PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana formatu wyświetlania daty



inesfryzjer
12-02-2014, 20:38
Witam, mam problem, z którym zmagam się od kilku dni a mianowicie, próbuję zmienić format wyświetlania daty w artykułach i kategoriach ale każda zmiana w plikach konfiguracyjnych języka nie przynosi żadnej zmiany.

Czy ktoś miał podobny problem ?



zainstalowane:

joomla 3.2.0
k2 2.6.7

zwiastun
12-02-2014, 20:47
Gdzie próbujesz dokonać zmiany tego formatu? W jakich plikach językowych. Konkrety!

inesfryzjer
12-02-2014, 20:55
Więc tak na tapecie były już: pl-PL.mod_k2_content.ini pl-PL.com_k2.ini pl-PL.ini pl-PL.com_content.ini chciałem aby data wszędzie wyglądała tak samo ale najważniejszy jest artykuł bo tam pokazuje mi się tylko miesiąc i dzień bez roku, i dlatego tak z tym walczę

zwiastun
12-02-2014, 21:44
Dalej chcesz, żeby ktoś się domyślał, co Ty robisz w swoich plikach
Format daty ustalony w plikach:
pl-PL.ini:
DATE_FORMAT_LC2="l, d, F Y H:i"
wyświetla nazwę dnia tygodnia, numer dnia w miesiącu, nazwę miesiąca rok, godzinę:minuty

Daty formatowane są zgodnie z funkcją PHP date().

pl-PL.com_k2.ini
K2_DATE_FORMAT_LC2="%B, %d %Y"

wyświetla pełną nazwę miesiąca, dzień miesiąca w zapisie dziesiętnym (od 01 do 31), rok
pl-PL.mod_k2_content.ini
K2_DATE_FORMAT_LC2="%A, %d %B %Y %H:%M"
wyświetla pełną nazwę dnia tygodnia zgodnie z bieżącymi ustawieniami regionalnymi, dzień miesiąca w zapisie dziesiętnym (od 01 do 31), pełną nazwę miesiąca, rok, godzinę:minuty

Nie pamiętam już, w jakich momentach zdarzają się problemy z tymi procentami w deklaracjach, ale wystarczy zapisać je z % i bez, by się przekonać.

Daty w K2 formatowane są zgodnie z funkcją PHP strftime().

Więcej: http://wiki.joomla.pl/Jak_zmieni%C4%87_format_daty (to trochę stary tekst, więc mogą być jakieś różnice)

inesfryzjer
12-02-2014, 22:50
Zwiastun, w każdym z tych plików o których pisałem zmieniałem te same wartości co podałeś bo innych tam nie ma, dlatego zwróciłem się z prośbą tutaj. Wprowadzałem różne konbinacje z tekstu który podałeś (wcześniej go przerabiałem) i dalej nic, muszę życ z tym tak jak jest i tyle

zwiastun
12-02-2014, 22:55
Tych wartości, które podałem, nie musiałeś zamieszczać, bo one w tych plikach już są - wstawiałem je tam "własnymi ręcami". Zaręczam Cię, że zmiany dokonane w tych kluczach referencyjnych są uwzględniane zarówno przez elementy K2, jak i w standardowych artykułach. Widocznie popełniasz jakieś błędy.
PS
W szablonach nadpisujących K2 mogą być zastosowane funkcje wyodrębniające z dat ich elementy, np. dzień i miesiąc. Być może tu tkwi przyczyna Twojego problemu.

inesfryzjer
12-02-2014, 23:07
No właśnie doszedłem do takiego samego wniosku ja TY bo jak zmieniłem szablon wszystko było ok. I problem pojawia się w samym szablonie, właśnie piszę do suportu szablonu. Ps. jestem Ci wdzięczny za uwagę i z miłą chęcią postwaię browara za pomoc. PS2. tak jak mówiłeś problem był w szablonie i już go znalazłem :D jeszcze raz wielkie dzięki za naprowadzenie.