównej strony znajdują się te wpisane metadane, po czym wpisałem w google wyrazy z tych pól. Efekt był taki że strony mi nie znalazło. Co trzeba zrobić by np w google strona została wyszukana ??

Sova
15-02-2007, 05:47
Po pierwsze - to Google musi zindeksować Twoją stronę, ale Ty najpierw musisz ją zgłosić/dodać do katalogu Google.
Po drugie - po zgłoszeniu strony dodanie do katalogu nie następuje natychmiastowo, zazwyczaj trwa kilka dni (ok. tygodnia), czasem dłużej.
Po trzecie - zgłoszoną stronę odwiedzają robociki Google "przetrzepujące" całą jej strukturę /jak one to zapamiętają, tak będzie wyświetlana-zindeksowana w Google/ - tu polecam jakiś komponent tworzący mapę twojego serwisu - ułatwia zapamiętanie/zindeksowanie strony robocikom.
Po czwarte - po wpisaniu słowa kluczowego w Googlach nie oczekuj, że wyświetli się tylko Twoja strona, że będzie wyświetlona na pierwszym miejscu... (wielu ma takie pragnienia, a spore grono płaci duże pieniądze za właściwe wypozycjonowanie ich stron). Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja strona została dodana przez Google - wpisz jej adres w oknie wyszukiwania.
Po piąte - jest jeszcze coś takiego jak Page Rank Google - im on większy, tym większy jego wpływ na pozycję wyświetlania strony w wynikach wyszukiwania.
Po szóste - poczytaj o tym (głownie o pozycjonowaniu stron) - w sieci sporo materiałów.