PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru nagłówka



Weronika88
05-02-2014, 23:53
Witam kolejnym moim problemem jest zmiana koloru czcionki w bloku. Od razu dodam że chodzi o linki rss a ja w jednym bloku umiesciał taki moduł rss poprzez {loadposition} Artisteer narzuca jeden kolor czcionek linków w blokach a ja bym chciała żeby nagłówek w bloku był linkiem np koloru czerwonego a reszta linków pod spodem koloru zielonego. Napisałam do artisteera i w odp dostałam

W oknie dodatkowych stylów dopisuje Pani np.:a.moja {
color: #ff0000 !important;
}
a następnie w kodzie przy linku powinna pojawić się definicja klasy: <a href="..." class="moja">

Pytanie jak powinna wyglądać definicja kodu do {loadposition} a nie bezpośrednich linków. linki działąją tzn kolory poprzez ten kod lecz loadposition nie

zwiastun
06-02-2014, 00:29
To se tak ne da :)
Kod {loadposition ...} służy tylko i wyłącznie do ładowania modułów. Nie można za jego pomocą sterować wyglądem.

Sposób I
=======
Korzystając z mechanizmu nadpisywania szablonem układu modułu (albo szablonu alternatywnego) tworzysz nowy układ modułu, w którym stosujesz klasę .moja do sterowania wyglądem linków w tym module. W artykule osadzasz moduł z nadpisanym lub alternatywnym układem.

Sposób II
=======
Obejmujesz polecenie wywołujące moduł w artykule elementem div z klasą .moja. Następnie w arkuszu stylów, korzystając z selektora kontekstowego definiujesz kolor dla linków występujących w bloku div class="moja", np.

.moja a:link {color: #ff0000 !important}

Drugi sposób zadziała, ale jest trochę niebezpieczny - wystarczy, że zapomnisz umieścić zamykający znacznik div i rozsypie Ci układ strony.

Weronika88
06-02-2014, 00:37
Zwiastun fajny z ciebie chłopak zawsze szczerze pomagasz tylko ja jestem kompletną blondynką w tym co napisałeś. Czy mógł byś kobiecie na chłopski rozum napisać co i jak po kolei bo się pogubiłam. Za pomoc z góry dziękuje

zwiastun
06-02-2014, 00:48
Masz to opisane w sposobie oznaczonym jak II
1. W artykule wywołujesz moduł

<div class="moja">{loadposition nazwapozycji}</div>
2. W arkuszu stylów dodajesz reguły formatujące:

.moja a:link {color: #ff0000 !important}
.moja a:visited {color: #00FF00 !important}
.moja a:hover {color: #000000 !important}

Weronika88
06-02-2014, 04:13
zwiastun albo ja mam inną joomle albo jestem całkowitą blondynką. Dodałam wszystko identycznie jak kazałeś kod do cssa wkleiłam najpierw do artisteera potem ręcznie na końcu cssa i nawet nie ruszyło może kanały rss jakoś inaczej sa traktowane niż zwykłe linki co. Oddam serce oddam dusze za pomoc.

Gall Anonim
06-02-2014, 14:10
Oddam serce oddam dusze za pomoc.
Proponuję najpierw fotę jako załącznik :lol: - no chyba że to randka w ciemno
a potem zrób wywołanie klasy poprzez wpisanie w parametry modułu = przyrostek klasy CSS modułu

Weronika88
06-02-2014, 15:05
można zamykać temat. Dodawałam kod od zwiastuna do artisteera ale już miałam tam trochę cssa i okazało się ze ten css co prędzej dodałam wywalał mi błąd ale już poprawiam Dziękuję za pomoc