PDA

Zobacz pełną wersję : Każda zakładka w innym kolorze



mistergol
14-02-2014, 15:53
Witajcie.Zależy mi na tym, aby każda zakładka menu była w innym kolorze. Zainstalowałem Firebuga, i wchodząc w edycje html'a "na żywo" udaje się to zmienić. Problem w tym, że nie wiem jak mam to edytować w pliku styles.css. Co prawda Firebug pokazuje gdzie należy dokonać zmiany , ale nie wiem jak mam opisać żeby zakładka w menu o nazwie "xxxxxx" miała kolor czerwony ,a ta "yyyyy" miała kolor żółty. Udaje się zmienić wszystkie zakładki na jeden kolor, ale nie wiem jak uniezależnić od siebie wzajemnie zakładki menu. Pozdrawiam.

mac
14-02-2014, 15:59
słowo klucz - class="item-xxxx"
sa tez płatne moduły menu

tylko jak zmienisz item w menu to pa pa....

Jac
14-02-2014, 16:04
Każda pozycja listy menu ma indywidualny identyfikator (ID).
Dodaj do swojego arkusza CSS kod wg schematu:

li.item-xxx a {color: yellow;}
li.item-yyy a {color: red;}
li.item-jakis-kolejny-id a {color: black;}

Gdzie xxx, yyy... to ID twoich pozycji menu.
Reszta zależy od twojej inwencji.

- - - Updated - - -

@mac, identyfikatora pozycji menu tak łatwo nie zmieni. Chyba, że skasuje pozycję menu i utworzy nową. Natomiast zmieniając tylko typ pozycji, ID zostanie.

mac
14-02-2014, 16:09
@mac, identyfikatora pozycji menu tak łatwo nie zmieni. Chyba, że skasuje pozycję menu i utworzy nową. Natomiast zmieniając tylko typ pozycji, ID zostanie. Skrót myslowy, o tym pisalem

mistergol
14-02-2014, 16:25
To mi pokazuje Firebug :
<li class="item-108"><a href="/index.php/strona1">
Kiedy w firebugu zmienię drugą linię na <a class="color1" href="/index.php/strona1"> wszystko jest git. Pokazuje on że zmiany należy dokonać w :

#navigation .menu > li {

margin-right: 1px;

padding: 0;



}

- - - Updated - - -

A czy zamast dodawać kod do arkusza css mogę ten kolor zmienić w przedrostkach css, w opcjach zakładki menu? Czy wtedy kod samej instrukcji się zmeni?

marian_mk
14-02-2014, 17:32
@Jac - nie ucz ludzi żle
Każda pozycja listy menu ma indywidualny identyfikator (ID).
W podanym przykładzie nia ma identyfikatorów a są klasy:

li.item-xxx a {color: yellow;}
li.item-yyy a {color: red;}
li.item-jakis-kolejny-id a {color: black;}

Jac
14-02-2014, 20:49
@marian_mk, jasne, że klasy ale w CSS. Identyfikatorów w CSS ani nie wskazałem ani o nich nie pisałem, bo nie o te identyfikatory szło. Pisząc identyfikatory, chodziło od ID pozycji, który dopiero potem tworzy niepowtarzalną klasę. Stąd rzeczone niepowtarzalne identyfikatory tworzone przez Joomla dla każdego elementu listy. O tę kwestię od początku chodziło. A że można zrozumieć dwojako. Od tego jest czytanie ze zrozumieniem, co autor posta ma na myśli. Ewentualnie można zadać dodatkowe pytanie, czy aby o "to" chodzi a nie o "tamto".