PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania dotyczące templatki mx_joofree11



greggor78
01-02-2014, 15:56
Od kilku dni próbuję się przesiąść na joomlę w wersji 3.2.1 i wiele rzeczy jest dla mnie nowych.
Mam 2 problemy z którymi sobie nie radzę.

1. Co muszę zrobić by pojawiło mi się menu górne tak w wersji demo tej templatki? link (https://www.dropbox.com/s/z64x66s6wxgibyd/Zrzut%20ekranu%202014-02-01%2015.39.37.png) (menu zaznaczone na czerwono) Chodzi mi o to żeby menu było rozwijane po kliknięciu, ale widoczne elementy ustawione były w linii poziomej, bo mnie cały czas wychodzi to w pionie.

2. Jak zrobić takie kolorowe artykuły jak są tutaj (https://www.dropbox.com/s/h1olzpoan5rsm9o/Zrzut%20ekranu%202014-02-01%2015.39.47.png)? Czy jest to kwestia dogrania innego edytora i ustawienie tła artykułu czy może jakiś inny patent?

z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Grzesiek

mac
01-02-2014, 22:10
Od kilku dni próbuję się przesiąść na joomlę w wersji 3.2.1 i wiele rzeczy jest dla mnie nowych.
Mam 2 problemy z którymi sobie nie radzę.

1. Co muszę zrobić by pojawiło mi się menu górne tak w wersji demo tej templatki? link (menu zaznaczone na czerwono) Chodzi mi o to żeby menu było rozwijane po kliknięciu, ale widoczne elementy ustawione były w linii poziomej, bo mnie cały czas wychodzi to w pionie.

2. Jak zrobić takie kolorowe artykuły jak są tutaj? Czy jest to kwestia dogrania innego edytora i ustawienie tła artykułu czy może jakiś inny patent?

z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Grzesiek
Ad1 Zwykle w takim przypadku to w dokumentacji templatki powinno byc napisane jaki znacznik i gdzie dodać w konfiguracji menu,
zreszta jest na stronie skórki napisane

"Bootstrap Framework use it only in joomla 3.x.
For joomla 2.5 in advance option disable "Bootstrap Framework" and "Load jQuery" = Yes.
For horizontal main menu in module manager chose position mainmenu.
DLA CIEBIE WAZNE JEST TO >> In "Advance Options (Wzbogacone) " for "Alternative Layout (Alternatywny układ) " select mainmenu.

Ad2
Te pola zaznaczone to nie artykuły tylko moduły i mozna im suffixami zmienic wyglad, zwykle templatki maja wbudowane takie suffixy
instrukcja ze strony:
Template suffix. For joomla 3.0 on "Advance Options" use module style option.
For joomla 2.5 on "Advance Options" use Module Class Suffix: blue, orange, green, red, grey, dark and white.

czyli są z góry ustalone kolory modułów ale w css mozesz to zmienic :)

np w pliku

mx_joofree11/css/template.css

.green {
background-color: #99CC33;
border: 1px solid #FAFAFA;
color: #F1F1F1;
margin: 0 auto 10px;
padding: 5px;
}

#99CC33; odpowiada zielonemu - zmienic
oczywiscie pamietaj o kolorach czcionek

greggor78
01-02-2014, 22:58
Ad1 Zwykle w takim przypadku to w dokumentacji templatki powinno byc napisane jaki znacznik i gdzie dodać w konfiguracji menu,
zreszta jest na stronie skórki napisane

"Bootstrap Framework use it only in joomla 3.x.
For joomla 2.5 in advance option disable "Bootstrap Framework" and "Load jQuery" = Yes.
For horizontal main menu in module manager chose position mainmenu.
DLA CIEBIE WAZNE JEST TO >> In "Advance Options (Wzbogacone) " for "Alternative Layout (Alternatywny układ) " select mainmenu.

dzięki, faktycznie pomogło



Ad2
Te pola zaznaczone to nie artykuły tylko moduły i mozna im suffixami zmienic wyglad, zwykle templatki maja wbudowane takie suffixy


czy dobrze rozumiem, mam z pojedynczego artykułu zrobić moduł?
Kiedyś próbowałem coś takiego robić, ale wyświetlało mi linki do artykułu, a nie jego treść

Jak ten problem obejść?

zwiastun
02-02-2014, 04:59
Te "kolorowe artykuły" to nie są kolorowe artykuły, tylko moduły. Kolorowanie tła każdego artykułu to pomysł z zestawu "mnie się wydaje, że tak będzie ślicznie". Ale niestety, to tylko mnie się wydaje.

PS @Macfin to Ci wyraźnie napisal

mac
02-02-2014, 10:16
gwoli ścisłości te moduły są robione ręcznie - to moduły typu własny kod html