PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy - zmiana tytułu wysyłanego maila



thruman
06-02-2014, 15:05
Witam,

Odbierając maile ze standardowego formularza dostaję na skrzynkę wiadomość o tytule "Nazwa witryny + tytuł wiadomości która wpisał użytkownik". Chciałbym pozbyć się z tytułu nazwy witryny który przy większej ilości otrzymanych maili po prostu przeszkadza. Czy jest na to jakiś sposób.

Pozdrawiam
Thruman

zwiastun
06-02-2014, 15:18
Tę wiadomość może również otrzymywać wysyłający ją użytkownik. A dla niego informacja, skąd pochodzi mail, może być bardzo ważną informacją. Zatem, proponuję zostawić, jak jest.
Jeśli tytuł witryny jest zbyt długi i dlatego przeszkadza, można go skrócić w konfiguracji globalnej witryny na karcie Serwer =>Poczta/Nazwa nadawcy

thruman
10-02-2014, 07:57
No właśnie o to chodzi, że w polu nadawca jak najbardziej ma być nazwa witryny. Ale nie w temacie wiadomości. Po co dwa razy to samo. Dodatkowo o ile Pole nadawca tak jak napisałeś można edytować o tyle tematu już nie. I jeżeli witryna ma dłuższą nazwę to zamiast widzieć temat wiadomości widzę praktycznie tyko nazwę witrny, a na szarym końcu interesujący mnie temat maila.

Jola
10-02-2014, 16:45
Za wstawianie tytułu do maili kontaktu odpowiada plik components/com_contact/controllers/contact.php function _sendEmail
Jeśli chcesz tylko skrócić tytuł modyfikujesz wpisy: l. 151

$mail->setSubject($sitename.': '.$subject);
i (lub) - do nadawcy l. 161

$copysubject = JText::sprintf('COM_CONTACT_COPYSUBJECT_OF', $subject);
Modyfikacja taka będzie działała do czasu pierwszej aktualizacji !Joomla (i tego pliku).
Można pokusić się o takie eksperymentalne (http://forum.joomla.pl/showthread.php?75491-Nadpisywanie-szablonem&p=333791&viewfull=1#post333791) nadpisywanie szablonem.
Na temat poprawnosci działania nie wypowiadam się - bo jeszcze nie testowałam

thruman
11-02-2014, 10:45
Dzięki wielkie. Dokładnie o to mi chodziło.

Pozdrawiam