PDA

Zobacz pełną wersję : Separator artykułów (widok pojedyńczej kategorii)



rado199
10-02-2014, 12:06
Witam, jak zrobić aby w Przeglądzie artykułów 1kategori między artykułami była kreska podziału (SEPARATOR)? gdzie co trzeba wpisać aby takie coś się wyświetlało pod każdym artykułem ...

strona http://nasielsk.pl
dział Aktualności, Kultura, 1920r....

marian_mk
10-02-2014, 12:50
w arkuszy stylów

leading-0,leading-1,leading-2,leading-3 ......
{border-bottom: solid 1px #000;
padding-bottom:10px;
margin-bottom:10px;
}

lub ustawić tylko wyswietlanie artykułow w kolumnach (artykułow wstepnych na 0, pozostałych artykułow np. 10 kolumn 1 ) i wtedy nie trzeba wyszczególniać wszystkich kolejnych klas
a wystarczy


.items-row

{border-bottom: solid 1px #000;
padding-bottom:10px;
margin-bottom:10px
}


Ooczywiście wartosci koloru i odstepów padding i margin - tak jak Ci pasuje

zwiastun
10-02-2014, 12:52
Tu nie wystarczy separator, trzeba dać więcej światła miedzy poszczególnymi wiadomościami (dodać dla .leading-0, .leading-1 itd dolny margines). Separator można zrobić np. obramowaniem dolnym dla wymienionych klas albo nadpisać szablony przeglądów i dodać.

PS Widzę, że @marian_mk już podał dokładne rozwiązanie

rado199
10-02-2014, 12:55
Tu nie wystarczy separator, trzeba dać więcej światła miedzy poszczególnymi wiadomościami (dodać dla .leading-0, .leading-1 itd dolny margines). Separator można zrobić np. obramowaniem dolnym dla wymienionych klas albo nadpisać szablony przeglądów i dodać.
Ten szablon jest mizerny, dlatego masz takie problemy.
ten szablon był przerobiony z szablonu joomla 1.5 ;) a muszę go dostosować pod joomle 3... z tego względu iż nie potrzbenie zrobiliśmy upgrade strony ...i wszystko się rozjechało :)
tak samo się rozjechał dział Inwestycje

zwiastun
10-02-2014, 13:02
ten szablon był przerobiony z szablonu joomla 1.5 ;) a muszę go dostosować pod joomle 3... z tego względu iż nie potrzbenie zrobiliśmy upgrade strony ...i wszystko się rozjechało
tak samo się rozjechał dział Inwestycje

1. Przerabianie szablonu z 1.5 czyli ubranka zaprojektowanego 4-5 lat temu, to, niestety, zły pomysł.
2. Niepotrzebne unowocześnienie? - a skąd taki pogląd? W przypadku witryny gminy to wręcz konieczność
3. Wszystko się rozjechało... - bo taka operacja wymaga przemyślenia, przygotowania i dobrego wykonania; profesjonalne przenosiny to koszt co najmniej kilkuset złotych przy niewielkim serwisie, a przy rozbudowanym gminnym na pewno dużo większy. Oczywiście, można to zrobić w ramach obowiązków pracowniczych, jeśli się ma ku temu przygotowanie (bycie informatykiem, nawet ambitnym, to nie jest wystarczające przygotowanie)

rado199
10-02-2014, 13:09
hmmm ta strona jest przejściowa ... i trzeba ją zrobić funkcjąnalną na jakiś czas ... z tąd przerabiam wszystko jak tylko potrafię aby działała ...

strona ogólnie nowa nie na joomli tylko dedykowanym CMS jest robiona przez profesjonalistów z dziedziny budowy stron ... mają zaprojektować cały serwis połączony z BIPem ... i prosto zarządzalny

co do pkt 3 :) ambicje pomagają w wielu kwestiach ... ale jak by się każdy znał na wszystkim to inni by nie byli potrzebni...

co do tematu ... dodałem w template.css:

leading-0 {
border-bottom: solid 5px #000;
padding-bottom: 10px;
margin-bottom: 10px;
}
i nic się nie zmieniło w przeglądzie artykułów

tak samo nic gdy zrobiłem pozycji głównych 0 , pozostałych 10 .. liczba kolumn 1 .... wpisałem w template.css oraz layout.css >
.items-row

{border-bottom: solid 1px #000;
padding-bottom:10px;
margin-bottom:10px
}


w template.css znalazłem coś takiego>
.article_separator {
display: block;
width: 100%;
height: 1px;
margin: 7px 0px;}
może to trzeba jakoś przerobić ?



POMOCY!?

zwiastun
10-02-2014, 13:59
może to trzeba jakoś przerobić ?
Ano tak, trzeba przerobić. Tyle, że przeróbek, które masz do wykonania na tej stronie (nawet na szybko, żeby jakoś wyglądało), jest sporo:

a) jeśłi unowocześnienie bylo dokonywane za pomocą JUpgrade czy podobnego oprogramowania, to przecież wciąż dysponujecie wersją 1.5. Po co się męczyć z przeróbkami, skoro i tak

strona ogólnie nowa nie na joomli tylko dedykowanym CMS jest robiona przez profesjonalistów z dziedziny budowy stron

b) podane przez mariana_mk rozwiązania działają, widocznie umieszczasz je w niewłaściwym arkuszu stylów albo popełniasz jakiś błąd (na stronie nie widać, byś dodał do arkusza stylów te reguły

c) skorzystaj z jakiegoś narzędzia webmastera - Firebug dla FF albo Zbadaj element w Chrome - za ich pomoca można zbadać i przetestować formatowanie

rado199
10-02-2014, 14:46
podane przez mariana_mk rozwiązania działają, widocznie umieszczasz je w niewłaściwym arkuszu stylów albo popełniasz jakiś błąd (na stronie nie widać, byś dodał do arkusza stylów te reguły
użyłem FireBug :) i zauważyłem że to jest klasa reset.css :D wpisałem tam i odrazu zadziałało :)

JEDEN PROBLEM ROZWIĄZANY ! DZIĘKI ZA POMOC!




jeśłi unowocześnienie bylo dokonywane za pomocą JUpgrade czy podobnego oprogramowania, to przecież wciąż dysponujecie wersją 1.5. Po co się męczyć z przeróbkami, skoro i tak
nie jupdatem :D ręcznie przerobione ... a użyć joomli 1.5 nie możemy bo zmieniliśmy serwer i wyświetlały się różne błędy z PHP ... stąd update do 3.0.2 ... chodź było na 3.1.6 ale źle działał tam JCK i nie można było wgrywać zdjęć/plików



napewno wiecie jak rozwiązać kolejny problem w tym temacie > http://forum.joomla.pl/showthread.php?75568-Numeracja-quot-pozosta%C5%82ych-odno%C5%9Bnik%C3%B3w-quot proszę o podpowiedź jak to przesunąć bliżej prawej strony :) co trzeba dopisać w tym czymś:
.items-more > ul {
list-style-type:decimal;
}

rado199
12-02-2014, 08:38
BŁĄD ;/ ... jak wejdziecie na stronę: http://nasielsk.pl/ zaraz bezpośrednio na stronie głównej ... między artykułami >
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” (http://nasielsk.pl/82-z-podworka-na-stadion-o-puchar-tymbarku) a Wyniki brydż (http://nasielsk.pl/81-wyniki-brydz)

nie ma LINI SEPARTATORA ? :> WTF ? wiecie może co może być nie tak ?