PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ładowaniem grafiki na serwer



jaca15
15-02-2007, 20:11
od trzech dni występuje problem ładowania grafiki na serwer poprzez polecenie ładuj w bibliotece mediów (wszesniej wszystko działao bez rzarzutu). Przy próbie wczytania pliku pojawia sie komunikat: wczytanie pliku nieudane bezdodatkowych komunkatów, przy próbie utworzenia katalogu z poziomu biblioteki mediów pojawia sie komunikat:

Warning: fopen() [function.fopen (http://lapki.xv-bsz.i365.pl/administrator/function.fopen)]: open_basedir restriction in effect. File(/home/xvbsz/public_html/lapki/images/stories/zdjecia_artykuly/teren/index.html) is not within the allowed path(s): (/home/xvbsz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_media/admin.media.php112

Warning: fopen(/home/xvbsz/public_html/lapki/images/stories/zdjecia_artykuly/teren/index.html) [function.fopen (http://lapki.xv-bsz.i365.pl/administrator/function.fopen)]: failed to open stream: Operation not permitted in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_media/admin.media.php112

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_media/admin.media.php113

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_media/admin.media.php114 on line on line on line on line

z poziomu jomlaXplorera tworzenie i wczytywanie grafiki przebiega normalnie.
w przypadku próby ładowania grafiki do RSGallery pojawia sie komunikat:

Warning: getimagesize() [function.getimagesize (http://lapki.xv-bsz.i365.pl/administrator/function.getimagesize)]: open_basedir restriction in effect. File(/home/xvbsz/public_html/lapki/media/zimowiska_07_62.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/xvbsz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php200

Warning: getimagesize(/home/xvbsz/public_html/lapki/media/zimowiska_07_62.jpg) [function.getimagesize (http://lapki.xv-bsz.i365.pl/administrator/function.getimagesize)]: failed to open stream: Operation not permitted in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php200


- Error Image Upload : zimowiska_07_62.jpg : not an image OR can't read /home/xvbsz/public_html/lapki/media/zimowiska_07_62.jpg on line on line

niestety nie potrafię sobie z tym poradzić...

stone
15-02-2007, 21:02
A nie włączyli Ci safe_mode na serwerze?

jaca15
16-02-2007, 10:29
A nie włączyli Ci safe_mode na serwerze?

może i to zrobili ale moje umiejetności nie podpowiadaja mi jak to sprawdzić... nie wiem też jak ewentualnie zmienić te ustawienia - może małe wskazówki

jaca15
16-02-2007, 11:02
dopadłem to safe mode - niestety (a może całe szczęście ) jest ustawione na OFF i dalej pozostaje pytanie co może być przyczyną błędów?

stone
16-02-2007, 21:22
Nie za bardzo mam pomysł, ale w znacznej większości przypadków gdy coś działa i nagle przestaje działać to wina leży po stronie serwera. Skontuj się z adminem serwera z pytanie czy nie było z ich strony coś zmieniane i przedstaw mu swój problem

slawtaz
20-04-2007, 22:14
Witam

Zainstalowałem sobie komponent RSGallery2 1.11.10 Alpha - SVN: 395 i zaraz przy pierwszym wczytywaniu plików dla utworzonej galerii pojwiają mi się takie same komunikaty o błędach jak dla użytkownika jaca15 a mianowcie:

Warning: getimagesize(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp/php9QpUXO) is not within the allowed path(s): (/vhome) in /vhome/spwiesz/strona/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 200

Warning: getimagesize(/tmp/php9QpUXO): failed to open stream: Operation not permitted in /vhome/spwiesz/strona/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 200
- Error Image Upload : Dsc06260.jpg : not an image OR can't read /tmp/php9QpUXO

Jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić ??

Zauważyłem jeszcze jedno w ustawieniach PHP mam włączony tryb "safe mode". Da się go jakoś wyłączyć?? Bo może w moim przypadku w tym tkwi problem. :|

stone
21-04-2007, 20:42
safe mode może wyłączyć tylko admin serwera, musisz się z nim kontaktować. A bład jest oczywiście tym spowodowany

slawtaz
22-04-2007, 20:08
A czy wyłączenie tego trybu nie wpłynie mi na inne działąjące już komponenty ??

Nosek
22-04-2007, 20:46
nie :)

slawtaz
25-04-2007, 00:00
Dostałem taką odpowiedz na prosbe o wyłączenie trybu safe mode od admina serwera:

----------------------------------------------------------------------------
Witam,

> Czy można prosić o wyłącznie trybu Safe Mode dla mojego konta, ponieważ
jest to mi potrzebne do prawidłowego funkcjonowania strony.

Nie można wyłączyć trybu safe mode, gdyż jest on niezbędny do
prawidłowego funkcjonowania stron.

Pozdrawiam
Admin
----------------------------------------------------------------------------

Czy ja tu czegoś nie rozumiem czy mi sie zdaje. Czy tryb safe mode jest wyłączany/włączany dla całego serwera ?? czyli wszyscy mają albo włączony albo wyłączony czy dla każdego konta oddzielnie ??

POzdrawiam

magdaa
25-04-2007, 08:30
nie wiem, jak to jest zorganizowane u twojego usługodawcy, ale u mojego jest możliwość włączania - wyłączania nawet we własnym zakresie. Coś ten admin mało życzliwy ;)

rcz
28-04-2008, 10:31
W zoom Gallery mam taki problem:
Warning: getimagesize() [function.getimagesize (http://www.urenaty.agro.pl/function.getimagesize)]: open_basedir restriction in effect. File(/images/stories/zoom/dawniej/domek_02.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/urenaty/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/urenaty/domains/urenaty.agro.pl/public_html/components/com_zoom/lib/UnixPlatform.class.php on line 71

I nie wiem co z tym zrobić, bo do tej pory robiłem takie same ustawienia na wielu serwerach i żadnych takich błędów nie było, tylko teraz. I jak to siię mówi ma problem, na który nie mam pomysłu

stone
28-04-2008, 21:32
Na moje oko problem dotyczy tego open_basedir restriction . Jest to troszkę coś innego niż safe_mode . Generalnie błąd występuje przy niepełnej ścieżce jezeli ta ścieżka nie jest wypisana w konfiguracji serwera. np (inlcude /dffd/sdfs/sdf) a nie wystepuje (include http://www.ss.s.... )
Może albo
a. zwórcić się do admina serwera z prośbą o zmianę konfiguracji
b. znaleść problematyczną linikę i dopisać pełną ścieżkę