PDA

Zobacz pełną wersję : Pechowa instalacja szablonu



janda
14-02-2014, 15:48
Strona jest na początku tworzenia. Podczas instalacji szablonu (bodajże ja purity II) cała zawartość strony i zaplecza nagle zniknęła. Po wywołaniu strony zarówno adres/web, jak i adres/admin nie ma żadnego komunikatu, pusto.
Nowy szablon nie był aktywowany, ustawiony jako domyślny. Z poziomu serwera nie da się go usunąć.
Co można zrobić w takiej sytuacji?

mac
14-02-2014, 16:07
Słuchaj - uscislij bo balagan
A. Nie wiesz co instalowałes?
B. Szablon nieaktywawany a "ustawiony jako domyslny"
C. Co znaczy ze z poziomu serwera nie da sie - przeciez to katalog - nawet jak nie skasujesz to przeniesiesz ftp-em
D. Dostepu do bazy tez nie ma?

janda
14-02-2014, 16:28
izi :)
a. instalacja j.w. ja purity II ze strony joomla24.com
b. szablon nie aktywowany, nie ustawiony jako domyślny, nie było na to szansy, bo wszystko pstryk zniknęło
c i d. wyzwania dla informatyków podejrzewam, sama pewnie nie dam rady...
Rozumiem, że sprawę muszę oddać komuś kto zmierzy się z bazą?
Mam dostęp do Parallels Plesk Panel 10.4.4. Tu nie udało mi się usunąc szablonu, wyskakuje błąd...

mac
14-02-2014, 16:38
Po pierwsze nie wiem czemu akurat bralas szablon nie z orginalnej strony http://www.joomlart.com/joomla/templates/ja-purity-ii
Druga sprawa jaką wersję joomli masz
Trzecia - akurat ja-purity-ii jest na frameworku - doinstalowuje duzo rzeczy do joomli - mozliwe ze jest jakis konflikt z wersja joomli która masz
tu moga byc jakies informacje
http://www.joomlart.com/forums/forumdisplay.php?170-JA-Purity-II
Jaki hosting

i czemu nie Purity III http://www.joomlart.com/forums/downloads.php?do=cat&id=519

alex51
14-02-2014, 16:43
Szablon ja purity II nie jest chyba odpowiedni dla Joomla! 3, bo o takim tu mówimy patrząc na kategorię forum, gdzie umieściłaś wątek.
Mając dostęp do bazy danych i do ftp możliwe jest przywrócenie wcześniejszego stanu strony. W razie wątpliwości radzę skierować się do działu zleceń.

zwiastun
14-02-2014, 17:11
@janda, więcej wiary w siebie. W najgorszym przypadku się nie uda.
1. Istotne: jaka to jest wersja Joomla, jeśli 3.x, to instalowanie tego szablonu nie miało sensu (poza tym, na przyszłość, szablony i w ogóle oprogramowanie pobieraj ze stron producentów, masz gwarancję, że są oryginalne, aktualne i nieuszkodzone.
2. Wprawdzie nie sądzę, aby same pliki szablonu coś namieszały, ale możesz zacząć od ich usunięcia.
Dostęp do systemu plików masz albo z poziomu FTP albo za pomocą menedżera plików w panelu Plesk
Odszukaj na serwerze katalog główny witryny, w nim katalog templates/ja_purity_ii i usuń go.
3. Jeśli to jest rzeczywiście Joomla 3.x, to szablon (być może jeszcze jakieś elementy pakietu) został zarejestrowany w bazie danych w tabeli #__extension. Obejrzyj tę tabele za pomocą dostępnego w panelu klienta programu obsługi bazy danych (prawdopodobnie phpMyAdmin). To będą ostatnie rekordy w tabeli. Jeśli są - usuń je.
Powinno pomóc. Jeśli nie - pisz.

janda
14-02-2014, 21:16
Dzięki Wszystkim, bez wiary w siebie (Zwiastun) nie wzięłabym się, ale w firmie wszyscy mają ważniejsze sprawy. Przekombinowałam, bo to rzeczywiście joomla 3.2. W poniedziałek pokombinuję dalej, trzymajcie kciuki.
Udanego weekendu :)

janda
17-02-2014, 11:14
Próba usunięcia plików szablonu kończy się zawsze w taki sposób:
Error occurred during /bin/rm command.
Dokładna wersja joomli 3.2.1-2
Zastanawiam się czy nie prościej byłoby zainstalować joomle od nowa?

mac
17-02-2014, 11:22
Próba usunięcia plików szablonu kończy się zawsze w taki sposób:
Error occurred during /bin/rm command.
Zastanawiam się czy nie prościej byłoby zainstalować joomle od nowa?Jezeli strona jest dopiero w powijakach to lepiej zainstalowac od poczatku :)
tylko poniewaz masz serwer z uprawnieniami www-data
to aby zainstalowac od poczatku musisz skasowac stare, ale nie wykasujesz plików ze wzgledu na uprawnienia www-data,to ftp-em skopiuj je do jakiegos katalogu typu OLD - jak nabierzesz wiedzy to bediesz wiedzial jak je potem usunac,