PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana tła w pojedynczym artykule



greggor78
01-02-2014, 21:37
Na mój wcześniejszy temat nikt nie odpowiedział, więc może spróbuje ugryźć problem nieco inaczej. Czy istnieje możliwość zmiany tła pojedynczych artykułów? tzn. jeden z tłem np. czerwonym, a inny zielonym?

mac
01-02-2014, 21:44
Ale chodzi ci tylko o pole artykułu czy wiecej,
bo jak wiecej to mozna klonem skórki to zalatwic,
po prostu skórkę - klon podpinasz pod odpowiednie strony

greggor78
01-02-2014, 21:54
chcę tylko kolorem tła rozróżniać artykuły, a więc chodzi tylko o pole artykułu

mac
01-02-2014, 22:20
w tej skórce da się, ale będziesz musiał właśnie pobawić się klonami i css - bo jak dasz inny kolor tła to może kolor czcionki nie pasować
dlatego skorka-klon

musisz się zainteresować regułą w pliku jeżeli chodzi tylko o tło
templates/mx_joofree11/css/template.css

#content .container {

padding-top: 20px;



}



powinieneś dodać np background-color: #CFCFCF;

greggor78
01-02-2014, 23:00
ale tym sposobem miałbym wszystkie artykuły z jednym tłem, a mnie chodzi o to by każdy był inny, ustalony przeze mnie

komodore
02-02-2014, 04:07
Możesz nadpisać szablon com_content i tam wstawić kolor tła uzależniony od id artykułu.

zwiastun
02-02-2014, 05:03
Czy myślisz, że jak będzie kolorowo-choinkowo to będzie ładniej? czytelniej?
Tlo można nadać obejmując artykuł znacznikiem div ze stylami wpisanymi, np. <div style="color:white;background:red;padding:3px">. Ale choinka ładnie wygląda w domu na święta.

greggor78
02-02-2014, 09:36
Ale choinka ładnie wygląda w domu na święta.

Ok, wiem, ale przyznam że jestem ciekawy jak to się robi, a że w najbliższym czasie mam robić stronę dla przedszkola to ta wiedza może mi się przydać

- - - Updated - - -


Możesz nadpisać szablon com_content i tam wstawić kolor tła uzależniony od id artykułu.

a mógłbyś mi to na jednym przykładzie pokazać np. kolor czerwony dla artykułu o id 1 ?

Bazyl
02-02-2014, 09:55
Dzień dobry,

Za wyświetlenie id artykułu odpowiada:

<?php echo $this->item->id; ?>

Wstaw w rozpoczynający znacznik diva np taki kod:


id="art-<?php echo $this->item->id; ?>"

wtedy w widoku artykułu otrzymasz np.:


<div id="art-3333">

Stąd tylko krok do Twojego pomysłu...

zwiastun
02-02-2014, 12:36
Gdy dziecko prosi o żyletkę, bo chce sobie zrobić ziaziu, nie oznacza, że jakaś "pomocna dłoń" ma mu tę żyletę podać na tacy, bo ono chce!

Pomysł @komodore skonkretyzowany przez @bazyla jest wprawdzie odpowiedzią na Twoje pytanie, ale - niestety - ma wadę zasadniczą: wymaga - po stworzeniu każdego artykułu - ingerencji w kod CSS i co najmniej dopisywania kolejnego id do reguł określających tła stron. Żaden autor, redaktor, wydawca, ani nawet operator tego nie zrobi, bo nie ma dostępu do plików szablonu.

Zatem - Szanownych Kolegów pomagających proszę uprzejmie o więcej krytycyzmu wobec proponowanych rozwiązań.

A Tobie jeszcze raz sugeruję przeanalizować zarówno konsekwencje zdania o choince oraz podane Ci rozwiązanie. Jeśli się zdarzy, że jakiś wyjątkowy artykuł trzeba będzie wyróżnić odmiennym tłem, podane przeze mnie rozwiązanie jest w pełni wystarczające i uzasadnione. Jeśli trzeba będzie wyróżnić odmiennym tłem grupę artykułów z jakiegoś działu (co jest moim zdaniem równie złym pomysłem), można skorzystać z przyrostka klasy strony.

I na koniec - w wątku poprzednim, w którym zadałeś pierwszy raz to pytanie, pokazałeś na obrazu, o jakież to "artykuły" Ci chodzi. Powtarzam raz jeszcze - to nie są artykuły, tylko trzy różne style modułów. I już Ci @Macfin to wyraźnie napisał!

mac
02-02-2014, 13:24
ale tym sposobem miałbym wszystkie artykuły z jednym tłem, a mnie chodzi o to by każdy był inny, ustalony przeze mnie
chciałeś w pojedynczym artykule miec tlo w innym kolorze tak, nie liste?