PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją joomlasolutions w Dreamweaver



ajrisz
15-02-2007, 07:55
Witam wszystkich.

Znalazłem dobre recenzje o rozszerzeniu wspomagającym tworzenie szablonów, niestety mam problem z jego instalacją.

Przeszukałem sieć i wszyscy polecają jedno rozwiązanie, które u mnie nie działa. Może wy coś poradzicie.

Używam Macromedia Dreamweaver MX 2004 z Extension Manager v 1.6
Próbuję zainstalować joomlasolutions 1.0 (ze strony http://www.joomlasolutions.com ) - pojawia się komunikat o niezgodności Extension Manager i polecenie zaktualizowania tego dodatku.
Pobieram ze stron Macromedii i instaluję Extension Manager v 1.7 jednak nie rozwiązuje to problemu.

Z tego co przeczytałem to wielu osobom zaktualizowanie Extension Manager pomogło, tak więc w czym może być problem u mnie?

Pozdrawiam

PS. Dziś sprawdziłem działanie joomlasolutions na pożyczonym Dreamweaver 8.0 - sytuacja wygląda identycznie, rozszerzenie nie instaluje się.

Viking
15-02-2007, 08:30
Nie używam ani DV ani co oczywiste tego rozszerzenia. Poradzę może oczywistą rzecz: zapytaj autora rozszerzenia, i producenta DV oni łatwiej mogą znaleźć przyczynę. Tu możesz jedynie liczyć na to, że ktoś miał taki problem, rozwiązał go i zechce się podzielić. Statystycznie małe szanse.

Z ogólnej teorii rozwiązywania problemów ;) :
Spróbuj odinstalować Extension Menagera potem zainstaluj najstarszą wersję jaką znajdziesz i powoli podążaj w kierunku aktualnej ;]
Niezgodność może wynikać nie ze zbyt niskej a ze zbyt wysokiej wersji EM.
Innym powodem może być niezgodność języków aplikacji i rozszerzenia (czasem się niestety zdarza że lokalizacja jest obarczona błędem, którego nie ma w pakiecie oyginalnym).
Więcej pomysłów narazie nie mam.
Mam za to pytanie: Czy DV wspomaga tylko projektowanie na tabelach czy może można już w nim projektować na div'ach ?

ajrisz
15-02-2007, 10:01
Mam za to pytanie: Czy DV wspomaga tylko projektowanie na tabelach czy może można już w nim projektować na div'ach ?

Z tego co słyszałem to wersja 8.0 wspomaga DIV'y ale jeszcze tego nie sprawdzałem

Alternativestudio
15-02-2007, 13:09
witam
Polecam aktualizacje DM do wersji 8.0 ma sporo zmian i ulepszeń Joomlasolutions chodzi bez problemu na nim, Wspomaga pisanie na div oczywiście pracując w trybie edytora, nie używam wyswing. Wersja MX 2004 kulała trochę była do niej łatka dostępna na stronach producenta do pobrania za darmo, na MX używałem rozszerzenia do Mambo.

ajrisz
16-02-2007, 09:22
Najwidocznie problem leżał po stronie dodatku a nie Extension Manager'a.
Po ściągnięciu joomlasolutions ze strony www.webpl.info (http://www.webpl.pl) instalacja nastąpiła bezproblemowo.