PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja Joomla na serwerze



mldz
13-02-2014, 14:30
Witam,

mam problem związany z instalacją Joomli na serwerze. Poprzednio gdy instalowałem stronę na darmowym hostingu było wszystko ok. Teraz instaluje na hostingu płatnym ( FORPSI.pl ) i po przesłaniu plików za pomocą klienta FTP, wyświetla mi się taki komunikat na stronie:

403 Forbidden

You don't have permission to access the requested directory. There is either no index document or the directory is read-protected.


zmieniałem prawa dostępu do plików za pomocą klienta FTP. Wszystkie pliki z wyjątkiem .ftpquota mają prawa dostępu 777 (pozwolenie na wszysto). Dalej nic. Co jeszcze mogę zrobić?


pzdr

ramiro
14-02-2014, 23:33
Wszedłem sobie na stronę Twojego hostingodawcy i zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Który masz hosting? Z tego co widzę w ofercie od 2zł hosting PIDI jest napisane.

HTML/Flash/JavaScript - tylko statyczne strony
Z drugiej strony skoro jest to hosting płatny to dlaczego nie porozmawiasz o tym problemie ze swoim hostingodawcą?

kunoem
17-02-2014, 13:12
Powinno Ci to działać bez problemu od razu zgłoś problem do Hostingu !

- - - Updated - - -

Powinno Ci to działać bez problemu od razu zgłoś problem do Hostingu !

zwiastun
17-02-2014, 14:36
Powinno Ci to działać bez problemu od razu zgłoś problem do Hostingu !
A skąd taka pewność? To zależy, jaki @mld wykupił plan hostingowy.

mldz
17-02-2014, 22:31
mam
http://www.forpsi.pl/webhosting/dynamic.php

kontaktuje się z nimi na bieżąco. Właśnie czekam na odpowiedź. Jak dzwoniłem to osoba która mnie obsługiwała nie bardzo ogarniała joomlę...

zwiastun
17-02-2014, 23:17
To wygląda, że masz wszystko, czego Ci potrzeba.
To nie oni mają ogarniać Joomla, ale Ty.


Wszystkie pliki z wyjątkiem .ftpquota mają prawa dostępu 777 (pozwolenie na wszysto)
Tak na pewno nie wolno! Wyjaśnij rzecz z hostingiem, dlaczego wyświetla Ci taki komunikat. I zanim coś zrobisz niemądrego (zmiana praw dostępu do katalogów na 0777 to naprawdę bardzo niemądre!) pytaj - czy to hostingu, czy na forum. Pytanie nie boli, co najwyżej Ci ktoś niezbyt milo odpisze, ale zwykle jakaś wskazówkę dostaniesz.

mldz
21-02-2014, 13:07
ok, sprawa załatwiona

uprawnienia przywróciłem jak były. Problem polegał na tym że pliki nie były w katalogu www.

pzdr i dzięki za pomoc :)