PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.2 - pobieranie plików dostępne po zalogowaniu



Craft
04-02-2014, 12:06
Witam,

Próbowałe mzrobić to w następujący sposób, że plik do pobrania ustawiałem w module (jakaś ikonka podlinkowana do pliku ale jak jest film to chce go wyświetlić a nie pobrać, musze pakować zip'em)
a moduł ustawiałem aby był dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników i tylko pod wybranym artykułem.
I tutaj kolejny w sumie problem, bo aby wybrać artykuł pod jakim ma być widoczny moduł, musi on być przypisany do menu.
Jeżeli w menu mam listę artykułów to do takiego artykułu z listy nie przypiszę modułu.(a może się mylę)
Kolejny problem tego rozwiązania jest taki, że jeżeli ktoś zna linki do pliku do pobrania to może go i tak pobrać, nie musi się wcale logować.

Może jest jakieś inne rozwiązanie, którego nie znam?? Gotowe lub zbliżone funkcjonalnością?
Albo chociaż koncepcja jak to zrobić?

Pozdrawiam,
Łuaksz

Gall Anonim
04-02-2014, 12:12
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że komponent attachments miał w opcjach konfiguracji widoczność/dostępność załączników tylko dla zarejestrowanych - tak sobie myślę że to by załatwiało sprawę.

Craft
04-02-2014, 13:42
Dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę i dam znać.

mac
04-02-2014, 14:31
Attachments sie do tego nie nadaje bo ma pełna sciezke do pliku
Wydaje mi sie ze Phoca Download ma mozliwosc pobierania tokenowego czyli takiego ze po pobraniu zmienia sie link, ale musisz poczytać i potrenowac :)

zwiastun
04-02-2014, 15:32
W Attachements mozna ustawić tzw bezpieczne pobieranie - nie pokazuje ścieżki do pliku.
Attamchements zdaje się w pełni zaspokoić opisaną potrzebę