PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja 1.5 - 3.2 problem z wyświetlaniem przegląd artykułów w kategorii



mik1
15-02-2014, 23:00
Zapewne to wątek szablonowy, ale problem odkryłem po zmigrowaniu dużej strony z 1.5 do 3.2.
Jest kilka pozycji menu ustawionych na jedna kategoria przegląd, joomla tworzy klasę "blog" i wyświetla np aktualności,
i tu zaczynają się cuda, czasami klasa "blog" zwija pod siebie divy które są poza, powiedzmy kontenerem komponentu, np stopkę, czy lewą kolumnę.
Czy spotkaliście się z czymś podobnym kiedykolwiek? czy to błąd mojego szablonu, choć jest bardzo prosty...
częściowy i zdaje się przypadkowy wpływ na to mają ustawienia pozycji menu, liczba pozycji głównych, liczba pozycji pozostałych etc. przy różnych wartościach coś się zmienia

zwiastun
15-02-2014, 23:16
Na 99,9% błędy szablonu. Jeśli to nowy szablon, raczej ich być nie powinno, ale jeśli stary (przerabiany, dostosowany), to najprawdopodobniej problem wynikający ze starszych metod projektowania układów

mac
15-02-2014, 23:29
A czy na standardowym szablonie jest OK?

mik1
15-02-2014, 23:55
tak, na standardowym wygląda ok, sprawdzam swój szablon, na razie nie truję więcej, jak znajdę przyczynę to się podzielę..

mik1
16-02-2014, 00:29
Jednak przytruję, nie potrafię znaleźć przyczyny dlaczego div z komponentem wciąga diva z poza swojego obszaru w ogóle, stopka od contentu jest oddalona o kilka divów, będę wdzięczny za wskazówkę

Jac
16-02-2014, 00:58
Jak podasz adres strony, będzie można spojrzeć i coś zdiagnozować.

mik1
16-02-2014, 01:40
To tak jupgrade.xplus.pl aktualnosci przy obecnym ustawieniu sa ok, a np relacje inwestorskie/walne zgromadzenia juz nie, widac po stopce

Karol99
16-02-2014, 12:29
1. Uporządkuj strukturę szablonu (znacznik <body> na końcu...)

2. Sprawdź kod poszczególnych artykułów. Co najmniej jeden (na wskazanej podstronie: Treść uchwał podjętych na WZA dnia 31.07.2012) ma kilka niezamkniętych znaczników <div> - prawdopodobnie wynika to ze wstawienia readmore w niewłaściwym miejscu (przed </div>)

mik1
16-02-2014, 12:51
Wielkie dzięki Karol, faktycznie z tym <body> to się strasznie wygłupiłem, już poprawione, ale nie to było przyczyną, lecz też Twoja racaja - readmore strasznie tam namieszał, najważniejsze, że da się nad tym zapanować.

@Zwiastun 0.1% jednak, kocioł w artykułach przyszedł wraz z migracją.

Kłaniam się nisko i dziękuję wszystkim za pomoc!