PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomlą 2.5.14 po przeniesieniu na nowszy serwer linuxa - debian.



Super_mousee
12-02-2014, 16:02
Witam,
Właśnie spróbowałam przenieść moją stronę w Joomli 2.5.14 z serwera z debianem 6.0.3 (192.168.1.106) na serwer z debianem 7.4.0. (192.168.1.100)
Co się z tym wiąże na debianie 7.4.0. jest nowsza wersja php i mysql.

Po przeniesieniu strona się wyświetla, jednak u góry ekranu jest około 8 cm "marginesu górnego" z komunikatami o błędach:

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerPage::store() should be compatible with JCacheController::store($data, $id, $group = NULL) in /var/www/cc.joomla/libraries/joomla/cache/controller/page.php on line 199

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumirouter/jumirouter.php on line 20

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumirouter/jumirouter.php on line 33

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumirouter/jumirouter.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumirouter/jumirouter.php on line 36

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumirouter/jumirouter.php on line 55

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumi/jumi.php on line 25

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/cc.joomla/plugins/system/jumi/jumi.php on line 29

oraz:
komunikat o błedzie na górze strony (ale już w obszarze strony):

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/cc.joomla/modules/mod_maximenuck/helper.php on line 185


Poza tymi komunikatami, jest jeszcze zbyt duża czcionka w panelu administacyjnym i na podstronach z pozycją menu typu lista fabrika.

Czy mogłabym dostać jakieś wskazówki - co należy zrobić, aby strony wyświetlały się prawidłowo?


Nie chciałabym aktualnie mojej Joomli 2.5.14 aktualizować do wersji 3.x.x gdyż wiąże się to z dużymi zmianami związanymi z komponentem fabrik na którym jest > 90% podstron mojej Joomli - a zmiany w fabriku są trudne i czasochłonne.

- - - Updated - - -

Te problemy występują, jeśli: w konfiguracji Joomli jest:
Global Configuration - Server - Server Settings - Error Reporting : Maximum
Jeśli dam na Error Reporting : None --- to wyświetla się prawidłowo.

Moja strona w Joomli jest jednak zarówno (niektóre podstrony) już użytkowana jak również (inne podstrony) jeszcze pisana - i chciałabym mieć to
Error Reporting: Maximum tak jak było na starszym serwerze, gdzie nie wyrzucało żadnych błędów.

Czy mógłłby ktoś podpowiedzieć jak na nowym linuxie pousuwać te błedy, które wyskoczyły w Joomli?

- - - Updated - - -

Napisałam wątek w niewłaściwym miejscu "tabelki tematów" - miało być w Joomli 2.5. - bardzo przepraszam za pomyłkę i proszę moderatora o przeniesienie do obszaru dla Joomli 2.5.

mac
12-02-2014, 16:09
Twoje ustawienia Error Reporting : Maximum sa dobre bo pokazuja ze masz bledy zobacz jaka wersja PHP jest na starym a jaka na nowym Jak przeniosłes to znaczy ze to kopia, tak? No to : 1. zaktualizuj joomle do 2.5.18, 2. ustaw standardowa skórkę 3. zaktualizuj component Jumi do najnowszej wersji 4. zaktualizuj komponent Maxi Menu CK i zobacz czy dalej masz bledy

Super_mousee
12-02-2014, 16:19
Dzięki za odzew mac.
Na debianie 6.0.3 mam:
PHP Version 5.3.3-7 + squeeze18
Na nowym debianie 7.4.0
PHP Version 5.4.4-14 + deb7 u7.

Być może chodzi też o to, że na starym serwerze coś jeszcze specjalnie pod joomlę ustawiałam, ale było to dawno i jest mi trudno sobie przypomnieć.


Tę aktualizację Joomli zaraz zrobię.

mac
12-02-2014, 16:24
Wiesz, masz najpewniej nieaktualne 2 moduły które na PHP 5.4 krzycza, plus nieaktualna joomle :)

Super_mousee
12-02-2014, 16:51
Aktualizacja nic jednak nie zmieniła, a skórki mam standardowe beez5 i beez_20.
Zaktualizowałam Joomlę, jumi i maximenu ck.

mac
12-02-2014, 17:04
A moduły? Jakie wersje - aktualne? - - - Updated - - - sorka , nie doczytalem ze zaktualizowales, a fix bazy robiles? administrator/index.php?option=com_installer&view=database

Super_mousee
12-02-2014, 17:11
Nie wiem co to jest fix bazy?

Wgrałam bazę pod phpmyadminem - metodą - export ze starego serwera i import na nowy serwer (wcześniej założyłam pustą bazę)

- - - Updated - - -

A rzeczywiście jest tam "fix" - zrobiłam - pokazuje prawidłowo,

Database table structure is up to date.
Other Information

Database schema version (in #__schemas): 2.5.18.
Update version (in #__extensions): 2.5.18.
Database driver: mysql.
66 database changes were checked successfully.
39 database changes did not alter table structure and were skipped.






Dalej wyświetla te błędy,

mac
12-02-2014, 17:28
fix bazy robisz w administracji
link

http://localhost/cc.joomla/administrator/index.php?option=com_installer&view=database

mjmartino
12-02-2014, 17:49
YYY a najprostsza sprawa wydaje się być oczywista :) zgraj ze starego php.ini i wgraj do nowego ;) albo sobie porównaj ;)

zwiastun
12-02-2014, 19:29
Strict Standards to nie są błędy! Ustawienie raportowania błędów na maximum jest użyteczne dla programistów, nie dla osób, które korzystają z oprogramowania już napisanego.
Oczywiście, to, co się da uaktualnić z oprogramowania, trzeba uaktualnić.
Odnośnie wersji Joomla - nie musisz przenosic do 3.x, ale uaktualnienie do 2.5.18 to konieczność.

Super_mousee
13-02-2014, 13:46
Podmiana pliku php.ini ze starego serwera nic nie daje - zmiejsza się tylko odstęp między linijkami komunikatów o błędach.

Bardzo irytująca jest ta duża czcionka (dość mocno powiększona), tak w ogóle nie da się tego używać.

Piszę w fabriku dość trudne rzeczy i często muszę testować jak coś nie działa - to Error Reporting: Maximum jest mi potrzebne.

Oprócz jednej strony w Joomli 2.5.18 mam jeszcze dwie strony w wordpressie 3.8.1.
Strony w wordpressie 3.8.1 (aktualna wersja), które przeniosłam/skopiowałam na nowy serwer działają zupełnie poprawnie,

zwiastun
13-02-2014, 14:12
Bardzo irytująca jest ta duża czcionka
Ale to nie jest skutek ustawień serwera, co najwyżej jakichś ścieżek, w rezultacie czego nie jest poprawnie odczytywany CSS - rzecz do sprawdzenia i modyfikacji za pomocą np. Firebuga.
Jeśłi chwilami potrzebne jest maksymalne raportowanie błędów, można je ustawić w konfiguracji globalnej, albo zmienić w pliku php.ini i przestartować serwer. Ponadto - jeśli komunikatu Strct Standards generowane są przez jakieś mniej istotne dodatki, które działają poprawnie, to na czas pracy nad elementami komponentu Fabrik można je wyłączyć.

Super_mousee
20-02-2014, 17:32
Może zademonstruję testową wersję strony przeniesioną na serwer linuxa - debian 7.4.0 - aktualna wersja stabilna debiana - strona wygląda dość żałośnie - może to pomoże w uzyskaniu kompatybilności mojej strony w Joomli 2.5.18 i debiana 7.4.0 lub może ktoś za jakiś czas podpowie jak to mozna ustawić, aby było poprawne. Podaję przykładową podstronę, która specjalnie została udostepniona aby pokazać problemy: http://83.238.173.29/cc.joomla-fj/index.php/menu-zgloszenie-naprawy/klienci-adm-rejestr-napraw?resetfilters=0&clearordering=0&clearfilters=0

Może uda się z tym coś zrobić za jakiś czas, aktualnie prawdziwe strony są jeszcze na starym linuxie - debian 6.0.4 - tutaj: http://candc.katowice.pl/ Niestety nie mogę dla porównania udostępnić tutaj tej podstrony co testowa na nowym linuxie.

Na stronie nie ma niepotrzebnych wtyczek - właczone są tylko te które są wykorzystywane. Wtyczka Jumi + Fabrik wspólnie tworzą pewną funkcjonalność dla niektórych formularzy/list/podstron - są niezbędne naraz obie.

komodore
20-02-2014, 18:48
Sprawdź
"NetworkError: 400 Bad Request - http://fonts.googleapis.com/css?family=Bathazar"

Super_mousee
21-02-2014, 09:26
Ta duża czcionka nie występuje tylko w fabriku ale także w całym zapleczu Joomli - tylko, że tego nie mam jak pokazać,

A na front panelu - na podstronach z listami fabrika - na roboczym serwerze debian 6.0.4 - czcionkę tę można jeszcze zmniejszyć przyciskami u góry po prawej stronie - Zwiększ-Wyzeruj-Zmniejsz --- używam szablonów beez_20 i beez5 z taką opcją.
Po skopiowaniu na serwer z aktualną wersją debiana 7.4.0 - ta opcja Zwiększ-Wyzeruj-Zmniejsz wogóle nie działa na listę fabrika,

mjmartino
21-02-2014, 10:06
http://83.238.173.29/cc.joomla-fj/index.php/menu-zgloszenie-naprawy/klienci-adm-rejestr-napraw?resetfilters=0&clearordering=0&clearfilters=0

Pod tym adresem działa zmniejsz zwiększ.

Super_mousee
21-02-2014, 10:50
Nie działa - główna tabela/lista i tabelka "szukaj" się nie zmniejszają a powinny,

mac
21-02-2014, 11:29
hej, a nie mozesz na tym nowym serwerze wymusic php5.3 aby zobaczyc czy to wina php5.4 ?
i moze wylacz te błędy w php.ini

error_reporting = E_ALL
display_errors = Off

Super_mousee
21-02-2014, 12:35
Ale już pisałam, że to raportowanie błędów na maximum jest mi potrzebne - bo cały czas piszę tę stronę, nawet jeśli nie przez cały czas to użytkownicy, którzy też z tej strony korzystają nie mogą mieć do dyspozycji - "takiego coś",

mjmartino
21-02-2014, 13:05
Nie działa - główna tabela/lista i tabelka "szukaj" się nie zmniejszają a powinny,
I chcesz powiedzieć że na starej wersji działało ?
a teraz nie działa...
Jeśli nic nie grzebałeś w kodzie to dalej powinno działać..
Zawsze pozostaje ustawienie na sztywno w css
Wymuś wcześniejsza wersje php lub reinstaluj do wcześniejszej
http://blog.wpkg.org/2013/06/20/downgrading-to-php-5-3-on-debian-wheezy-7-0/