PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca maps tworzenie mapy w pozycji stopki



ramiro
06-02-2014, 23:08
Witam.
Jak w temacie mam problem z mapą dojazdu. Chcę utworzyć mapę dojazdu w miejscu wcześniej przygotowanym w stopce. Próbowałem zarówno rozszerzenia phoca maps plugin (wraz z componentem) jak i embed google maps. Oba rozszerzenia tworzą mapę w artykule, ale nie potrafią jej utworzyć w module własny html. Czy mają Państwo jakiś pomysł jak to można zrobić? Nie jestem zwolennikiem prtscrinowych mapek, to trochę takie "lepienie" strony. Zastanawiajace jest trochę to, iż phoca maps plg nie może utworzyć mapy w module własny html w taki sam sposób jak tworzy ją (bezproblemowo) w artykule.

Winnetou
07-02-2014, 08:39
http://www.joomla-overview.eu/cms-joomla/kontakt-i-opinie/embed-google-map

ramiro
07-02-2014, 11:17
Dzięki kolego za odpowiedź. Niestety korzystałem z dodatku embed google maps, ale po utworzeniu własnego modułu html, dodaniu (zarówno z jak i bez prostego edytora) {google_map}address{/google_map} gdzie jako adres podaję ścieżkę liczb z google np 55.5555,55.5555 zamiast mapki z adresem krakowa dostaję poprostu zwykły tekst np taki {google_map}55.5555,55.5555{/google_map}.

Winnetou
07-02-2014, 11:39
Dziwne że wszystkim innym działa a tylko Tobie nie
Poczytaj sobie dokumentacje rozszerzeń albo zleć to komuś kto się na tym zna.

marian_mk
07-02-2014, 11:40
aby dodatek w własnym module html działał tak jak w artykule wystarczy w wstawic w dodatek w moduł tak jak w artkuł , czyli:
{google_map}address{/google_map} i w zakładce "opcje podstawowe" modułu ustawić "obsługa dodatków" na TAK

ramiro
07-02-2014, 23:18
zleć to komuś kto się na tym zna.

aby dodatek w własnym module html działał tak jak w artykule wystarczy w wstawic w dodatek w moduł tak jak w artkuł , czyli: Kod PHP:
{google_map}address{/google_map}


i w zakładce "opcje podstawowe" modułu ustawić "obsługa dodatków" na TAK
Proszę nie róbcie ze mnie idioty! To że temat wydaje się banalnie prosty, a mimo to nie działa, zarówno z edytorem Tiny jak i prostym edytore, zarówno w module jak i w artykule. Gdyby dodatek działał nie pisałbym na forum. Używałem go wielu witrynach joomla! np 1.5 i działa do tej pory bez zarzutów. Dobra nie ważna.

zwiastun
08-02-2014, 01:09
Może mniej nerwów?
Jak twierdzisz, używałeś na wielu witrynach i działało be zarzutów. Ale nie działa na witrynie zainstalowanej w środowisku, w którym sypało Ci błędami "strict standards".
Zakładam, że zmieniłeś poziom wyświetlania błędów i tego problemu już nie ma. Ale problem konfiguracji serwera nie został rozwiązany!
Jest możliwe, że na serwerze jest zbyt wysoka (może być np. najnowsza) wersja PHP i trzeba się przełączyć na niższą wersję.

Łatwo się na kogoś obruszyć i rzucić tekstem "nie róbcie ze mnie idioty", trudniej nie dawać ku temu powodów: jakie informacje przekazałeś w swoim poście poza oznajmieniem, że gdzie indziej działa, a w tej jednej (jakiej?) instalacji nie działa. Jakie podałeś informacje o środowisku? Skąd ktoś ma wiedzieć, czyś nie zapomniałeś włączyć w module opcji "obsługa dodatków".

Ponadto: są jeszcze inne alternatywne rozwiązania, np.
http://joomlacode.org/gf/project/mambot_google1/frs/

Gall Anonim
08-02-2014, 11:39
@ramiro
1. W przypadku modułu własny HTML musisz w jego konfiguracji mieć włączone:
Obsługa dodatków - tak (opcje podstawowe modułu)
2. Zawsze możesz użyć google maps joomla Mike'a Reumer'a
3. Ewentualnnie użyć jakiegoś modułu chociażby BT google maps i osadzić za pomocą modules anywhere w module własny html
Mam nadzieję że któreś z rozwiązań zadziała zgodnie z twoimi oczekiwaniami.
Pzdr

ramiro
08-02-2014, 17:07
Łatwo się na kogoś obruszyć i rzucić tekstem "nie róbcie ze mnie idioty", trudniej nie dawać ku temu powodów: jakie informacje przekazałeś w swoim poście poza oznajmieniem, że gdzie indziej działa, a w tej jednej (jakiej?) instalacji nie działa. Jakie podałeś informacje o środowisku?
Tak łatwo jeśli dostaje się takie odpowiedzi. Sam stwierdziłeś, że nie należę do nowicjiuszy. Napisałem w częśći forum dla Joomla! 3.x.x. i taką używam wersję, konkretnie 3.1.6. Super, że zainstalowałbym dodatek i nie włączył go, ba nie sprawdził co pisze o nim w opcji dodatku i na jed (użycie dodatku). Zlecić komuś zrobienie mapki, no proszę Cię zwiastun. Przekazałem informacje jakim dodatkiem próbuję wykonać mapkę na stronie (w pierwszym poście), w jaki sposobów sprawdziłem dodatek, na ile możliwości, itd, a koedzy wyżej polecają dodatki, o którym piszę w artykule i nadpisują treść, którą podaje. To trochę śmieszne nie sądzisz?


Jak twierdzisz, używałeś na wielu witrynach i działało be zarzutów. Ale nie działa na witrynie zainstalowanej w środowisku, w którym sypało Ci błędami "strict standards".
Zakładam, że zmieniłeś poziom wyświetlania błędów i tego problemu już nie ma. Ale problem konfiguracji serwera nie został rozwiązany!
Jest możliwe, że na serwerze jest zbyt wysoka (może być np. najnowsza) wersja PHP i trzeba się przełączyć na niższą wersję.
Tak działa większa od zalecanej wersja PHP 5.4.22, zaś zalecaną jest 5.3.1 wiem. W specyfikacji jest chyba 5.3.1 + (ale "plus" to jednoznczne z większe od). Dziękuję.


Skąd ktoś ma wiedzieć, czyś nie zapomniałeś włączyć w module opcji "obsługa dodatków".

1. W przypadku modułu własny HTML musiś w jego konfiguracji mieć włączone:
Obsługa dodatków - tak (opcje podstawowe modułu)
Tak to był ten problem. Chyba za dużo czasu spędzam z Joomla!. Dziękuję Ci bardzo Gall i Tobie również Zwiastun.