PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodaniem zdjęć pod tekstem artykułu



Majster
16-02-2014, 20:52
Witam,
zaktualizowałem joomle do 2.5.18 i wpisuję artykuł a pod artykułem chciałem wstawić obrazek. Pod tekstem enterem zaczynam nowy wiersz wybieram menu "Grafika", wskazuje zdjęcie (mam je zapisane w dziale Media) i wstawia mi zamiast pod tekstem to na samej górze. Co się stało? Dotychczas dobrze mi wstawiały się zdjęcia.

Ma ktoś pomysł czym to jest spowodowane?

Czy to błąd w tej wersji Joomla, najwyraźniej tak.

Majster
16-02-2014, 21:37
Dodam, że kursor ustawiony pod tekstem gdy wybieram menu "Grafika"

mac
16-02-2014, 21:57
Jaki hosting,
jakie php,
jaki edytor - standardowy czy typu JCE
adres?

Majster
16-02-2014, 22:02
hosting- home.pl
php - sprawdziłem w swoim panelu administracyjnym w Witryna> Informacja o systemie i jest wersja 5.3.27 bo nie wiem jak inaczej to sprawdzić.
edytor - TinyMCE
adres - forzawigry.pl

mac
16-02-2014, 22:05
Ok, czy dostosowywałeś instalacje do wymogów Home.pl

Majster
16-02-2014, 22:07
W jaki sposób mam to zrobić? Nie kontaktowałem się z home.pl przed aktualizacją do 2.5.18 Czy ten problem ze zdjęciem może wynikać z tego?

Czy home może nie być dostosowane jeszcze do tej wersji? Co mam czekać ze wstawianiem zdjęć pod artykułami do momentu aż dostosują???

mac
16-02-2014, 22:09
http://www.dobreprogramy.pl/TomTar/Joomla-na-hostingu-home.pl,31423.html

Majster
16-02-2014, 22:16
Ale to chyba nie dotyczy mojego problemu, u mnie tego typu problem z logowaniem i pojawianiem się komunikatu o błędzie nie występuje. Czy to problem po stronie TinyMCE i związanego z tym niekompatybilności oprogramowania home z najnowszą wersją joomla?

mac
16-02-2014, 22:23
Nie tylko problem z logowaniem występuje na Home.pl. Dobra praktyka zaleca ustawienie joomli pod home, aby nie działy sie rożne takie.
Czy pomoze nie wiem, ale nie zaszkodzi, roboty nie duzo, a pzrynajmniej wiadomo ze to juz zrobione
Spróbój tez dograc JCE lub inny ulubiony edytor i zobacz czy efekt jest ten sam

- - - Updated - - -

I wylacz statystyki z home w panelu bo one zawsze krzacza z joomla
jak chcesz statystyki to googla wstaw
document.writeln('<'+'scr'+'ipt type="text/javascript" src="http://home.hit.stat24.com/_'+(new Date()).getTime()+'/s

Majster
16-02-2014, 22:27
Przyznam że z programu FTP dawno nie korzystałem, nie jestem informatykiem czy aktywnym webmasterem robiącym strony. Stąd w operacjach na serwerze nie jestem za bardzo obeznany. Niemniej mam dodatek JCE wiec spróbuje na nim, chociaż na potrzeby mojej działalności we wstawianiu artykułów bardzo zadowolony byłem z TinyMCE. Tylko zapytam jeszcze czy jest szansa że home poprawi swoje oprogramowanie że TinyMCE będzie dobrze działać (w sensie wstawiania zdjęć)?

mac
16-02-2014, 22:30
Home nie poprawi,
modyfikacje sa proste i nieskomplikowane, oczywiscie rób sobie kopie orginałów modyfikowanych
joomla za szybko sie zmienia, popraw te pliki, wywal statystyki,
zobaczymy czy TinyMCE zacznie dzialac jak dzialo

Majster
16-02-2014, 22:38
A jak się wyłącza statystyki w panelu? Bo jak wchodzę w Statystyki to tylko jest do odznaczenia ptaszek przy polu "dodaj automatycznie skrypt zliczający do serwisu 'forzawigry'" (który wcześniej był zaznaczony). To wyłącza statystyki?

mac
16-02-2014, 22:39
Tak, tam wylaczasz

Majster
17-02-2014, 20:39
Usunąłem statystyki na home.pl
włączyłem dodatek JCE (zamiast TinyMCE) i działa udaje mi się wstawiać zdjęcia pod artykułem. Szkoda tylko, że nie mogę korzystać z TinyMCE, który bardziej mi pasował.

Dzięki za pomoc MAC