PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart dodatkowa kolumna



McGoo
11-02-2014, 21:01
Wiecie może jak w Virtuemarcie dodać w szablonie dodatkową kolumnę z polecanymi produktami?
Np. w pliku productdetails/default.php

Jac
11-02-2014, 23:16
Pytanie, co masz na myśli, pisząc "prawa kolumna". Prawą kolumnę w szablonie Joomla? Czy prawą kolumnę, którą utworzysz w obrębie karty produktu VM?

Jeśli masz na myśli prawą kolumnę w szablonie Joomla, to szukaj odpowiedniego modułu.

Jeśli jednak chodzi o powiązane "polecane" produkty na karcie produktu, to w VM masz możliwość wyświetlać je domyślnie. A to, czy będą pod spodem czy na prawo bądź lewo, to już kwestia modyfikacji kodu szablonu VM i kodu CSS.

Jakiego szablonu VM używasz? W domyślnym szablonie VM jest wszystko co potrzeba i to ładnie opisane komentarzami. Podejrzyj, szukając "related products".

McGoo
13-02-2014, 19:41
Chodzi mi o to, jak odwołać się do poszczególnych elementów, np. logowanie, czy koszyk. Sklep podzieliłem na dwie części: główna po lewej i dodatkową po prawej. W części głównej wyświetlam np. kategorie produktów, natomiast po prawej chciałem wyświetlić koszyk, polecane produkty itp.

Modyfikując szablon, np. kategorii dodałem w katalogu template -> podkatalog html -> następnie nazwę elementu com_virtuemart -> category i w pliku default.php modyfikuje sobie wszystko co potrzebuję. Chciałbym na tym etapie móc dodać np. koszyk w kolumnie po prawej. Nie wiem, jak się odwołać do tego modułu.

Zainstalowałem podstawowy szablon dostarczony z virtuemart.