PDA

Zobacz pełną wersję : Nie znaleziono pliku XML podczas instalacji własnego szablonu



Tidus
12-02-2014, 16:26
Witam Was,

mam taki mały problem ponieważ, powoli kończę tworzyć swoją pierwszą stronę pod Joomla, postanowiłem ją przetestować. Większość rzeczy zrobiłem tak jak pisane jest na Wiki, szablon praktycznie się zainstalował, bo go widać w tempalets, jednak mimo to na końcu wyskakuje błąd "Nie znaleziono pliku XML"
próbowałem podpatrzyczć z głównych szablonów i wydaje mi się że jest ok. Proszę Was o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy szablon i próbuję to ogarnać z czym to się je tak na prawdę :) wersja 3.1

Oto plik XML

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<!DOCTYPE install PUBLIC "-//Joomla! 2.5//DTD template 1.0//EN" "http://www.joomla.org/xml/dtd/1.6/template-install.dtd">
<extension version="3.1" type="template" client="site">
<name>salon_kiara</name>
<creationDate></creationDate>
<author>\</author>
<copyright>Nazwa projektanta</copyright>
<license>GNU/GPL</license>
<authorEmail></authorEmail>
<authorUrl></authorUrl>
<version></version>
<description></description>

<files>
<folder>css</folder>
<folder>images</folder
<filename>index.php</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
</files>

<positions>

<position>mainmenu</position>
<position>short</position>
<position>leftbox</position>
<position>rightbox</position>
<position>foot1</position>
<position>foot2</position>

</positions>


<config>
<fields name="params">
<fieldset name="basic">
<field name="" type="" default="" label="" description="">
<option value="1">On</option>
<option value="0">Off</option>
</field>
<field name="" type="" default="" label="e" description="" />
</fieldset>
<fieldset name="advanced">
<field name="" type="" default="" label="" description="">
<option value="1">On</option>
<option value="0">Off</option>
</field>
<field name="" type="" default="" label="e" description="" />
</fieldset>
</fields>
</config>
</extension>

mjmartino
12-02-2014, 16:53
Szablon Twojego autorstwa ? czy płatny/darmowy ;) a może nulled ; >

Tidus
12-02-2014, 17:04
Nie nie to jest szablon który sam robię, jest to mój pierwszy szablon dlatego kombinuję żaden nulled :P hehe udało mi się rozwiązać problem który jest w tej linijce
<!DOCTYPE install PUBLIC "-//Joomla! 2.5//DTD template 1.0//EN" "http://www.joomla.org/xml/dtd/1.6/template-install.dtd">
zmieniłem na
<!DOCTYPE install PUBLIC "-//Joomla! 2.5//DTD template 1.0//EN" "http://www.joomla.org/xml/dtd/3.1/template-install.dtd">
i się udało :) tylko problem jest takiej rangi że nic poza wygenerowanym wcześniej tekstem się nie wyświetla muszę jeszcze sprawdzić czy podałem dobrze ścieżkę do styli

mjmartino
12-02-2014, 17:15
Metoda prób i błędów człowiek najwięcej się uczy :)

Tidus
12-02-2014, 17:19
Zdecydowanie tak, jednak najwięcej czasu w tedy się poświęca, ale ok tę część już mam za sobą .
Kwestia teraz jest taka że się nie ładują style mam taką deklarację w sekcji head
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>templates/salon_kiara/css/style.css" type="text/css" />
</head>

czy tutaj jest coś nie tak ? Czy może w jakiś inny sposób należy zadeklarować style ?

mjmartino
12-02-2014, 18:07
http://docs.joomla.org/Creating_a_basic_Joomla!_template#Creating_a_basic _index.php_file
Przeanalizuj sobie powinno to rozwiązać nie tylko ten problem :)

Tidus
12-02-2014, 23:36
Dziękuję za linkvchyba nieco rzuciło mi to światło na całą sprawę zadeklarowałem jedynie ścieżkę do stylu szablonu a jeszcze powinienem dodać ścieżkę do styli Joomla itd jutro będę dalej po pracysię tym zajmować i poinformuje o wynikach;)

Tidus
14-02-2014, 13:00
Bardzo przepraszam za post pod postem, od razu powiem udało mi się zainstalować już swój szablon, co prawda nie wyświetla tak jakbym tego chciał, jednak jest to sprawa kosmetyczna. Tak trochę analizuję inne szablony i chciałbym zapytać gdzie można znaleźć opis klas css do Joomla, znalazłem na podanej wyżej stronie do Joomla 1.5 chyba że nic wielkiego się nie zmieniło.

mjmartino
14-02-2014, 22:23
Wszystko sprawdzisz na deflautowej templatce firebugiem
Ewentualnie możesz przejrzeć jeszcze to
http://docs.joomla.org/Using_Class_Suffixes

Tidus
14-02-2014, 22:34
Hehehe tak też właśnie robię i dopiero teraz idzie mi super stylowanie własnej skórki. Morał z tego taki po raz kolejny że najlepsza metoda jest prób i błędów :D bardzo serdecznie dziękuję Ci za okazaną pomoc :)

mjmartino
15-02-2014, 11:56
Nie ma sprawy życzę powodzenie w pisaniu templatki :)

zwiastun
15-02-2014, 12:45
i chciałbym zapytać gdzie można znaleźć opis klas css do Joomla, znalazłem na podanej wyżej stronie do Joomla 1.5 chyba że nic wielkiego się nie zmieniło
Zmieniło się dość sporo.
Firebug może być pomocny, ale nie jest to - niestety - narzędzie, które da Ci pełny obraz, jakie style trzeba zadeklarować. Bo albo na coś zwrócisz uwagę, albo nie (zbadasz, albo nie). Z zestawieniem zastosowanych klas i identyfikatorów ani dla 2.5, ani dla 3.x się nie spotkałem. Najprostszą i stosowaną przez wielu metodą jest podgląd arkuszy stylów w standardowych szablonach instalowanych z Joomla. Zawierają niezbędne minimum. W połączeniu z narzędziem typu Firebug, przy metodycznym budowaniu arkuszy stylów dla kolejnych widoków, doprowadzi Cię do zbudowania względnie kompletnych CSS

Tidus
16-02-2014, 17:19
Obecnie nie tak źle mi idzie z formatowaniem mojej strony, ale mam takie kolejne pytanie, by nie tworzyć kolejnego tematu, zapytam tutaj:
Chodzi o to że korzystam z EventGallery. Na stronie demo wszystko ładnie chodzi, działa animacja i przycisk udostępniania, po instalacji u mnie galeria chodzi powiększanie zdjęcia także ale, nie działa animacja i przycisk do udostępniania. Czy może to być problem jQuery? Zainstalowałem dodatek włączyłem stronę i nie może się załadować. Czy może to być np. konflikt z MooTool? Chyba że coś źle rozumuje :)

Tidus
16-02-2014, 22:30
Jeszcze tak do pytam przeglądając stronę projektów jquery jest masa gotowych rozwiązań czy można je wykorzystać komercyjnie czy raczej nie ?

zwiastun
16-02-2014, 22:32
@Tidus: bardzo Cię proszę, doczytaj regulamin forum. Bałaganisz! (już druga wypowiedź niezwiązana z tematem wątku)