PDA

Zobacz pełną wersję : STYLE ARTYKUŁÓW ZALEZNE OD KATEGORII



masterek
14-02-2014, 23:33
Witam. Jak zrobić style artykułów zależne od kategorii. Chodzi o to aby artykuły pojawiające się na stronie wyświetlały się w odmiennych stylach zależnych od przypisanym im kategorii? Czyli dodanie w jakiś sposób klasy do kategorii artykułu.
Przykład na tej stronie: http://www.zapytajpolozna.pl/
Jest o tym artykuł ale on dotyczy joomli 1.5. A ja jestem dopiero nowicjuszem. Pozdrawiam

zwiastun
15-02-2014, 01:20
A ja jestem dopiero nowicjuszem.
To może po prostu podaruj sobie zaawansowane zadania, wymagające kwalifikacji, jakich nowicjusze nie posiadają.
Artykuł dotyczący 1.5 pokazuje zasadę, jak można osiągnąć taki efekt. Ale...
Kategorie to struktura służąca porządkowi na zapleczu i pomocnicza w budowaniu nawigacji po stronie.
W wyższych wersjach Joomla masz możliwość przypisywania stylu pozycjom menu. Wykorzystaj ten mechanizm.

masterek
15-02-2014, 07:10
Pewnie masz racje. To chodzi o stworzenie własnego pliku i wstawienie jego nazwy zamiast xhtml w pliku index.php w tym miejscu?
<jdoc:include type="modules" name="content-top--a" style="xhtml" />

A możesz napisać co trzeba w pliku napisać żeby przypisać styl pozycjom menu z tych kategorii?
Chodzi żeby w jednym module wyświetlały się 5 artykułów, zeby te artukuły miały trzy różne kolorystyki - bo trzy są kategorie. Modul będzie wyswietlal ostatnio dodane artykuły czyli załużmy efekt końcowy: 1 artykuł z tłem zielonym, 1 z niebieskim, 2 z żółty i znowu 1 z niebieskim.
Pozdrawiam

masterek
15-02-2014, 11:15
Czy pomoże ktoś jak rozwiązac ten problem??? Sprawa raczej pilna.

zwiastun
15-02-2014, 12:31
Mieszasz różne porządki. Artykuły czy przeglądy lub listy artykułów w kategorii wyświetlane są jako główna treść strony. Jeśli to ma jakiś sens (a czasem, oczywiście ma), to wygląd publikujących je stron można zróżnicować posługując się opcją przypisania stylu do pozycji menu albo za pomocą przyrostka klas CSS strony (również w opcjach pozycji menu). W pierwszym przypadku trzeba dodać nowe style na stronie menedżera stylów, w drugim wystarczy dopisać w arkuszach stylów stosowne reguły.
W drugiej wypowiedzi piszesz o innym porządku - wyświetlaniu czegoś w modułach (listy odnośników, itp.). Tu rzecz jest prostsza, choć rozwiązań kilka. Najprostsze - w opcjach modułu definiujesz przyrostek klasy CSS modułu, np. " czerwony" (zwróć uwagę na tę spację przed), a w arkuszu stylów dodajesz regułę, np.


.czerwony {
background: #FF0000;
}

masterek
15-02-2014, 12:51
Nie wiem czy się rozumiemy. Jednym module chcę wyświetlić coś takiego. Już działa ale nie wiem jak podzielić na kolorystyke ze względu na te trzy kategorie.
Może być tak że będą się wyświetlaly artykuly z jednej kategorii bo akurat ktoś ostatnio te doda. (a to jest moduł który wyśiwetla 3 ostatnio dodane).
7334

Takich modułów mam cztery tylko dotyczą innych rzeczy: aktualności, wydarzenia, filmy, zdjęcia.
Wszystkie te moduły musza byc na stronie głównej.

Chyba że ja nie rozumiem Twojej odpowiedzi.

zwiastun
15-02-2014, 13:20
Jeśli oczekujesz, że w zależności od tego, jaka konkretna dynamiczna treść Ci się wyświetli w module, będzie się zmieniać jego kolorystyka, to - niestety - nie znam na to rozwiązania. I nie wiem, czy istnieje.

masterek
15-02-2014, 13:32
Wiem że istnieje w joomla 1.5.
Tu jest o tym artyluł:
http://www.studioalfa.pl/blog/joomla-sztuczki-triki-porady/jak-zrobic-w-joomla-1.5-rozne-style-artykulow-zalezne-od-kategorii-do-ktorej-naleza.html

Ale nie wiem jak to zastosować w joomla 3.

zwiastun
15-02-2014, 13:49
Przywołany przez Ciebie artykuł odnosi się do wyświetlania artykułów na stronach przeglądu artykułów (blogów), a nie w modułach. Możliwe, że da się to zrobić (nie da się hełmu założyć na odwrotną stronę). Może ktoś będzie wiedział, jak. Po prostu poczekaj.