PDA

Zobacz pełną wersję : Brak obrazków Opera Chrome



thc
02-02-2014, 22:23
Witam,
czym może być spowodowane brak wyświetlania się obrazków w przeglądarkach Opera i Chrome?
To że IE jest opóźniony w rozwoju to wiem, więc tu zbyt wiele nie oczekuję.
Firefox wyświetla obrazki na stronie: [usunięto link - zwiastun] gdy klikniemy w "Kategoria" i przy "Biznes i współpraca" widnieje jakiś tam testowy obrazek, ale w Operze i Chrome a tym bardziej już IE obrazki są pomijane.. Co muszę zrobić aby inne przeglądarki też czytały obrazki a nie tylko FF ?

zwiastun
03-02-2014, 01:08
Kombinujesz Kolego, obrazki się w Chrome wyświetlają, wyświetlają się również w IE. Na darmowe pozycjonowanie przez Forum nie licz!

thc
03-02-2014, 13:06
Dziwne, bo mi się nie wyświetlają Panie Administratorze a o pozycjonowaniu przez forum nawet nie pomyślałem. Może mówimy nie o tych samych obrazkach? Chodzi mi o obrazki w liście rozwijanej podczas dodawania ogłoszenia, gdy wybieramy kategorie.. a dokładniej jeden obrazek testowy przy "Biznes i współpraca" a nie obrazki przy kategoriach po lewej stronie.. Ale jak ktoś mi teraz pomoże, skoro Pan Administrator usunął link do strony na której jest problem? Dziękuję za pomoc!

zwiastun
03-02-2014, 13:19
Przykro mi, poczytaj, co napisałeś w poście. To, niestety, nie jest zgaduj zgadula. Pisałeś o obrazkach na stronie.
PS To jest forum, zwracamy się do siebie bezpośrednio, a nie przez Pan :)

thc
03-02-2014, 13:29
Więc podam jeszcze raz linka może ktoś mi pomoże: http://i-lubin.pl/index.php/dodaj-ogloszenie
a w załączniku screen o który obrazek mi chodzi.

mac
03-02-2014, 13:47
Poczytaj sobie czy Chrome i Opera (ten sam silnik) i IE obsługują znacznik option[value="1"] w css

thc
03-02-2014, 14:05
To czyli co nie da się wstawić tam obrazków dla Opery i Chrome ? Bo tło, które jest ciemniejsze dla kategorii głównych czyta zarówno Chorme Opera jak i Firefox, a obrazki już tylko FF

mac
03-02-2014, 14:30
Nie wiem czy się da, ale istnieje problem z wyświetlaniem tego, tym bardziej ze w chromie kod jest tylko nie wyświetla się grafika
może trzeba poszukać jakiegoś obejścia tego problemy,
ale czeka cie dogłębne poznanie html, css oraz jquery i ingerencja w kod

thc
03-02-2014, 16:01
Dzięki, bardzo mi pomogłeś :) liczyłem raczej na jakąś sugestie odnośnie tego co jeszcze mogę spróbować zrobić żeby obrazki się wyświetlały, bo mi się już pomysły skończyły.

mac
03-02-2014, 16:21
Słuchaj, to nie jest prosty problem,
możesz pokombinować z fontami -
http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/
oczywiście wstawiane kodem ręcznie
http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/examples/

zwiastun
03-02-2014, 16:24
Dzięki, bardzo mi pomogłeś, liczyłem raczej na jakąś sugestie
Nie wiem, jak to odczytywać, bo brzmi nieco ironicznie, choć chyba tak nie jest.
W każdym bądź razie to są jedne z nowszych i przez to jeszcze nie zawsze działających we wszystkich przeglądarkach właściwości. Stąd trudno o inną odpowiedź.

thc
03-02-2014, 16:48
Zastanawiam się jeszcze w jaki sposób rozwiązała to tablica? tutaj link: http://tablica.pl/rolnictwo/przyczepy/#
po prawej stronie u góry, pod "dodaj ogłoszenie" mają również rozwijaną listę a na niej ikonki, które wyświetlają się w każdej przeglądarce..

PS. Tak sobie myślę o ile życie było by łatwiejsze gdyby był tylko Firefox, lub gdyby inne przeglądarki brały z niego przykład i rozwijały się tak jak FF, jakoś nigdy nie miałem problemu z interpretacją przez FF jakiegokolwiek stylu css :)

IE - badzIEwie
Chrome - z wolnego słownika - kulawy
Opera - odpier**la sceny

zwiastun
03-02-2014, 17:21
Z tą interpretacją stylów bywa rożnie, FF tez ma swoje za uszami.
Na tablicy jest nieco inne rozwiązanie. Ani @Mac ani ja nie napisaliśmy, że to jest niemożliwe. Sprawdzałem w podręcznych książkach o CSS i HTML, ale nic nie znalazłem. Może znajdziesz coś w Sieci. Może trzeba stworzyć reguły CSS z przedrostkami?

thc
03-02-2014, 18:00
Stworzyłem reguły CSS z przedrostkami -webkit- -ms- jednak nic to nie dało. Dziwne jest to, że jeśli dla reguły " #cat_id option[value="1"] " która jest odpowiedzialna za pierwszą opcję "Biznes i współpraca" nadam background: #EFEFEF (bądź jakikolwiek inny) to działa, ale jeśli dam tam url to już nie działa.

działa:

#cat_id option[value="1"] {
background: #EFEFEF;
}

nie działa:

#cat_id option[value="1"] {
background: url("images.png");
}

Jak do jutra nie uda mi się nic wymyślić to spróbuje z tymi fontami co pisał @Mac

mac
03-02-2014, 19:58
ale na tablicy masz, a nie nowinki :)



form.search a.select .icon.caticongray {
left: 4px; top: 2px;}

.a-category-757 .caticongray {
background-position: -21px -21px;}.caticongray { background: url("http://s2.tablica.pl/static/tablicapl/packed/img/2f60732b6f2478508a3802c6902bbd6e36.png") repeat scroll 0 0 rgba(0, 0, 0, 0); height: 21px; text-indent: -1000em; width: 21px;}


i to jest zwykly css

Moze trzeba pokombinowac ze sciezka do grafiki. moze FF wystarczy a Chrome potrzebuje bezwzględnej

Karol99
03-02-2014, 22:31
Spróbuj zamiast samego background dać background-image - w jakiejś sytuacji taki drobiazg mi zadziałał (na pewno nie w identycznej, ale może i tu pomoże?...)

thc
03-02-2014, 22:46
@Karol99

Spróbuj zamiast samego background dać background-image
Próbowałem, tego nie interpretuje nawet FF - nie wyświetla się obrazek w żadnej przeglądarce

@macfin

Moze trzeba pokombinowac ze sciezka do grafiki. moze FF wystarczy a Chrome potrzebuje bezwzględnej
Znalazłem taką podpowiedź też na jakimś forum angielskim, sprawdziłem.. i bez zmian.

Chodzi o to, że gdy w Chromym czy w Operze kliknę prawym myszki i dam "zbadaj element" to one widzą obrazek, czyli ścieżka jest prawidłowa, tylko z jakiegoś powodu nie chcą go wyświetlić.

thc
04-02-2014, 09:19
Pomyślałem jeszcze, że może problem nie tkwi w .css tylko w samym komponencie? Może mógł by ktoś rzucić fachowym okiem na kawałek kodu odpowiadającego za wygląd pola "Wybierz kategorię" komponentu DJClassifieds?


<tr>
<td width="100" align="right" class="label2">
<?php echo JText::_('Category'); ?>
</td>
<td class="category">
<?php
if(JRequest::getVar('id', 0, '', 'int' )>0){
echo $this->nl->c_name;
echo '<input type="hidden" id="cat_id" option="cat_id" value="'.$this->nl->cat_id.'">';
}else{
$optionss = array();
$optionss=$_list->getSortList($sort_list,$sort_list,$this->par->get('unit_price'));
$main_tab = array();
$main_tab[0]= JHTML::_('select.option', '0', JText::_('Select Category'));
$options = array();
$options = array_merge_recursive ($main_tab, $optionss);
echo JHTML::_('select.genericlist', $options, 'cat_id', null, 'value', 'text', $this->nl->cat_id);
}
?>
</td>
</tr>

mac
04-02-2014, 10:12
A kontaktowales sie z suportem komponentu DJClassifieds

thc
04-02-2014, 10:20
Tak, lecz niestety nie mogę liczyć na ich pomoc, ponieważ ta wersja DJClassifieds 1.1 nie jest już wspierana. Od razu wyprzedzę tutaj pytania o migrację do nowszej wersji.. Jest płatna, a ja prowadzę darmowe ogłoszenia.

mac
04-02-2014, 10:30
Byc moze tu jest pies pogrzebany,
ze jest to stara wersja której Chrome nie obsługuje juz dobrze,
kiedys tak było z Operą

thc
05-02-2014, 14:32
Chciałem spróbować za pomocą tych fontów co podesłał @Mac (http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/examples/) wstawić te obrazki, ale to chyba również się nie uda.. 3 posty wstecz podałem kod odpowiadający za pole "kategoria" w DJClassifieds,i niestety on sam tworzy kategorie i nie ma jak wcisnąć tam reguły z wyżej podanej strony.. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić.