PDA

Zobacz pełną wersję : pozycja bloków na stronie



Weronika88
02-02-2014, 14:42
Witam
Mam problem z rozmieszczeniem bloków na stronie chodzi mi o to że mój szablon ma pozycje user1 user2. Ja chciałabym umieścić pojedyńcze bloki w tych pozycjach czyli prawa lewa strona. Tylko jest problem bo długość każdego bloku jest różna a z automatu każdy nowy blok pod spodem jest dodawany pod tym górnym. Pytanie czy jest możliwość żeby bloki były ustawiane po 2 w rzędzie a następne pod spodem były równo ustawione nie zależnie od tego ile info jest w poprzednich blokach. Czyli każda pozycja bloku zaczyna sie od wysokości nagłówków bloku. Skomplikowane wiem moze przykłady pomogą moja przykładowa strona http://ee.sklep.stryjek-www.pl a przykład jak na http://haloplotki.pl/

zwiastun
02-02-2014, 16:18
Wszystko jest możliwe, ale nie zawsze sensowne. W przypadku układów stron internetowych można pozycjonować wszystko z dokładnością do 1px, ale trzeba rozważyć, czy nie będzie to powodowało więcej komplikacji, albo np. zbyt dużego nakładu środków na uzyskanie mało istotnego efektu.
W opisanym przez Cię przypadku układanie się modułów jeden pod drugim jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo nie powstają w układzie strony przypadkowe puste przestrzenie.
Gdybyś to jednak koniecznie chciała zmienić, trzeba ingerować w kod szablonu, dodać nowe pozycje i odpowiednio je formatować.
Odpowiedzi nie da się udzielić "jednym zdaniem" i bez analizy kodu strony. Jeśli nie masz doświadczenia w budowaniu szablonów, taka modyfikacja może być za trudna.

Weronika88
02-02-2014, 16:23
Zwiastun DZIĘKUJĘ panu za odp, moje kolejne pytanie czy pomógł by mi pan w rozmieszczeniu takich kolumn , i jakie były by tego koszty

zwiastun
02-02-2014, 16:52
@Weronika88: na forum zwracamy się do się per Ty.
Ja nie jestem projektantem szablonów, wiec się do tego raczej nie nadaję (choć umiem to zrobić) - lepiej poprosić kogoś, kto zajmuje się takimi zadaniami na co dzień. Z tego, co widzę, szablon jest stworzony w programie Artister - może zwróć się wiec z tym problemem do kogoś, kto go tworzył, bo najprawdopodobniej wystarczy, aby dodać kilka pozycji modułów, które będą się pojawiać w kolejnych wierszach układu strony.

Weronika88
02-02-2014, 16:57
zwiastun heh kolego w sumie to ja próbuje swoich sił w Artisteer a czy mógł byś mi coś bliżej na ten temat napsiać co musiałabym uczynić żeby to działało. Jak dodać nowe pozycje np user 5 user 6 7 itd

zwiastun
02-02-2014, 17:04
:) Nie używam Artistera. Ale pozycje modułów najpewniej już dodawałaś - masz np. moduły w bocznym pasku. W obszarze centralnym, w którym jest zwykle treść główna umieszcza się je w podobny sposób.
Problem z równomiernym rozmieszczeniem w trzech kolumnach może być w układzie strony. Wyrównanie wszystkich modułów w poziomie można uzyskać tylko w układach opartych na siatce.

Na forum są osoby używające Artistera, jak poczekasz, to pewno w ciągu dziś/jutro ktoś podpowie konkretnie, co się da zrobić.

Weronika88
04-02-2014, 17:38
w sumie sama nie wiem jak do tego doszłam ale udało mi sie odnaleść miejsce odpowiedzialne za układy danych pozycji na stronie w pliku templateDetails.xml wystarczy odnaleść kod w którym są dodane standardowe pozycje i analogicznie dopisać swoje bez ograniczeń następnie w pliku index.php tak samo odnaleść kod odpowiedzialny za ustawienia modułów skopiować kod dodać nowe pozycje i tyle. Obeszło się bez kosztów heh. Jak szukaąłs przejrzałam pliki pod kątem słó user 1 user 2 itd pozdrawiam