PDA

Zobacz pełną wersję : początkujacy pytanie ogólne



kryst
01-02-2014, 12:22
Witam,

ze wzgledu na ograniczony budżet chciałbym zrobić samodzielnie swoją strone firmową, mam juz szablon. Sprawa wydaje się nie tak skomplikowana, jest szablon dodaje własną treść i foty. Mam prośbę do forumowiczów o podpowiedź jakich błędów nie popełniać, jak odpowiednio się zabrać do tematu, jak poprawnie dodawać treść do szablonu, czy np kopiowanie istniejących w szablonie modułów i dostosowywanie jest odpowiednie? oraz jak przygotować szablon aby był odowiedni dla google. W necie jest ogorm informacji, jednak musze uporać się z tym szybko a przy mojej pracy ( firma jednoosobowa ) na czytanie wszystkiego po prostu nie mam czasu. Dlatego prośba o wyrozumiałość.

Pawelo31
01-02-2014, 14:46
"jakich błędów nie popełniać" - Robić zawszę kopie zapasową przed znaczącymi zmianami na stronie.
"jak poprawnie dodawać treść do szablonu" - Tutaj musisz czytać, czytać i czytać. Możesz stworzyć artykuł wpisując tylko tytuł, treść i zapisać, ale są jeszcze inne opcje, które można włączyć, dodać np. słowa kluczowe.
"czy np kopiowanie ... odpowiednie" - a dlaczego nie
"aby był odowiedni dla google"- Tutaj możesz dodać stronę do narzędzi google - mapa witryny, statystyki gdzie trzeba dodać kod śledzenia google do szablonu lub przez moduł. możesz zawsze sprawdzić walidatorem
"uporać się z tym szybko" - Tak szybko się nie da. Samo pozycjonowanie będzie cię dużo kosztować czasu lub jeśli nie wiesz jak dodawać do katalogów i inne sprawy to również pieniędzy. Najlepiej to zlecić komuś. Mnóstwo tych aukcji na allegro.

Dylek
01-02-2014, 16:58
Tja, odsyłaj go do aukcji "pozycjonerów" na Allegro, to na dzień dobry może sobie więcej szkody niż pożytku załatwić.
W tym przypadku jak i wyżej napisane - albo siedzisz i czytasz, czytasz, czytasz, albo placisz. I to sporo. Nie istnieje dobre pozycjonowanie za małe pieniądze.

kryst
01-02-2014, 18:01
Nie pytam o pozycjonowanie. Np czy, menu, moduły i artykuły opublikowane w kupionym szablonie wyłączyć czy przerabiać?

Dylek
02-02-2014, 07:49
Przepraszam Cię, ale zadajesz pytanie typu "Kupilem samochód. Powiedzcie mi - mam jechać w prawo czy w lewo?". To o czym piszesz zalezy od tego jaką zawartość będzie miała Twoja strona. To co otrzymałeś w szablonie jest to najczęściej demo content służący do prezentacji możliwości tegoż szablonu. Czy to wyłączysz, czy przerobisz - Twoja sprawa - zakładam że na Twojej stronie chcesz mieć swoją zawartość - więc odpowiedź nasuwa się niejako sama.
Nikt Ci nie powie od początku do końca co masz robić, bo ani nie wiadomo co chcesz uzyskać, ani też jak chcesz to zrobić. Jedyne co możesz zrobić to ćwiczyć i uczyć się na włąsnych błędach. Wbrew pozorom już po kilku będziesz miał coś, co będzie przypominało Twoją Pierwszą Stronę WWW. Na wiki.joomla.pl jest sporo informacji jak do tego dojść.
Podpowiedź na dziś: backup Twoim przyjacielem.